Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
BMW Elektrikli Araba

BMW Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

BMW elektrikli araba modelleri, son teknoloji ile üretilmiş hem full elektrikli hem de hibrit modelleri içerisinde barındırmaktadır.

Elektrikli araba kullanımının her geçen gün daha da ilgi görmesi neredeyse tüm araba markalarını bu alanda yatırım ve üretim yapmaya teşvik etmiştir. Bu alanda büyük yatırımlar yapan ve elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj edilebilen araçları piyasaya süren seçkin araba markalarından birisi de BMW markasıdır.

BMW markası, full elektrikli olan dolayısıyla da sadece elektrik motoru ile çalışan modellerin yanı sıra ayrıca beklentileri en üst seviyede karşılamak için hem yakıtlı hem de elektrikli olan hibrit modellerin üretimini de yapmaktadır. Yenilikçi ve gelişime açık araba markalarının başını çeken BMW, yaptığı açıklamalarda üretimlerinin hızla devam ettiğinin ve yeni modelleri de piyasaya süreceğinin altını çizdi.

BMW Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli araç üretiminde adeta çığır açan BMW markası, bugüne kadar birçok elektrikle çalışan birçok model çıkarmakla birlikte aynı zamanda bu alanda üretimlerine de devam etmektedir. Elektrikli şarj istasyonları ile şarj edilebilen modeller üreten BMW’nin model yelpazesi içerisinde full elektrikle çalışan SUV modeller ve hem yakıt hem elektrik enerjisiyle çalışan hibrit modeller arasında yer alan BMW İ3, BMW i8, BMW İX ve BMW İX3 gibi çok tutulan ve ilgi gören modeller mevcuttur.

BMW Elektrikli Araba İ3

BMW İ3 elektrikli otomobil modeli, mini sınıf elektrikli araç sınıfına giren hatchback model olmakla birlikte aynı zamanda sahip olduğu küçük yakıt tankı sayesinde hibrit araç özelliği taşıyan bir modeldir. BMW İ serisinin bir modeli olan İ3, en yüksek performanslı sürüş ayarında 170 beygir gücünde elektrikli motoru sayesinde 300 kilometreye kadar çıkabilen menzile sahiptir.

Tüm tasarımı elektrikli mobiliteye yönelik geliştirilen İ3, sürdürülebilir malzemelerden üretilirken aynı zamanda eşsiz tasarım özellikleri ile donatılmıştır. Gaz pedalına basıldığın anda ilk 7 saniye gibi kısa bir sürede 100 km hıza erişebilmektedir. İki renkli dış yüzeye ve panoramik camlara sahip olan BMW İ3, kullanıcıların konforunu maksimum seviyeye çıkarabilecek iç tasarım özelliklerine de sahiptir.

Sahip olduğu sürüş asistanı sayesinde trafik yoğunluğu ve navigasyon gibi özellikler sunan İ3 elektrikli araba, aynı zamanda otomatik park etme özelliği ile de konforlu ve kolay kullanım imkanı tanımaktadır.

BMW Elektrikli Araba İ8

BMW elektrikli araba İ8 modeli, elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj olabilen ve aynı zamanda yakıtla da çalışabilen İ serisinin hibrit araba modellerinden birisidir. Sportif bir tasarıma sahip olmakla birlikte aynı zamanda üst düzey performansı ve keyifli sürüş deneyimi ile kullanıcılarına keyifli yolculuğun kapılarını sonuna kadar açar.

BMW i8 modelinde hem elektrik motoru hem de aracın benzinle çalışmasını sağlayan içten yanmalı motor yer alır. 131 beygir gücünde olan elektrik motoru 250 Nm tork ile çalışır ve bu sayede maksimum hızı 250 km/s kadar çıkabilir. Elektrikli kullanımda elektrik motorunun maksimum menzili 55 km’dir. Ancak benzinli motor ile kullanıldığında menzili daha uzun olabilmektedir.

Sportif olmakla birlikte aynı zamanda can alıcı özellikleriyle fütürist tasarıma sahip olan BMW İ8, çevre dostu ve geri dönüştürülebilir malzemelerden üretildiğinden sürdürülebilir özelliğe sahiptir. Üst düzey güvenlik sistemleri sayesinde keyifli ve aynı zamanda güvenli bir sürüş deneyimi vaat eden BMW modelidir.

BMW Elektrikli Araba İX

BMW İX, markanın ilk olarak ürettiği ve piyasaya çıkarttığı tam elektrikli araba SUV modelidir. Uzun menzil özelliği ve konforlu sürüş deneyimi sayesinde özellikle uzun yol sürüşü için son derece ideal olan BMW İX; xDrive 30, xDrive 40 ve xDrive 50 olmak üzere üç farklı seçeneği mevcuttur. Üç model arasında özellikle motor beygir gücü ve dolayısıyla da menzil farkı vardır.

En yüksek güce sahip olan BMW İX xDrive 50 modeli, 563 beygir gücüne sahip ve dört çeker sürüş özelliğine sahip olmakla birlikte 630 kilometre menzile sahiptir. Tam elektrikli ve sürdürülebilir elektrikli araba teknolojisi ile üretilen BMW İX, üst düzey performansının yanı sıra yanı zamanda üst düzey güvenlik donanımıyla da dikkat çekmektedir.

BMW Elektrikli Araba İX3

BMW İX3 elektrikli araba modeli, markanın ilk tam elektrikli SUV modellerinden birisidir. Elektrikli şarj üniteleri ile şarj olarak enerjisini elektrik enerjisinden karşılayan model olmakla birlikte aynı zamanda sürdürülebilir mobilite yöntemleri ile üretilmiştir.

80 kWh lityum-iyon pile sahip olan BMW İX3 modelinin maksimum menzili ise full şarj ile 460 km olabilmektedir. 100 km’de 19.5 kWh enerji tüketimi yapan bir model olmakla birlikte aynı zamanda çevre dostu ve sürdürülebilir model olmasıyla keyifli sürüş deneyimi yaşamak isteyenlerin piyasaya çıktığı 2020 yılından bu yana ilk tercihleri arasında yer alıyor.

BMW Elektrikli Araba Özellikleri

Son sistem ve son teknolojiye sahip üretim teknolojileri ile üretilen BMW elektrikli arabaların kullanıcıların memnuniyetini en üst seviyede karşılayacak birçok özelliği vardır. BMW elektrikli araba modellerinin genel olarak özellikler şu şekildedir;

BMW elektrikli araç modelleri sahip oldukları hızlı şarj teknolojisi sayesinde hızlı şarj istasyonları ile kısa süre full şarj olabilmektedir. Ancak, hızlı şarj istasyonu maliyeti farklılaşabilmektedir. Dolayısıyla da BMW elektrikli araç şarj süresi bu bağlamda diğer araçlara göre oldukça kısadır.

BMW elektrikli modeller arasında farklı ürünler yer alsa da bu ürünlerin genel özelliklerinden birisi de uzun menzil özelliğidir. Tam dolu şarj bataryası ile modellerin ortalama menzili 300 ila 500 km arasındadır.

BMW mobilite araçlarında yüksek performanslı elektrik motorları kullanıldığından modeller, son derece hızlı ve keyifli bir sürüş deneyimi sunar.

BMW markası, neredeyse tüm elektrikli otomobil modellerini ConnectedDrive teknolojisi ile üretmiştir. Bu teknoloji sayesinde modellerde cep telefonu, bilgisayar ve tabletlerin otomobil ile entegre olması sağlanabilmektedir.

BMW markasının tüm elektrikli otomobil modelleri elektrikli modellerdir. Bu sayede karbondioksit salınımı en aza indirgeyerek diğer yandan ciddi oranda enerji tasarrufu sağlar.

BMW Elektrikli Araba Kaç Km Gider?

BMW markası, elektrikle çalışan farklı elektrikli araba modelleri ile kullanıcıların karşısına geçerken aynı zamanda bu modellere birbirinden farklı üst düzey performansta özelliklerle eklemiştir. Bu modellerin en çok merak ettiği özelliklerinden birisi de kaç km yol aldığı yani menzil özellikleridir.

Modellerin menzil özellikleri yol koşullarına, hıza, araç yüküne ve sürüş tarzına göre değişkenlik gösterebilir. Ancak elektrikli otomobil şarj istasyonları ile full şarj edilen BMW elektrikli araçların modellerinin menzili 300-500 km arasında değişkenlik gösterir. Dolayısıyla da BMW elektrikli SUV araçlarının menzilinin genel olarak yüksek olduğunu söylemek mümkündür.

BMW Elektrikli Araba Fiyatları

BMW elektrikli otomobil modelleri, fiyatlar bakımından farklılık gösterir. Araçların SUV olması, hem elektrikli hem yakıtlı yani hibrit olması, menzil özellikleri, motor gücü gibi özellikler ücretler üzerinde doğrudan etkilidir.

Modellerin teknik özelliklerin yanı sıra araçların sıfır ya da ikinci el olması, galeriden ya da sahibinden satın alınması da fiyatların değişken olmasına ortam hazırlar. Örneğin; bir aracın galeriden alınan fiyatı ile aynı modelin sahibinden alınan fiyatı farklı olmakla birlikte genellikle sahibinden alınan araçların modelleri daha düşük seviyede olur.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.