Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
2 Kişilik Elektrikli Araba

2 Kişilik Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

2 kişilik elektrikli araba modelleri, küçük ölçüleri sayesinde kolay park ve kolay manevra imkanı sunan şehir içi kullanımına yönelik modellerdir.

Elektrikli araba modelleri, %100 elektrik enerjisiyle çalışan dolayısıyla da sıfır emisyon özelliği sayesinde çevreye zehirli gaz salınımı yapmayan çevreci araçlardır. Ayrıca konforlu sürüş deneyimi sunan ve elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilerek enerji ihtiyacını karşılayan araçlar; ciddi yakıt tasarrufu da sağlamaktadır. 

Yeni nesil çevreci elektrikli otomobil modellerinin tasarruf ve sürüş konforu sağlayan özellikleri sayesinde gördüğü ilgi de her geçen gün artmaktadır. Bu sayede sadece Türkiye’de değil tüm dünya genelinde araba markaları tarafından fosil yakıtla çalışan araç modellerinin yanı sıra aynı zamanda çeşitli özelliklere sahip elektrikli araç modelleri de üretilmektedir. 

Modeller arasında şehir içi kullanımına uygun ya da uzun menzil özelliğine sahip uzun yol kullanımına uygun farklı skalada araç yer alırken aynı zamanda 2 kişilik, 2 kişilik ya da 4 kişilik gibi farklı kapasitelerde modeller de tasarlanmaktadır. 

2 Kişilik Elektrikli Araba: 2 Kişilik Elektrikli Araba Modelleri

2 kişilik elektrikli araba modelleri, iki kişi kapasiteli olan ve dolayısıyla da diğer büyük kapasiteli araçlara göre daha küçük ölçülere ve kompakt tasarıma sahip olan modellerdir. İki kişi kapasiteli olup elektrik şarj istasyonları ile şarj edilerek kullanılan elektrikli taşıtları, genellikle şehir içi kullanımına yönelik tasarlanmıştır.

Kişi kapasitesi az olduğundan aynı zamanda araçların ölçüleri de oldukça küçüktür. Dolayısıyla da araçlarda kompakt tasarım özelliklerinin olması konforlu bir sürüş deneyiminin yanı sıra aynı zamanda kolay manevra ve park etme imkanı da sunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde özellikle çekirdek ailelerin şehir içi ulaşımında hem konfor hem de tasarruf açısından en çok tercih ettiği araçlar olmaktadır. 

Citroen Ami

8 hp elektrikli araba motoru gücüne sahip olan Citroen Ami, 2 kişilik ve %100 elektrikli araç modelidir. 75 km menzil özelliğine sahip olan Ami, saatte 45 km/s hıza ulaşabilmektedir. Kompakt ölçüleri ve şehir içi kullanımına uygun ufak batarya sistemi sayesinde ev tipi prizlerde elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj edildiğinde elektrikli araç şarj süresi 3 saat gibi kısa bir süredir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti de şarj süresine göre değişebilmektedir.

Renault Twizy

%100 elektrikli ve aynı zamanda iki kişi kapasiteli olan Renault Twizy, 6.1 kW pil kapasitesiyle 100 km menzil özelliğine sahiptir. Elektrikli araç şarj üniteleri ile 3 saat 30 dakikada tam dolu bataryaya sahip olabilen Renault Twizy, 80 km/s hıza ulaşabilmektedir.

2021 yılında satış rekoru kıran Renault elektrikli araba, 18 hp beygir gücü sayesinde ürettiği 57 nm tork sayesinde şehir içi kullanımı için son derece ideal ve kullanışlı iki kişi elektrikli araç modelleri arasında yer almaktadır.

Smart EQ Fortwo

17.6 kWh bataryaya sahip olan Smart EQ Fortwo, başka bir iki kişilik elektrikli araç modelidir. Ürettiği 160 nm tork sayesinde 160 km/s hıza ulaşabilmektedir. %100 elektrikli hatchback model olanSmart EQ Fortwo, kompakt ölçüleri sayesinde şehir içinde gerek manevra kabiliyeti gerekse kolay park imkanı sayesinde oldukça kullanışlı modellerden birisidir. 

RKS A1 E-Car

Ekonomik ücretler ile satılan hem ekonomik hem de konforlu seçenekler arasında yer alan RKS A1, sürüş moduna ve yol koşullarına göre 70 ila 110 km arasında menzil özelliğine sahiptir. Azami hız seviyesi 25 km/s ile 45 km/s arasında olan RKS elektrikli araba, minimalize edilmiş kompakt tasarımında bulunan bataryası ile maksimum 8 saat içerisinde tam dolu şarj seviyesine ulaşmaktadır. 

Toyota C+pod

Tam elektrikli, 2 iki kapasiteli ve kompakt ölçülere sahip olan Toyota C+pod, aynı zamanda küçük bir bagaj hacmine de sahiptir. 9 kWh batarya kapasitesine sahip olan Toyota elektrikli araba modeli, tam dolu şarj ile 150 km menzil özelliğine sahip olmakla birlikte elektrikli otomobil şarj istasyonları ile 300 dakika gibi kısa bir sürede tam dolu bataryaya ulaşabilmektedir. 

Regal Raptor K3

Regal Raptor K3, tam elektrikli sürüş konseptiyle birlikte aynı zamanda sportif bir tasarıma sahiptir. Sıfır emisyon özelliği ile çevre dostu olan Regal Raptor K3, 35 km/s maksimum hız ve 50 km maksimum menzil özelliğine sahip olarak şehir içi kullanımına uygun modeller arasında yer almaktadır. 

Regal Raptor K4

Regal Raptor elektrikli araba K4 modeli, tek kapılı ve iki kişi kapasiteli olmasının yanı sıra aynı zamanda sportif bir dış tasarım özelliğine sahiptir. %100 elektrikli olan Regal Raptor K4, 40 ila 50 km arasında sürüş mesafesine, 45 km/s maksimum hız özelliğine sahiptir. Ayrıca 2300 W motor gücüne sahip olan Regal Raptor K4 modelinin jantları da alüminyum alaşımdan üretilmiştir. 

Regal Raptor K5 Long

Üst düzey konfor ve güvenlik sistemlerine sahip olan iki kişilik Regal Raptor K5 Long, sürüş şekline ve yol şartlarına göre 50 km ila 60 km arasında sürüş mesafesi özelliğine sahiptir. Maksimum 45 km/s hız özelliği sayesinde şehir içinde konforlu sürüş deneyimi sunarken aynı zamanda kullanımı son derece kolay ve güvenli olmaktadır. 

2 Kişilik Elektrikli Araba: 2 Kişilik Elektrikli Araba Özellikleri

2 kişilik elektrikli araba modellerinin sayısı günümüzde oldukça fazladır. Modellerin fazla olması ve farklı üreticiler tarafından üretiminin yapılması modellerde tasarım ve teknik özelliklerinin de farklılaşmasına ortam hazırlamaktadır. Ancak iki kişi kapasitesi olan ve hızlı şarj istasyonları ile şarj edilerek kullanılabilen elektrikli otomobil modelleri, ortalama benzer özelliklere sahiptir. 

2 kişilik modellerin ölçüleri küçük ve tasarımı kompakt özelliklere sahiptir. Dolayısıyla da bu modellerin batarya kapasitesi genellikle küçüktür. İçlerindeki batarya kapasitesine göre menzil özellikleri 50 km ila 150 km arasında değişkenlik gösterebilmektedir. 

İki kişilik elektrikli arabalar genellikle tek ya da iki kapılı tasarımlara sahiptir. Ayrıca şehir içi kullanımına yönelik tasarlanmış olan iki kişilik elektrikli arabalar, küçük boyutlu olduklarından dolayı şehir içinde kolay manevra ve park yapabilme imkanı sunmaktadır. 

2 Kişilik Elektrikli Araba: 2 Kişilik Elektrikli Araba Fiyatları

2 kişilik elektrikli arabalar geniş kapasiteli ve büyük modellere göre çok daha düşük elektrikli araba fiyatları ile satılmaktadır. Elektrikli arabaların fiyatlarının belirlenmesinde doğrudan etkili olan faktörlerin başında kişi kapasitesi, menzil ve maksimum hız özelliği, batarya kapasitesi gelmektedir. Elektrikli arabaların menzili, maksimum hız oranı ve batarya kapasitesi yükseldikçe fiyatlarında da artış görülmektedir. 

İki kişi kapasiteye sahip olan elektrikli taşıtlar, küçük akümülatör sistemlerine ve şehir içi kullanımına uygun maksimum 150 km menzil özelliğine sahiptir. Dolayısıyla da iki kişilik modellerin fiyatları ortalama olarak 150 Bin TL ila 600 Bin TL arasında değişmektedir. 

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.