Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
3 Tekerlekli Elektrikli Araba

3 Tekerlekli Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

3 tekerlekli elektrikli araba modelleri, elektrikle çalışan ve şehir içi kullanımına uygun olarak üretilmiş kompakt tasarımlı modellerdir.

Elektrikli araba modelleri, enerjisini elektrikten alan ve bu sayede fosil yakıtla çalışan araçlarla kıyaslandığında doğaya zarar vermeyen yeni nesil araçlardır. Elektrikli araç şarj istasyonu ile bir kablo ile kolayca şarj edilebilen elektrikli arabalara olan ilginin artması beraberinde yeni nesil araçların çeşitli model ve özelliklerde farklı markalar tarafından üretilmesine ortam hazırlamıştır.

Elektrikli otomobil çeşitleri arasında özellikle şehir içinde kullanılmak üzere 3 tekerlekli arabalar fazlasıyla ilgi görmektedir. Kompakt tasarıma sahip olan 3 tekerlekli elektrikli araçlar, kompakt tasarımı sayesinde şehir içinde kolay park ve konforlu sürüş deneyimi sunmaktadır. 

3 Tekerlekli Elektrikli Araba Modelleri

3 tekerlekli elektrikli arabalar, 3 tekerlekli ve kompakt formda üretilen ve ayrıca özellikle şehir için kullanımına uygun olan modellerdir. Priz olan her yerde bir kablo aracılığıyla elektrik şarj istasyonları ile şarj olabilmektedir. Ayrıca benzin ve motorin gibi fosil yakıtlarla çalışan araçlara göre 3 tekerlekli elektrikli otomobiller, büyük oranda yakıt tasarrufu sağlamaktadır. 

Kral Grande Elektrikli Araba 

Kral Motor markasına ait olan Kral Grande, çevre dostu ve ekonomik 3 tekerlekli elektrikli araba modellerinden birisidir. Yokuş vites özelliği olan Kral Grande, %30 eğitim gücüne ve 72V 60 Ah jel akü özeliğine sahiptir. 

Kral Grande serisi, yüksek manevra özelliği, ergonomik koltuk tasarımı ve süspansiyon özelliği sayesinde konforlu ve keyifli sürüş deneyimi sunar. Tüm bu özellikleri sayesinde 3 tekerlekli elektrikli araç denildiğinde akla ilk gelen modellerin başında Kral Grande gelir. 

Yuki Tria

Yuki Tria, 3 tekerlekli ve %100 elektrikli arana modellerinden olmakla birlikte aynı zamanda elektrikli motosiklet olarak da isimlendirilmektedir. Ekonomik ve tasarım ölçüleri ile hem konforlu sürüş hem de kolay park etme özelliği sunan modeller arasında yer alır. Elektrikli araba şarj istasyonu ile kolayca şarj edebilen Yuki Tria modeli, 1200 W elektrikli araba motoru ile 55 km menzil özelliğine sahiptir. 

Ekonomik ve kompakt tasarıma sahip olan Yuki Tria,250 kg ağırlığı sayesinde üstün manevra özelliğine sahiptir. Ayrıca tasarımında USB şarj, geri vites ve led aydınlatma gibi çeşitli özellikler de eklenmiştir. 

Regal Captor E-Car K1

Elektrikli moped ya da elektrikli scooter olarak da isimlendirilen %100 elektrikli Regal Raptor E-Car K1, 3 tekerlekli ve şehir içi kullanımına uygun elektrikli arabalardan birisidir. Elektrikli otomobil şarj istasyonları ile elektrikli araç şarj süresi ortalama 6 saattir. 3 tekerlekli ve 2 kişi kapasiteli olan modelin yol şartlarına ve sürüş tarzına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama menzil özelliği 50 km olmaktadır. 

Regal Raptor E-Car K3

Kendisine özgü özel bir tasarıma sahip olan Regal Raptor E-Car K3, 3 tekerlekli elektrikli araba modeli olmasına karşın geniş LCD ekranı, dinamik tasarımı ve üst düzey teknolojik özellikleri sayesinde dikkat çeken modeller arasında yer alır. 

Maksimum hızı saatte 35 km/s olan Regal Raptor E-Car K3, konforlu iç tasarımının yanı sıra üst düzey güvenliğe sahip tasarımıyla da şehir içi kullanımı için son derece ideal tercihlerden birisidir. 

3 Tekerlekli Elektrikli Araba Özellikleri

3 tekerlekli elektrikli araçlar, AC elektrikli araç şarj üniteleri ile şarj edilebilen %100 elektrikli modeller olmakla birlikte aynı zamanda DC akımlı hızlı şarj istasyonları ile de daha kısa sürede şarj olabilen modellerdir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti şarj sürelerine göre farklılık gösterebilmektedir.

3 tekerlekli arabalar, dengenin kontrollü ve güvenli şekilde sağlanabilmesi için denge kontrol sistemleri ile desteklenmiştir. Ekonomik ve yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlayan üç tekerlekli elektrikli otomobiller, şehir içi kullanım için tasarlanmakla birlikte elektrik motorlu ile çalışan araçlardır. Araçlarda lityum iyon gibi bataryalar mevcuttur. Hız ve menzil özellikleri ise sürüş tarzı ile yol koşullarına göre değişkenlik gösterir. Ancak şehir içi kullanımına yönelik tasarlandıkları için menzilleri de şehir içi kullanımına yöneliktir. 

Araçların içleri kompakt tasarıma sahiptir. Bazı modellerde iç mekanın yanı sıra saklama alanı ve bagaj gibi alanlar da mevcuttur. Kompakt bir tasarıma sahip olmasına rağmen çoğu 3 tekerlekli elektrikli otomobil tasarımında LCD ekran (sıvı kristal ekran), soğutucu fan ve benzeri gibi teknolojik sistemler yer almaktadır. Modellerin özelliklerine göre ücretler de çeşitli seviyelerde seyreder. 

3 Tekerlekli Elektrikli Araba Fiyatları

3 tekerlekli elektrikli araba fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik arz edebilir. Aracın menzil ve hız özelliği, iç donanımı, güvenlik sistemleri ve üretici markası fiyatların değişkenlik göstermesinde doğrudan etkili olmaktadır. 

Üç tekerlekli elektrikli arabalar, şehir içi kullanımına uygun kompakt modeller olarak üretildiğinden elbette uzun menzilli ve geniş elektrikli araçlara göre çok daha uygun fiyatlarda satışa sunulabilmektedir. Hatta öyle ki; modellerin sıfır araç fiyatları ile ikinci el fiyatları arasında da ciddi fark görmek mümkündür. Bu noktada en önemli belirleyici aracın kilometresi, teknik ve tasarım özellikleridir. 

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.