Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli Araba Modelleri

Yazı İçeriği

Elektrikli araba modelleri, elektrikle çalışan yeni nesil araçların rağbet görmesiyle birlikte daha da çeşitlendirilmiş modeller olarak fazlasıyla ilgi görmektedir.

Günümüzde yeni nesil çevre dostu taşıtlar olarak bilinen elektrikli araba modellerinin gördüğü rağbetin her gün daha da artması bu alanda üretim faaliyetlerinin de daha da hızlandırılmasını sağlamıştır. Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünya genelinde araba üretimi yapan markalar, benzinli ve dizel araçların yanı sıra onlarca farklı model ve özelliklerde elektrikle çalışan araçlar üretmeye başlamıştır.

Çeşitliliğin bu denli artması kullanıcılar için geniş bir elektrikli araç yelpazesi oluşturmuştur. Dolayısıyla da ortaya farklı modeller çıktığından hem özellikler hem de aynı zamanda elektrikli araba fiyatları da farklı seviyelerde görülebilmektedir.

Elektrikli Araba Modelleri ve Fiyatları

Elektrikli araba modelleri ve fiyatları, birçok farklı unsura göre değişkenlik gösterebilir. Öncelikle ülkeden ülkeye ve markadan markaya üretilen modellerin özellikleri değişebileceği gibi fiyatların da farklılaşması son derece olağan bir durumdur. Elektrikli araç şarj istasyonu ile çalışan araç seçenekleri arasında her beklentiyi karşılayacak birbirinden farklı tasarımda modeller yer almaktadır.

Citröen, Renault, Nissan, BMW, Mercedes, MG elektrikli araba gibi tanınan markalar başta olmak üzere neredeyse tüm markalar 2 kişilik mini elektrikli otomobil modellerinin yanı sıra geniş binek araçlar ve hatta ticari amaçla kullanılabilecek transit araçlar üretmeye başlamıştır.

Ücretler, modele ve markaya göre değişiklik gösterse de mini elektrikli araba fiyatlarının ortalama 90.000 TL ila 450.000 TL arasında söylemek mümkündür. Araçların kapasitesi, motor gücü ve menzili gibi özellikleri arttıkça bu fiyat bandı 1.700.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Mini Elektrikli Araba Modelleri

Mini elektrikli araba modelleri de tıpkı diğer elektrikle çalışan araçlar gibi elektrik şarj istasyonları ile şarj olabilen modellerdir. Neredeyse elektrikli araba üretimi yapan tüm markaların kendi imzalarını taşıyan mini elektrikli araba modelleri de bulunmaktadır.

Renault Zoe, Renault Twizy, Zoop gibi ekonomik modellerin yanı sıra aynı zamanda BMW elektrikli araba modeli İ3, Tesla Model 3, Audi e-tron, Nissan Leaf, Volkswagen e-Golf, Porsche Taycan, Jaguar I-PACE, Smart EQ Fortwo ve Hyundai Kona Electric mini elektrik araba modelleri de elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj olabilen ve fazlasıyla ilgi gören modeller arasında yer almaktadır.

Mercedes Elektrikli Araba Modelleri

Mercedes elektrikli araba modellerinin her birisi yüksek performans ve verimliliğe sahip olmakla birlikte aynı zamanda keyifli ve konforlu sürüş imkanı da sunmaktadır. Tüm üretimlerinde teknolojik ağırlıklı tasarıma önem veren Mercedes markasının Mercedes – Benz EQC, Mercedes Benz EQA ve Mercedes – Benz EQS modelleri en çok rağbet gören modelleridir.

Mercedes – Benz EQC: Markanın ilk seri olarak ürettiği SUV modelidir. 80 kWh’lık pile sahip olan modelin menzili ise 300 mil olarak bilinmektedir.

Mercedes – Benz EQA: Kompakt ölçülerde hatchback olarak dizayn edilmiş ve mini araba versiyonunda üretilmiştir. 66.5 kWh pişe sahip olmakla birlikte 259 mile sahip menzili vardır.

– Mercedes – Benz EQS: Markanın ilk en lüks sedan model elektrikli modelidir. 200 kWh’lık pili ve 435 mil menzili ile kullanıcılarının beklentilerini üst seviyede karşılayan bir modeldir.

Full Elektrikli Araba Modelleri

Full elektrikli araba modelleri, içerisinde içten yanmalı motor olmayan sadece elektrik motoru olan ve elektrik enerjisiyle çalışan modellerdir. Elektrikli araç şarj üniteleri ile şarj edilerek çalışır vaziyete gelen full elektrikli arabalar günümüzde neredeyse tüm araba markaları tarafından farklı özellik ve tasarımlarda üretilmektedir.

 BMW İ3, Tesla Model 3, Audi e-tron, Nissan Leaf, Volkswagen e-Golf, Porsche Taycan, Hyundai Kona Electric, Jaguar I-PACE, Smart EQ Fortwo, Chevrolet Bolt, Ford Mustang Mach-E modelleri; sadece elektrikle çalışan ve elektrikli otomobil şarj istasyonları ile enerji ihtiyacını karşılayan full elektrikli araba modelleri arasında en çok bilinen ve tercih edilen modellerdir.

Tesla Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli araç üreticisi bir marka olan Tesla, piyasaya sürdüğü yeni nesil çevresi taşıt modelleri ile kullanıcıların beğenilerini kazanmış araba markalarının da başında gelmektedir.

Tesla Model S: Yüksek performans ve verimliliğe sahip motoru, uzun menzili ve konforlu sürüş deneyimi ile oldukça ilgi gören bir modeldir.

Tesla Model 3: Tesla markasının elektrikli olarak ürettiği kompakt ve lüks modellerinden birisidir.

Tesla Model X: Üst düzey performansa sahip olan model X, Tesla markasının ürettiği lüks SUV modelleri arasında yer almaktadır.

Cybertruck: Ticari işletmeler için üretilmiş olan bu model, Tesla’nın tüm teknolojiyi en üst seviyede kullandığı eşsiz tasarıma sahip modellerinden birisidir.

Nissan Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli araba piyasasına giren ve bu alanda büyük yatırımlar yapan markalardan birisi de Nissan olmuştur. Nissan, ilk olarak 2010 yılında 40 ya da 62 kWh pil seçeneklerine sahip Nissan Leaf modelini çıkararak sektöre giriş yapmıştır. Nissan Leaf modeli, günümüzde halen popülerliğini koruyan modellerden birisidir.

Kompakt bir model olarak tasarlanan Nissan e-NV200, 40 kWh pil ve 125 mil menzili ile şehir içi kullanımı için son derece ideal bir model olmaktadır. Nissan Ariya modeli ise 63 kWh ve 87 kWh pil seçenekleri ile satışa sunulan ve markanın ilk SUV modelidir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.