Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
4 Tekerlekli Elektrikli Araba

4 Tekerlekli Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

4 tekerlekli elektrikli araba modelleri, yeni nesil elektrikli araç modelleri arasında en çok tercih edilen modellerdir.

Elektrikli araba modelleri, aynı zamanda günümüzün yeni nesil çevreci taşıt modelleri olarak bilinmektedir. Yakıtlı ve içten yanmalı motorlu araçlar ile kıyaslandığında içerisinde içten yanmalı motor yerine elektrikli araba motoru bulunan bu araç modelleri, elektrik motoru sayesinde enerjisini elektrikten alarak çalışabilmektedir.

Yakıtlı araçların aksine elektrik enerjisi sayesinde sıfır emisyon özelliğine sahip olan ve elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj olan modellere ilginin her geçen gün artması beraberinde araba üreticilerini bu alanda yatırım ve giriş yapmaya sevk etmiştir. Dolayısıyla da günümüzde bu modellere yönelik her geçen gün daha farklı model ve tasarımlar üretilmektedir.

4 tekerlekli elektrikli arabalar da kullanıcıların en çok tercih ettiği modeller arasında yer alır. Hemen hemen her araba markası 4 tekerlekli elektrikli araç modeli üretiyor olsa da her modelin elbette gerek teknik özellikleri gerekse tasarım özellikleri farklılık göstermektedir.

4 Tekerlekli Elektrikli Araba Modelleri

4 tekerlekli elektrikli araba modelleri, dizel ya da benzin gibi yakıtlarla çalışan klasik araç modelleri ile kıyaslandığında çevre kirliliğine yok denecek kadar az düzeyde zarar veren modellerdir. Enerji maliyeti çok daha düşük olan bu modeller, taşıdığı özellikler ve sunduğu avantajlar sayesinde günümüzün en popüler alternatif taşıt modelleri olmaya başlamıştır.

Elektrik şarj istasyonları ile kolayca şarj edilebilen elektrikli araçlar, farklı teknik özelliklere sahip olduğundan farklı menzil özelliklerine de sahiptir. Dolayısıyla da genellikle şehir içi yani kısa mesafe kullanım için üretilmiş modeller olsa da aralarında yüksek menzille uzun mesafeler için uygun olan modellerin de olduğunu söylemek mümkündür.

4 Tekerlekli Elektrikli Mini Araba

4 tekerlekli elektrikli küçük arabalar; boyutları küçük, kullanımı ve park etmesi kolay, şehir içi kullanım için son derece ideal olan modellerdir. Tıpkı diğer modeller gibi elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj edilerek kullanılır. Ancak boyutları küçük olduğundan akü ve pil gibi bileşenlerinin kapasiteleri de düşüktür. Bu nedenle de elektrik şarj istasyonlarına da bağlı olarak elektrikli araç şarj süresi daha kısa olabilmektedir.

Elektrik enerjisi ile çalışan 4 tekerlekli mini elektrikli arabaların enerji maliyetleri daha düşük, gürültü seviyeleri oldukça az ve kirlilik seviyeleri minimum düzeyde olduğundan son derece popüler modeller haline gelmesine de ortam hazırlamıştır.

4 tekerlekli olmasına rağmen mini boyutlarda üretilen elektrikli otomobil modelleri, boyutları sayesinde park sırasında daha az yer ihtiyacına duyarken aynı zamanda sürüş sırasında daha kolay manevra imkanı sunar.

Kral 4 Tekerlekli Elektrikli Araba

Kral markası, elektrikli araç piyasasına yatırım yapan bir marka olarak 4 tekerlekli mini elektrikli araba olarak KR37-4 BELLO 9000 modelini üreterek piyasaya sürmüştür. Beyaz, mavi ve kırmızı renk seçenekleri ile sunulmaktadır. Modelin üst ve arka tasarımında sunroof özelliği bulunmasının yanı sıra aynı zamanda otomatik vites ve camlar, fan ile ısıtma ve soğutma sistemi, üst bagaj gibi tasarımlara sahiptir.

Saatte maksimum 40 km/s hıza sahip olan KR37-4 BELLO 9000, %30 oranına sahip eğimleri rahatça çıkabilen ve 60 V 60Ah jel aküsü sayesinde enerji maliyeti son derece tatmin edici olan bir modeldir. Ayrıca boyutlarının küçük olması sayesinde manevra özelliği son derece kolay, koltuk ve süspansiyon konforu oldukça yüksektir.

KR37-4 BELLO 9000 gerek elektrikli otomobil şarj istasyonları gerekse hızlı şarj istasyonları ile sadece bir kablo bağlantısı ile kolayca şarj olabilmektedir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti de birbirinden farklı olabilmektedir. Uzun menzil için üst düzey kalitede aküye sahip olan model, bu sayede benzin ve dizel araçlar ile kıyaslandığında son derece ekonomik olmaktadır.

Regal Raptor 4 Tekerlekli Elektrikli Araba

Regal Raptor markası, 4 tekerlekli elektrikli mini araba olarak K3-KLS modelini üretmektedir. Sıfır emisyon ve LCD panel ile kontrol özelliği bulunan K3-KLS, dinamik tasarımı ve üstün konforu sayesinde beklentileri en üst seviyede karşılayan ve aynı zamanda ekonomik ücretler ile satılan bir modeldir.

Maksimum hızı 35 km/s olan modelin maksimum sürüş mesafesi ise 50 km’ye kadar çıkabilmektedir. Elektrikli araç şarj üniteleri sayesinde 5 ila 6 saat gibi bir sürede şarj edilebilmektedir. 2 kişi kapasitesi olan ve ekonomik modeller arasında yer alan Regal Raptor K3-KLS modeli; beyaz, kırmızı ve füme renk seçenekleri sunmaktadır.

4 Tekerlekli Elektrikli Araba Özellikleri

4 tekerlekli elektrikli araba özellikleri; her modelin, akü, motor ve benzeri gibi teknik ve tasarım özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak genel olarak tüm modeller elektrikli araba şar istasyonları ile sadece bir kablo bağlantısı sayesinde şarj olarak elektrik enerjisiyle çalışabilen modellerdir.

Yakıtlı arabalar ile kıyasla yakıtla değil elektrikli enerjisi ile çalıştığından sıfır emisyon ve düşük gürültü özelliğine sahip modellerdir. Farklı model, boyut ve tasarımlarda üretilen 4 tekerlekli elektrikli arabaların içerisinde motorun gücüne ve akünün büyüklüğüne göre maksimum hız ve menzil gibi özellikleri farklılık gösterebilmektedir.

4 Tekerlekli Elektrikli Araba Fiyatları

4 tekerlekli elektrikli araba fiyatları, modellerin özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Motor gücü, menzili, kişi kapasitesi, aracın genişliği, iç tasarım özellikleri, iç ve dış tasarımın sahip olduğu teknolojik donanımlar gibi tüm detaylar fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olabilmektedir.

4 tekerlekli elektrikli arabaların fiyatları, aracın nereden alınacağına ve sıfır mı yoksa ikinci el mi olacağına göre de değişkenlik gösterir. Eğer ikinci el bir elektrikli araç alınacak ise bir modelin sahibinden satın alınan fiyatı galeriden alınan fiyata göre biraz daha uygun seviyede olacaktır. Sıfır model fiyatları için ise en doğru bilgi alınacak olan modeli üreten üreticiden alınmalıdır.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.