Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Elektrikli Araba Fiyatları

Elektrikli Araba Fiyatları

Yazı İçeriği

Elektrikli araba fiyatları, yeni nesil taşıtların popüler olmasıyla birlikte merak edilen konular arasında yer almaya başlamıştır.

Karbon emisyonu sıfır olan elektrikli araç modelleri, bu özellikleri sayesinde çevre dostu taşıtlar olurken aynı zamanda elektrik enerjisiyle çalışması sebebiyle son derece ekonomik araçlar haline gelmiştir.

Elektrikli araç şarj istasyonu sayesinde şarj edilebilen elektrikli araçların kullanımı her geçen gün hızla yayılmaya devam etmektedir. Dolayısıyla da elektrikli araba fiyatları, birçok kişi tarafından merak konusu haline gelmiştir.

Elektrikli araba piyasasında farklı özellik ve tasarımlarda modeller olduğundan aynı şekilde ücretler de farklı hususlar doğrultusunda değişkendir. Elektrikli arabaların fiyatları öncelikle her ülkede farklılık gösterebildiği gibi her model de farklı şekillerde özellikleri doğrultusunda fiyatlandırılır. Ancak şunu belirtmek gerekir ki; içten yanmalı motora sahip olan benzinli ve dizel araçlara kıyasla elektrikli araçların fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Elektrikli arabaların fiyatları benzinli ve dizel araçlara göre daha pahalı olsa da diğer yandan elektrikli arabalar daha bakım gerektiren ve daha uzun ömürlü taşıtlar olduğundan yüksek fiyatlara satılsa da uzun vadede tasarruf ettirmektedir.

Elektrikli Araba Modelleri ve Fiyatları

Elektrikli otomobil modellerine olan ilginin artması Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünya genelinde bulunan araba üreticilerinin elektrikli araç üretimine yönelmesine ortam hazırlamıştır. Bu durum aynı zamanda birbirinden farklı modellerde, özelliklerde ve tasarımlarda elektrikli araç modellerinin piyasaya çıkmasını sağlamıştır.

Elektrikli arabaların fiyatları benzinli ve dizel araçlara göre daha yüksek fiyatlardadır. Özellikle bu araçların çevre dostu olması, elektrikli enerjisiyle çalışması, daha az bakım gerektirmesi de fiyatlarının yüksek olmasına neden olmaktadır. Her elektrikli araba modelinin fiyatı özelliklerine göre hatta üretildiği ülkeye ve firmaya göre farklılık az eder.

Citroen Elektrikli Araba Fiyatları

Citröen markası, farklı elektrikli araba modelleri üreten markalardan birisidir. Markanın en uygun fiyatları elektrikli araba modeli Citröen Ami modelidir. 2022 yılında Citröen Ami fiyatı 219.000 TL olarak açıklanmıştır. Ancak bu fiyatlar 250.000 ile 350.000 TL arasında değişmektedir.

Citröen’in diğer elektrikli araç modellerinin fiyatları ise bölgeden bölgeye değişmekle birlikte 15.000 ila 20.000 € arasında değişkenlik arz etmektedir.

Elektrikli Mini Araba Fiyatları

Mini elektrikli araba fiyatları, diğer elektrikli araba modellerine göre hem kolay sürüş deneyimi hem kolay park imkanı sunarak daha uygun seviyede seyretmektedir. Elbette her ülkeye ve her markanın modeline göre fiyatlar değişse de fiyatlar 250.000 TL ile 450.000 TL arasında seyretmektedir.

Elektrikli Araba Fiyatları Sahibinden

Elektrikli arabaların yoğun ilgi görmesi aynı zamanda piyasanın da hareketlenmesine ortam hazırlamıştır. Sıfır ve galeriden alınacak olan araçların fiyatları ikinci el ve sahibinden satın alınacak olan modellere göre elbette daha yüksektir. Ancak ikinci el bir elektrikli araba satın almayı düşünüyorsanız galeriden kıyasla sahibinden satın aldığınızda alacağınız aracın modeline göre daha uygun fiyatlarda satın alabilirsiniz.

MG Elektrikli Araba Fiyatları

MG markası da elektrikli araba üreten markalar arasında üretmiş olduğu özel tasarımlı modellerle yer almaya başlamıştır. Farklı tasarım ve teknik özelliklerine sahip olan MG SUV elektrikli araba modellerinin fiyatları 1.300.000 TL ile 1.500.000 TL arasında değişmektedir.

Toyota Elektrikli Araba Fiyatları

Elektrikli araba sektörünün önde gelen isimlerinden birisi de Toyota markasıdır. Benzinli ve dizel modellerinin yanı sıra ürettiği Hybrid modellerle de kullanıcılarından tam puan almayı başarmıştır. Toyota’nın piyasaya çıkardığı elektrikli arabaların fiyatları ise ortalama olarak 850.000 TL ila 1.200.000 TL arasındadır. Fiyatlar, modellerin özelliklerine göre değişebilmektedir.

Yuki Elektrikli Araba Fiyatları

Yenilikçi ve modern bir marka olan Yuki, Türkiye’de yaptığı yeniliklere bir yenisini ekleyerek Yuki elektrikli araba üretimine de girmiştir. Yuki markasının 4 tekerlekli, minimal boyutlarda olan ve elektrikli scooter olarak bilinen Hector elektrikli araba modeli en çok tutulan ve uygun fiyatlı elektrikli mini araba modellerinden birisidir. Bölgeden bölgeye değişmekle birlikte ortalama satış fiyatı 55.000 TL ile 150.000 TL arasındadır.

4 Tekerlekli Elektrikli Araba Fiyatları

Günümüzde 4 tekerlekli olarak farklı model ve tasarımlarda üretilen onlarca farklı model piyasada satışa sunulmaktadır. Kişi kapasitesi, motor gücü, sunduğu menzil, iç tasarım özellikleri gibi tüm detaylar her modelde farklılık gösterir. Bu nedenle de elektrikli arabaların fiyatları özelliklerine göre değiştiğinden modellere göre 4 tekerlekli araba fiyatları 250.000 TL’den başlayıp 2.000.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Elektrikli Küçük Araba Fiyatları

Elektrikli küçük araba fiyatları, her ülkede ve her modele göre farklılık gösterir. Ancak ortalama olarak 4 tekerlekli, 2 kişi kapasiteli minimal ölçülerde elektrikli araba fiyatları 15.000 ila 25.000 dolar arasında değişmektedir. Bu fiyat her ülkede farklılık gösterebilir.

Renault Elektrikli Araba Fiyatları

Renault elektrikli araba modellerinin fiyatları; model, renk, motor gücü ve tasarım gibi birçok özelliğe göre değişebilir. Ancak Renault markasının en uygun fiyatlı ve küçük modeli olan Renault Zoe modeli ortalama 900.000 TL civarında satışa sunulmaktadır. Markanın daha kapsamlı ve üst düzey özelliklere sahip olan modellerinin fiyatları ise 1.500.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Elektrikli Araba Batarya Fiyatları

Elektrikli araba bataryaları, günümüz üretim sanayisinin gelişmesi ve hammaddenin artmasıyla birlikte günümüzde daha ekonomik fiyatlara satılabilmektedir. Elbette her aracın bataryası model ve üretim malzemesine göre fiyatlandırılmaktadır. Ancak 2020 yılında fiyatları 150 dolara kadar düşen elektrikli araba bataryaları günümüzde de 100-250 dolar arasında satışa sunulmaktadır.

Mercedes Elektrikli Araba Fiyatları

Mercedes markası, tüm dünya üzerinde tanınmış ve üst düzey teknolojiye sahip araç modelleri ile başarısını kanıtlamış olan bir markadır. Haliyle diğer araba markaları ile kıyaslandığında benzinli ve dizel araçlarda olduğu gibi elektrikli araç fiyatları da özelliklerine göre yüksek seyretmektedir. Mercedes markasının ürettiği elektrikli araç modelleri arasında en uygun fiyatlısı 950.000 TL civarındadır.

BMW Elektrikli Araba Fiyatları

Özel tasarımı ve üst düzey teknik özellikleri ile donatılan BMW elektrikli araba fiyatları modellerin özelliklerine göre değişiyor. Örneğin; BMW İ3 elektrikli araba modeli 400.000 ila 500.000 TL arasında satışa sunulurken BMW İX modelinin fiyatı ise 1.900.000 TL dolaylarında seyretmektedir.

En Ucuz Elektrikli Araba Fiyatları 2022

Elektrikli araba modellerinin yaygınlaştığı 2022 yılında en uygun fiyatlı ve en çok tutulan modelleri özellikle Renault, Citröen ve Yuki markaları çıkarmıştır. Özellikle Renault Zoe, Citröen AMİ ve Yuki Hector modelleri 2022 en uygun fiyatları arabalar listesinde başı çekmiş modellerdir.

Hyundai Elektrikli Araba Fiyatları

Hyundai elektrikli araba fiyatları, her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de zaman zaman güncellenmektedir. Ancak Türkiye’de ortalama fiyat skalası 900.000 TL ile 1.500.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Sıfır Elektrikli Araba Fiyatları

Sıfır elektrikli araba fiyatları, benzinli ya da dizel olan içten yanmalı motora sahip araçlara göre daha yüksek seviyede seyretmektedir. Ancak elektrikli araçların uzun süre bakım gerektirmemesi ve sahiplik masraflarının daha az olması yeni nesil taşıt modellerinin çok fazla tercih edilmesine ortam hazırlamaktadır.

Yoyo Elektrikli Araba Fiyatları

Çin merkezli bir araba üreticisi olan Yoyo markası da elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla elektrikli araba üretimine girmiştir. Bu doğrultusunda Yoyo marka elektrikli araba modelleri 280.000 TL ile 550.000 TL arasında Türkiye’de satışa sunulmaktadır.

Dacia Elektrikli Araba Fiyatları

Dacia elektrikli araba fiyatları, orta seviyede seyreden fiyatlardır. Örneğin; Dacia markasının en yeni elektrikli araba modelinin Türkiye ÖTV ve KDV dahil satış fiyatı 400 bin TL dolaylarında seyretmektedir.

Elektrikli Araba Akü Fiyatları

Elektrikli arabalarda 8 ila 10 yıl arasında mutlaka akü parçaları değiştirilmelidir. Elektrikli araçların ilk üretildiği zamanlarda hammadde kısıtlılığından dolayı akü fiyatları 1000 dolar civarında iken günümüzde üretim sanayisinin gelişmesi ve hammadde sıkıntısının ortadan kalkması model ve üretim malzemesine göre değişkenlik gösterse de 200 dolara kadar düşmüştür.

Elektrikli Araba Motoru Fiyatları

Elektrikli araba motoru, bir elektrikli aracın çalışır vaziyette olması için en önemli bileşenlerin başında gelmektedir. Elektrikli arabalarda benzinli ya da dizel araçlarda olduğu gibi içten yanmalı motor değil elektrikli motor vardır. Elektrikli motor, zaman zaman arıza yapabilir ve değiştirilmek gerekebilir. Bu gibi durumlarda elektrikli araba motoru; özelliklerine ve gücüne göre farklı fiyatlarda satışa sunulmaktadır.

Elektrikli Araba Şarj İstasyonu Fiyatları

Bolt Energy Solutions, farklı fiyat aralıklarında ve farklı özelliklerde beklentilerinizi en üst seviyede karşılayacak elektrikli araç şarj istasyonlarını sizlere sunmaktadır. Bolt Energy ürün yelpazesi içerisinde AC tipi elektrikli araç şarj istasyonları bulabileceğiniz gibi aynı zamanda DC tipi hızlı şarj istasyonları da yer almaktadır. Ürünlerin akım tipi, şarj kapasitesi gibi farklı özelliklerine göre hızlı şarj istasyonu maliyeti de değişkenlik gösterdiğinden her bütçeye uygun ev tipi elektrikli araç şarj istasyonu bulmak mümkündür.

Juice Booster 2 Basic Set Taşınabilir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, 22 kW’a kadar şarj gücüne sahip ve entegre akım koruması olan bir modeldir. Juice Booster 2 EV Set Taşınabilir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, taşınabilir bir ürün olduğundan aracınızda istediğiniz gibi taşıyabileceğiniz ve tüm priz noktalarını aracınız için şarj noktası haline getirebilecek işlevsel bir üründür.

3 güvenlik adaptörüne sahip olan hızlı, kolay ve güvenli çalışma prensibiyle sunulan Juice Booster 2 TR Set Taşınabilir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu modeli de Bolt Energy ürünleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Ekonomik fiyatlı ve işlevsel bir sabit şarj istasyonu modeli arıyorsanız Juice Charger Me Elektrikli Araç Şarj İstasyonu beklentilerinizi karşılayacak modellerden bir diğer olmaktadır.

Sabit ve DC akımlı hızlı şarj istasyonu olan Juice Ultra 150kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, 150 kW gücü ile üst düzey performansa sahip bir modeldir. Ancak 150kW aracınız için yeterli değilse aynı özelliklere sahip olan 300 kW gücü bulunan Juice Ultra 300kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu modelini tercih edebilirsiniz. DC akım tipine sahip olan bu modellerin elektrikli araç şarj süresi de daha hızlı olacaktır.

NRGKick 22 kW Optimal Set AC Taşınabilir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, en çok tercih edilen taşınabilir özelliğe sahip modeller arasında yer almaktadır. Mobil uygulama özelliği bulunan NRGKick 22 kW Standart & Schuko Adaptör Set AC Taşınabilir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, yeni nesil modellerden birisi olmakla birlikte aracınızın şarj sürecini uzaktan takip etme imkanı sunmaktadır.

NRGKick 22 kW Standart AC Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, yeni nesil tasarımı ve ekonomik fiyatları ile aracınızı istediğiniz her noktada şarj edebilmenizi sağlayan Bolt Energy modellerinden birisidir.

Hem ekonomik hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak EA şarj aleti olan TeltoCharge 22kW Kablolu Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ile yolunuza kesintisiz devam edebilirsiniz. Kaliteli yapısı ve ilgi çekici tasarım özellikleri ile TeltoCharge 22kW Soketli Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ve aynı zamanda güvenli ve aracınız için en uygun şarj ortamını oluşturan Vestel EVC04-AC22 22 kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu da Bolt Energy Solutions ürün yelpazesinde yer alan ürünler arasında yer almaktadır.

Elektrikli Araba Şarj Fiyatları

Elektrikli araba şarj fiyatları, elektrikli otomobil şarj istasyonları özelliklerine göre değişkenlik gösterir. İstasyonun AC (Alternatif Akım) ya da DC (Doğru Akım) akım tipi özelliğine sahip olması fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. Ticari şarj istasyonlarında fiyatlandırma genellikle dakika üzerinden yapılır. Taban fiyat ise her yıl Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenmektedir.

Kral Elektrikli Araba Fiyatları

Elektrikli 3 tekerlekli ve piyasada “elektrikli motosiklet” olarak geçen Kral elektrikli araba modelleri 80.000 TL ila 90.000 TL arasında satın alabileceğiniz modeller arasına yer almaktadır.

Smart Elektrikli Araba Fiyatları

Yeni nesil elektrikli araba üreticilerinden birisi olan Smart markası da ekonomik aralıklarda çevreci taşıt modellerini bulabileceğiniz markalar arasında yer alıyor. Smart markasının modelleri özelliklerine göre değişkenlik göstermekle birlikte 150.000 TL ila 200.000 TL arasında satışa sunuluyor. Ancak bu fiyatlar her yıl değişmekle birlikte aynı zamanda bölgeye, aracın teknik özelliklerine göre de değişiyor.

Zoop Elektrikli Araba Fiyatları

Zoop elektrikli araba, minimal boyutlarda şehir içi kullanımı için özel olarak tasarlanmış modeldir. Boyutlarının ve dolayısıyla da motor ve akü kapasitesinin küçük olması fiyatlarının da diğer modellere göre daha uygun ve ekonomik olmasına ortam hazırlamıştır. Küçük olması sayesinde elektrikli araba şarj istasyonu ile daha kısa sürede daha düşük maliyetle şarj olmaktadır.

Çin Elektrikli Araba Fiyatları

Çin elektrikli araba modelleri arasında menzili yüksek ve motoru son derece güçlü uzun yol dostu modeller bulmak mümkündür. Model çeşitliliği içerisinde 500.000 TL’ye model bulabileceğiniz gibi daha üst düzey teknik özelliklere ve donanımlara sahip olan modeller $2.800,00 – $5.500,00 gibi fiyatlardan satışa sunulmaktadır.

Honda Elektrikli Araba Fiyatları

Elektrikli araç üretiminde belirli bir başarı ivmesini yakalamış olan Honda markası da çeşitli donanımlarda olan SUV modellerini farklı fiyat aralıklarında satışa sunmaktadır. Sıfır fiyatları ile ikinci el ve sahibinden satış fiyatları oldukça değişkenlik gösteren Honda elektrikli araçları 1.000.000 ila 1.300.000 bandı arasında satışa sunulmaktadır.

Regal Raptor Elektrikli Araba Fiyatları

Regal Raptor elektrikli araba modelleri, uygun fiyatlı ve ekonomik modeller arasında yer almaktadır. Farklı teknik özellikleri ile farklı varyasyonlarda üretilen Regal Raptor elektrikli araba modellerinin fiyatları 95.000 TL ila 99.000 TL arasında değişiyor.

Tesla Elektrik Araba Fiyatları

Donanımlı, sağlam ve uzun ömürlü elektrikli araba üretimi yapan markaların başında gelen Tesla markasının elektrikli araba fiyatlarının ortalamanın bir tık üzerinde olduğunu söylemek mümkündür. Markanın elektrikli araçları ortalama 900.000 TL’den başlayarak 3.200.000 TL’ye kadar çıkan fiyatlar aralığında satışa sunuluyor.

Togg Elektrikli Araba Fiyatları

Türkiye’nin yerli üretim elektrikli arabası olan Togg elektrikli araba SUV modeli, tıpkı piyasadaki diğer modeller gibi elektrikli araç şarj üniteleri ile şarj edilerek enerji ihtiyacını karşılayacak %100 elektrikli araç modelidir. Farklı modellerde üretimi yapılacak Togg elektrikli aracın fiyatları da modellerine göre 910 bin TL’den başlayıp 1.700.000 TL’ye kadar çıkabileceği biliniyor.

Elektrikli Engelli Araba Fiyatları

Elektrikli engelli arabası modelleri de günümüzde oldukça çeşitlendirilmiş durumdadır. Bu çeşitlilik kapsamında fiyatlar da modellerin akü, şarj cihazı özellikleri ve motor gücü gibi özelliklerine göre 5.000 TL’den başlayıp 200.000 bin TL’ye kadar çıkmaktadır.

Ford Elektrikli Araba Fiyatları

Elektrikli araba üreten markalardan birisi olan Ford markası, elektrik şarj istasyonları ile şarj edilen farklı tasarım ve büyüklüklerde modelleri piyasaya çıkarmıştır. Ticari amaçlı çıkardığı e-transit modeli ortalama 1.200.000 TL’den satışa sunulurken daha donanımlı ve kapsamlı teknik özelliklere sahip e-transit modelinin fiyatları 1.300.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.