Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Citröen Elektrikli Araba

Citröen Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Citröen elektrikli araba modelleri gerek otonom sürüş keyfi gerekse güvenli kullanımı ile tercih edilen modeller haline gelmiştir.

Elektrikli araba modellerinin çevreci ve tasarruflu taşıtlar olarak üretilmesi bu araçların her geçen gün daha da yaygın bir şekilde kullanılmasına ortam hazırlamaktadır. Elektrikli araç kullanımının artmasıyla birlikte neredeyse dünya genelindeki tüm araba markaları içten yanmalı motorlu araçların yanı sıra elektrikli araç üretimine de adım atmıştır.

Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünya üzerinde günümüzde çeşitli modeller ve özelliklerde elektrikli otomobil üretimi her geçen gün daha da artmakta ve çeşitlendirilmektedir. Bu alanda yatırım yaparak müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi sunan markalardan birisi de Citröen markası olmuştur.

Citroen Elektrikli Araba Modelleri

Fransız araba markası olan Citröen, gelişen dünyaya ayak uyduran ve bu doğrultuda elektrikli araba üretimi yapan araba markaları arasında yerini almayı başarmıştır. Şimdiye kadar dört farklı elektrikli araba modeli üreten Citröen, modellerini sürekli yenilemekle birlikte aynı zamanda beklentileri en üst seviyede karşılayabilmek adına farklı modeller üzerinde de geliştirme çalışmaları yapmaktadır.

Elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj olarak tamamen elektrik enerjisiyle çalışan Citröen elektrikli araç modelleri, elektrik şarj istasyonları sayesinde tam dolu şarj edildiğinde ortalamanın üzerinde bir menzile sahip olan modellerdir.

Citroen e-C4

Citröen’in en çok sevilen elektrikli araba modellerinden birisi olan ve elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilebilen e-C4 modeli, tam elektrikli ve kompakt boyutlara sahip olan hatcback modeldir. Full dolu şarj ile 300 km’ye kadar menzil imkanı sunan Citröen e-C4, 140 km/s hıza ulaşabilmektedir. Hatcback ve kompakt ölçülerde tasarlanmış bir model olduğundan trafiğin ve virajların yoğun olduğu yerlerde bile manevra ve park imkanı son derece kolaydır. Ayrıca uzun menzili sayesinde uzun yol seyahatleri için de oldukça uygundur.

Citroen Ami

Citröen markasının en küçük iki kaplı elektrikli araba modelidir. Küçük olmasına rağmen tıpkı diğer elektrikli araç modelleri gibi elektrikli otomobil şarj istasyonları ile şarj olabilir. 45 km/s hız özelliğine sahiptir. Şehir içi kullanımı için tasarlanmış olan Citröen Ami, kompakt ölçüleri sayesinde kolay sürüş ve park imkanı sunar. Elektrikli bisiklet olarak da bilinen Citröen Ami, ehliyet gerektirmeyen elektrikli araç olarak 16 yaş ve üzeri herkesin kullanabileceği bir modeldir.

Citroen Oli

Sıradışı bir tasarıma sahip olan ve Citröen markasının en son modeli olan Citröen Oli modelin arka kısmında pickup benzeri kasa bulunuyor. Aracın maksimum hızı ise şehir içinde aşırı hızlı kullanılmaması adına 110 km/s olarak biliniyor. Tüm bunların yanı sıra 400 km menzil özelliğine sahip olduğu bilinen Citröen Oli elektrikli arabanın %20 oranında olan bataryası 20 dakika içerisinde %80 gibi büyük bir oranda dolum yapabiliyor.

Citroën e-Berlingo Multispace

Citröen markasının elektrikli aile arabası olarak tasarladığı e-Berlingo Multispace modeli, üst düzey performansa sahip elektrik motoru ile yüksek performanslı bir modeldir. Hızı 175 km/s hıza kadar artabilen Citroën e-Berlingo Multispace, 260 km menzil imkanı sunarak uzun yolda da iddiasını ortaya koyan bir modeldir. İç tasarımı oldukça geniş ve konforlu olduğundan özellikle geniş aileler için isabetli bir tercih olabilmektedir.

Citroen Elektrikli Araba Özellikleri

Citröen markasının piyasaya çıkardığı her elektrikli araç modeli elektrikli araç şarj üniteleri ile şarj olan modeller olsa da teknik ve tasarım açısından farklı özelliklere sahip modellerdir. Zira Citröen üretiminden çıkan tüm elektrikli araçların bazı ortak özellikleri bulunmaktadır. Öncelikle tüm araçların içerisinde bulunan elektrikli motor performansı üst düzey seviyeye sahiptir.

Citröen Ami haricinde diğer tüm Citröen elektrikli araç modelleri, uzun menzil imkanı sunan ve böylece uzun yol seyahatlerinde de tercih edilebilecek modellerdir. %100 elektrikli olan Citröen elektrikli araba modelleri, emisyon üretmediği için çevre dostu modellerdir. Ayrıca tüm modeller hızlı şarj istasyonları ile şarj olabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede aracın teknik özelliklerine göre elektrikli araç şarj süresi de kısalabilmektedir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti birbirinden farklı olabilmektedir.

Citroen Elektrikli Araba Fiyatları

Bir Fransız araba üretim markası olan Citröen, günümüzün yeni nesil ve çevreci taşıtları olan elektrikli araç sektörüne giriş yaparak bu alanda 4 farklı araç üretimi yapmıştır. Modeller farklı olduğundan modellerin özelliklerine göre fiyatlar da değişebilmektedir.

Citroen elektrikli araba fiyatları farklı seviyelerde seyrettiğinden her bütçeye uygun model bulmak da mümkündür. Motor gücü ve menzili gibi özellikler arttıkça araçların fiyatlarının da yükseldiğini söylemek mümkündür. Şuan en uygun fiyatlı Citröen elektrikli araba modeli Citroen Ami modeli olmaktadır.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.