Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Dacia Elektrikli Araba

Dacia Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Dacia elektrikli araba, son teknolojik sistemlerle üretilmiş %100 elektrikli tasarımıyla üst düzey sürüş deneyimi vaat etmektedir. 

Elektrikli araba modelleri, günümüz gelişmiş teknolojinin bir ürünü olmakla birlikte aynı zamanda klasik içten yanmalı motorlu araçlara alternatif olarak üretilmiş çevre dostu modellerdir. Lityum ve iyon gibi bataryalar ile üretilen yeni nesil taşıtlar, elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilerek tüm kaynağını elektrik enerjisinden almaktadır. 

Elektrikli araç modellerinin tüm çalışma prensibi elektrikli araba motoru üzerine kurulmuştur. Aküye doldurulan elektrik enerjisi, gaz pedalına basılmasıyla birlikte kinetik enerjiye dönüştürerek aracın hareket etmesini sağlamaktadır. Benzin ve motorin gibi fosil yakıtların yerine elektrikle çalışması ayrıca modellerin sıfır emisyon özelliğine sahip çevre dostu modeller olmasına da ortam hazırlamaktadır. 

Geniş ürün yelpazesine sahip elektrikli otomobil modellerinin aynı zamanda konforlu ve yakıt tasarrufu sağlayan modeller olması araçlara gören ilginin her gün daha da artmasını sağlamaktadır. Bu sebeple neredeyse tüm araba markaları gibi Dacia markası da elektrikli taşıt üretim sektörüne yatırımlar yapan markalar arasında yer almıştır. 

Dacia Elektrikli Araba: Dacia Elektrikli Araba Modelleri

Renault elektrikli araba markası olan Dacia, elektrikli araç modellerine olan talep doğrultusunda sektöre büyük yatırımlar yapan araba markaları arasında yer almaktadır. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Dacia, artık elektrikli taşıt üretimiyle de adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır. 

Otomotiv sektöründeki yenilikleri bizzat yakından takip eden Dacia, çıkardığı Yeni Dacia Spring elektrikli araba modeliyle kısa sürede adını sektörde duyurmuştur. Teknolojik özellikleri Renault elektrikli arabalar ile benzerlik gösterse de Dacia yeni nesil elektrikli arabanın daha üst teknolojiye sahip olduğunu söylemek mümkündür. 

Dacia Spring Elektrikli Araba

Yeni Dacia Spring, %100 elektrikli ve SUV tasarımıyla dikkat çeken bir modeldir. Günlük sürüş deneyimini konforlu ve keyifli hale getiren Dacia Spring, üst düzey teknolojiye sahip şehir otomobili olarak tasarlanmıştır. 

Yeni Dacia Spring, 26,8 kWh batarya kapasitesine sahiptir. Sahip olduğu batarya kapasitesi sayesinde tam dolu şarj ile yol koşullarına ve sürüş modlarına bağlı olarak değişmekle birlikte 220 km ila 310 km arasında menzil özelliği sunmaktadır. 

Geniş ve ferah iç mekana sahip olan Dacia Spring, 4 kişilik kapasiteye sahiptir. Ayrıca acil fren destek sistemi, geri görüş kamerası, arka fren destek sistemi ve hız sabitleyici gibi güvenlik sistemleriyle araç ve yolcu güvenliği maksimum seviyeye çıkarılmıştır. 

Bahçede, iş yerinde kısacası ev tipi prizin olduğu tüm yaşam alanlarında sadece bir kablo sayesinde elektrik şarj istasyonları ile kolayca şarj edilebilmektedir. Elektrikli araç şarj süresi ortalama 6 saattir. Ancak hızlı şarj istasyonları sayesinde aynı güvende ve çok daha hızı bir şekilde şarj olabilmektedir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti de şarj süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Tüm bu özellikleri ve kompakt dış tasarımı sayesinde Dacia Spring, şehir kullanımında oldukça iddialı modellerden birisidir. 

Dacia Elektrikli Araba: Dacia Elektrikli Araba Özellikleri

Dacia elektrikli otomobil modeli Yeni Dacia Spring, sürüş moduna ve yol koşullarına göre de değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 200 ila 300 km arasında menzil imkanı sunar. Lityum iyon pil kapasitesi sayesinde aracın hızlanma kabiliyeti oldukça yüksek düzeydedir. Ayrıca elektrikli araba şarj istasyonu ile hızlı şarj olma özelliğine sahiptir. 

Şehir içi kullanımına yönelik tam elektrikli olarak tasarlanan Dacia Spring, motor gücüne ve tork üretimine göre performansının yüksek olan modeller arasında yer alır. Kompakt ve SUV tarzında bir dış tasarıma, geniş ve ferah iç tasarım özelliklerine sahip olan Dacia Spring, kullanıcılarına tüm temel konfor alanlarını üst düzey teknolojiyle sunmaktadır. 

Dacia Elektrikli Araba: Dacia Elektrikli Araba Fiyatları

Elektrikli otomobil şarj istasyonları ile şarj edilerek tüm enerji ihtiyacını aküye depoladığı elektrik enerjisinden alan Dacia Spring, temel konfor özelliklerine sahip olmakla ekonomik fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. 

Genel olarak elektrikli araba fiyatları birçok değişkene göre farklılık gösterebilir. Batarya kapasitesi, menzil özelliği, batarya özelliği, iç tasarım özellikleri ve teknolojik sistemler gibi değişkenler her marka ve modelde olan elektrikli arabaların fiyatları üzerinde etkendir. Ancak Dacia Yeni Spring Electric modeli, teknolojik gelişmeler doğrultusunda standart özelliklere sahip olduğundan hem beklentileri karşılayan hem de ekonomik ücretler ile satışa sunulan modeller arasında yer alır. 

Her ne kadar ekonomik fiyatlarda satışa sunulsa da elektrikli arabalar, içten yanmalı motora sahip arabalara göre daha yüksek fiyatlıdır. Ancak elektrikli arabaların daha az bakım gerektirmesi, fosil yakıtlarının aksine elektrik enerjisiyle çalışması ve elektrik enerjisinin daha ekonomik olması uzun vadede elektrikli arabaların ekonomik hale gelmesine ortam hazırlamaktadır. 

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.