Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Audi Elektrikli Araba

Audi Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Audi elektrikli araba çeşitleri, özellikle hem lüks hem de çevresi yeni nesil taşıt arayanların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Elektrikli araba, düşük emisyonlu olma özelliği sayesinde aynı zamanda yeni nesil çevreci araba anlamına gelir. Elektrikle çalışan arabalar, elektrik enerjisi kullanarak benzin ve motorin gibi yakıtlara oranla çok daha ekonomik olduğundan aynı zamanda klasik taşıtlara göre ciddi oranda yakıt tasarrufu sağlamaktadır. 

Elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilerek kullanılan yeni nesil taşıtların her gün çok daha fazla ilgi görmesi birçok araba markası gibi Audi markasını da bu alanda yatırım yapmaya yöneltmiştir. Haliyle Audi markası, elektrikli taşıt üretimi yapan firmaların önde gelen markaları arasında yer almaya başlamıştır. 

Audi Elektrikli Araba: Audi Elektrikli Araba: Audi Elektrikli Araba Modelleri

Audi, köklü ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ürünlerine empoze eden araba markalarının başında gelmektedir. Markanın ürettiği elektrikli araba modelleri arasında farklı ekonomik düzeylerde ve farklı teknolojik tasarımlarda modeller yer almaktadır. 

Audi e-tron

Audi markasının elektrik şarj istasyonları ile şarj edilerek kullanılabilen ilk %100 elektrikli SUV modeli olarak çıkarılmıştır. Geniş ve teknolojik tasarımlar ile donatılmış bir iç mekan tasarımına sahip olan Auid e-tron modeli, 390 km menzili sayesinde uzun mesafeler için de oldukça iyi bir yol arkadaşıdır. 

Çift elektrikli araba motoruna sahip olan Audi e-tron modeli, dört tekerden çekiş sağlama özelliği sayesinde saniyeler içerisinde hızlanabilme özelliğine sahiptir. 

Audi Q4 e-tron

Audi’nin %100 elektrikli SUV modelleri arasında yer alan Q4 e-tron modeli, kompakt bir model olmakla birlikte aynı zamanda teknolojiyle donatılmış ferah bir iç mekan tasarımına sahiptir. Audi markası, farklı menzil ve batarya seçenekleri sayesinde beklentileriniz doğrultusunda tercihler yapabileceğiniz bir modeldir. Tercihleriniz doğrultusunda Q4 e-tron, uzun menzil özelliği ile uzun yol sürüşlerinizde de sizi yarı yolda bırakmayacak Audi modelleri arasında yer alır. 

Audi e-tron Sportback 

Audi, Sportback modelini e-tron SUV modelinin coupe tarzında tasarlayarak üretmiştir. Dinamik görüntüsüyle gözleri büyüleyen Sportback, aynı zamanda yüksek performansıyla da beklentileri üst seviyede karşılamaktadır. 

Menzili tam dolu şarj ile sürüş moduna göre de değişkenlik gösterebilmekle birlikte 399 km’ye kadar çıkabilmektedir. Elektrikli araba şarj istasyonu noktalarında şarj olma özelliğinin yanı sıra aynı zamanda ev tipi şarjlar ile de kolay ve hızlı şekilde şarj olabilmektedir. 

Audi e-tron GT

Markanın performans odaklı olarak sedan tasarımında üretilmiş elektrikli modelidir. Audi e-tron GT, Porsche Taycan ile aynı tasarımdaki platform ve yüksek performansa sahiptir. Teknolojik özelliklerle donatılmış lüks iç tasarımı, sportif sürüş özelliği ve estetik tasarımı sayesinde markanın en sevilen modelleri arasında yer alır. 

Elektrikli araç şarj süresi hızlı şarj özelliği sayesinde 22 dakika kadar kısa bir süredir. Bu süre içerisinde %5’e düşmüş olan şarj, %80 oranına çıkabilmektedir. 

Audi Q8 e-tron

Q8, Audi e-tron serisinin büyük kapasiteli batarya ve şarjına sahip modelidir. Yüksek şarj ve geniş kapasiteli batarya sayesinde tam dolu batarya ile 599 km’ye varan uzun menzil özelliğine sahiptir. Evde ya da yolda aracınızı şarj edebilmeniz için farklı şarj seçenekleri olmakla birlikte aynı zamanda hızlı şarj istasyonları sayesinde daha hızlı şarj avantajı sunar. Hızlı şarj istasyonu maliyeti de şarj süresine göre farklılık gösterebilmektedir.

Audi Elektrikli Araba: Audi Elektrikli Araba Özellikleri

Elektrikli otomobil üretiminde büyük yol kat eden Audi markasının piyasaya sürdüğü modeller de beklentileri üst seviyede karşılayacak menzil, sürüş, tasarım ve şarj özelliklerine sahiptir. Öncelikle araçlar, yüksek batarya kapasitesi sayesinde kısa sürede hızlanma ve yüksek performans özelliklerine sahiptir. 

Audi araçlarında geniş bir şarj alt yapısı mevcuttur. Bu sayede araçlar elektrikli araç şarj üniteleri ile daha hızlı şarj olarak tam dolu batarya ile daha uzun mesafe gidebilmektedir. Araçların neredeyse hepsi lüks, ferah ve teknolojik iç tasarıma sahiptir. Ayrıca iç mekanda dijital gösterge paneli, dokunmatik ekran, gelişmiş sürüş yardım sistemleri gibi teknolojik donanımlar mevcuttur. 

Audi modellerinde “Eco” ve “Sport” gibi farklı sürüş modları kullanılmaktadır. Bu sayede sürücüler “Eco” modunda enerji tüketimini minimum seviyeye indirirken “Sport” modu ise eşsiz bir sportif sürüş imkanı sunar. 

Audi Elektrikli Araba: Audi Elektrikli Araba Fiyatları 

Elektrikli otomobil şarj istasyonları ile kısa sürede hızlı şarj olabilen Audi elektrikli araçlar için fiyatlar, modellerin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Menzil, şarj süresi, batarya kapasitesi, şarj alt yapısı, teknolojik tasarımlar, iç mekan tasarımı gibi tüm ayrıntılar fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. 

Audi sıfır modeller için ücretler belirli özellikler doğrultusunda değişmekle birlikte genellikle her bölgede her model benzer fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Ancak ikinci el alımlarda galeriye göre sahibinden alınan modellerin fiyatları daha uygun olmaktadır. 

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.