Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kullanım Alanları

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kullanım Alanları

Yazı İçeriği

Elektrikli araç şarj istasyonu kullanım alanları geniş bir alana yayıldığından günümüzde her yaşam alanınızda bu sistemleri kullanmanız mümkündür.

İnsanın en çok zaman geçirdiği yaşam alanlarının başında ev ve iş yeri ortamı gelir. Son dönemlerde elektrikli araç kullanımının artmasıyla doğal olarak ev ve iş yeri de elektrikli araç modelleri için en çok şarj ihtiyacı oluşan yerler haline gelmiştir. Bu noktada Bolt Energy Solutions; üst düzey kalite ve performans eşliğinde sunduğu elektrikli araç şarj istasyonu modelleri sayesinde araçlarınızı kolay, güvenli ve hızlı şekilde şarj edebilmeniz oldukça kolaydır.

Ev ve iş yeri gibi yaşam alanlarınızın yanı sıra aynı zamanda otopark ve benzeri gibi mekanlarda da kullanımı son derece fonksiyonel ve kolay olan modeller, Bolt Energy garantisiyle sizlere ürünlerin teknik özellikleri doğrultusunda farklı fiyatlar ile sunulmaktadır.

Avrupa’daki güçlü iş ortakları ile birlikte “Geleceği Birlikte Şarj Etme” vizyonu ile yola çıkan Bolt Energy Solutions; çok yönlü ve yenilikçi bakış açısı sayesinde geniş çaplı ürün yelpazesini teknolojik özelliklerle donatılmış şekilde sizlere sunar. Ücretsiz mobil uygulama ile aracınızın tüm şarj sürecini yönetebileceğiniz Bolt Energy çözümleri arasında bireysel kullanıma uygun elektrikli araç şarj istasyonu modellerinin yanı sıra tesisat/kablolama, montaj ve yazılım hizmetleri gibi çok yönlü ve geleceğe dönüş iş birlikleri de yer almaktadır.

Konut Sitesi Rezidanslar

Geleceğe çözüm odaklı bakan lider bir firma olan Bolt Energy Solutions olarak; ev, iş yeri ve otopark gibi kullanım alanlarının yanı sıra aynı zamanda konut sitesi ve rezidans gibi toplu yaşam alanlarında kullanıma uygun çözümleri güvenle sunmaktayız.  İnsanların toplu halde yaşamakta olduğu apartman, rezidans ve site gibi konutlarda elektrikli araba şarj istasyonlarının kurulması konusunda birçok zorluklar bulunmaktadır. Bu zorluklar vatandaşların elektrikli araçlarının enerji ihtiyacını karşılamalarını engellerken diğer yandan site yönetimlerinin hizmetlerini de sekteye uğratmaktadır.

Bolt Energy Solutions olarak bizler memnuniyet odaklı ve geleceğe yönelik çözümlerimizi site sakinleri için de uygun hale getirerek aynı zamanda site yönetimleri için de çözümler sunmaktayız. Mobil uygulamaların da dahil olduğu Bolt elektrikli araç şarj istasyonları ve ekipmanları sayesinde artık site, rezidans ve apartman gibi ortak kullanım alanlarında da elektrikli araçlarınızın şarjını kolay ve güvenli bir şekilde doldurabilirsiniz.

Konut ve rezidans gibi yapılara yönelik üst düzey kalitede ve geleceğe uyumlu şarj istasyonları sunan Bolt Energy; aynı zamanda istasyonların kurulumu, yazılımsal desteği ve yedek ekipmanları konusunda da üst düzey çözüm önerileri sunarak “Geleceği Birlikte Şarj Etme” vizyonu ile tüm tecrübesini güçlü iş ortaklarıyla sizlere aktarmaktadır.

Otomobil Servisleri

Otomobil yetkili servisleri, lastik servisleri ve araçların bakım ve onarımı için hizmet veren özel servisler araç yoğunluğunu en fazla olduğu alanlardır. Yakıtla çalışan araç kullanıcılarının yanı sıra elektrikli araç sürücüleri de araçlarda meydana gelen teknik sorun ve arızalarda araçlarına buralarda çözüm aramaktadır. Dolayısıyla da bünyesinde elektrikli araç şarj istasyonu bulunduran otomobil servisleri ve benzeri gibi alanların bakım ve onarım hizmetleri sonrasında araçları şarj ederek tam teşekküllü bir şekilde araç sahibine teslim yapabilmesi için bu ürünler son derece işlevsel ürünlerdir.

Türkiye genelinde birçok otomobil servisi, uğrak konumlarda yer alır. Bu doğrultuda Bolt Energy bu noktada da güvenilir ve memnuniyet odaklı çözümler geliştirerek otomobil servisleri için public yani halka açık kullanıma uygun ürünler sunarak şirketlere de bu noktada ekstra ticari kazanç kapıları aralamaktadır. Nitekim; bakım ve onarım yapan otomobil servisleri için elektrikli araç kullanımının bu denli yaygınlaştığı dönemde bünyesinde elektrikli araç şarj istasyonu bulundurması ayrıcalıklı hizmetler arasında yer almaktadır.

Otomobil Galerileri

Otomobil piyasası her geçen gün gelişmekte ve kendini yenilemektedir. Dolayısıyla da bu gelişimlerin bir ürünü olan elektrikli araçlar da sürücüleri ile ilk kez otomobil galerilerinde buluşmaktadır. Teknolojinin hızla gelişmesi ve daha şimdilerde yaygınlaşmaya başlayan elektrikli araç modellerinin gelecekte çok daha geniş bir öneme sahip olacağından otomobil galerileri özellikle gelece yatırım yapabilmek için elektrikli araba şarj istasyonu ürünlerine ihtiyaç duymaktadır. Özellikle Bolt Energy’nin çözümleri arasında yer alan halka açık (public) şarj istasyonları, otomobil galerileri için geleceğe yatırım olurken aynı zamanda müşteri memnuniyeti ve ek bir ticari kazanç haline gelmektedir.

Alışveriş Merkezleri

Günümüzde insanların en fazla ziyaret ettiği ve araç parkının yoğun olduğu alanlardan birisi de alışveriş merkezleridir. Bu nedenle de özellikle elektrikli araç kullanıcılar elektrikli otomobil şarj istasyonları bulunan alışveriş merkezleri her zaman ilk tercih edilen alışveriş merkezleri olmaktadır. Alışveriş yaparken diğer yandan elektrikli araçlarının şarj olmasını sağlayan kişilere sağlanan bu konfor aynı zamanda alışveriş merkezleri için de müşteri memnuniyeti ve ekstra ticari kazanç sağlamaktadır.

Bolt Energy Solutions olarak sizlere sunduğunuz geniş kapsamlı elektrikli araç şarj istasyonları modellerinin yanı sıra mobil uygulama imkanı sayesinde alışveriş merkezi yönetimlerine yönelik Bolt Web Portal aracılığıyla şarj sürecini yönetim ve takip olanağı sunmaktayız. AVM’lerin ihtiyaçları doğrultusunda üst düzey kalitede ve geleceğe uyumlu olan AC akımlı ve normal hızlı ya da DC akımlı ve yüksek hızlı şarj istasyonları, tesisat ve kablolama hizmetleri, montaj ve yazılımsal destek hizmetleri ile ürün ve teknik destek hizmetlerini Bolt Energy olarak memnuniyet garantisiyle sunmaktayız.

Otel Konaklama

Elektrikli otomobil kullanıcıları için elektrikli araç şarj istasyonlarına ihtiyaç duyulan ve insan sirkülasyonunun yoğun olduğu alanlardan bir diğeri de oteller ve konaklama tesisleridir. Özellikle elektrikli araçları olan kullanıcılar, dinlenme tesisi tercihlerinde araç şarj istasyonu bulunan tesisleri tercih etmektedir. Hatta şöyle ki; şehir içi ya da şehirlerarası fark etmeksizin farklı bir lokasyona seyahat edecek kişiler için konaklama noktasında bu tesisler ilk tercih arasında yer almaktadır.

Bolt Energy çözümleri arasında yer alan otel ve dinlenme tesislerinde bulunan elektrikli araç şarj istasyonları, müşterilerine araçlarını rahatlıkla şarj etme imkanı sunarken aynı zamanda mobil uygulama sayesinde araç takip ve şarj işlemi görüntüleme olanağı tanımaktadır. Tüm bunların yanı sıra Otel ve dinlenme tesisleri Bolt Energy çözümleri arasında yer alan halka açık şarj istasyonu modelleri ile hizmetlerini çok yönlü hale getirebilmektedir.

İş Merkezi / Plazalar

Teknolojiyle birlikte dünyanın da hız kesmeden gelişmeye devam etmesi iş merkezi ve plazalarda da e-mobilite hizmetlerini temel bir ihtiyaç haline getirmiş durumdadır. Bu doğrultuda elektrikli araç kullanan sürücülerin gittikleri iş yerlerinde araçlarını şarj edebilecekleri sistemlerin olması da büyük bir avantaj haline gelmiştir. Özellikle çevreye duyarlı olan şirketlerin çevreyi korumak adına çalışanlarına elektrikli araç tahsis etmesi de iş merkezlerinin bu yönde gelişmesini büyük oranda desteklemektedir.

Tüm bu gelişmeler neticesinde artık Bolt Energy olarak iş yerleri ve plazalar için sunduğumuz çözümcül elektrikli araç şarj istasyonu ürünleri ve Bolt Web Portal üzerinden araç şarjını görüntüleme ve takip etme gibi hizmetler ile çevreci iş yerleri ve plazalar için elektrikli araç kullanımı daha aktif bir hal almaktadır. Bünyelerinde elektrikli araç şarj istasyonu bulunduran iş merkezleri ve plazalar ayrıca bu sistemleri halka açık bir şekilde çalıştırarak ek ücretler de elde edebilmektedir. İş merkezleri ve plazalara yönelik hem güvenli hem kaliteli şarj istasyonları çözümleri sunan Bolt Energy; normal hızlı ve yüksek hızlı gibi farklı özelliklerdeki ürünleri tesisat, kablolama, montaj ve yazılım gibi hizmetlerle destekleyerek sunmaktadır.

Restoran / Dinlenme Tesisleri

Elektrikli araç kullanıcıları için günlük zaman çizelgeleri ve günlük lokasyonlarında elektrikli araç şarj istasyonlarının bulunduğu noktalar oldukça önemlidir. Düzenlenen iş toplantıları, arkadaşlarla kahve içme planı, restoran aktiviteleri ve kalınacak dinlenme tesisleri gibi tüm planlamalar özellikle elektrikli araç kullanıcıları için şarj istasyonlarına göre planlanmaktadır. Günümüzde elektrikli araç kullanımının artması beraberinde elektrikli araç şarj üniteleri konusunda çeşitliliğin ortaya

çıkmasına ortam hazırlamıştır.

Bolt Energy olarak profesyonel düzeyde ve güven garantisiyle restoran ve dinlenme tesislerine yönelik sunmakta olduğumuz çözümler sayesinde tesislerin elektrikli araç müşterileri araçlarını kolaylıkla şarj ederken diğer yandan Bolt Web Portal üzerinden araçların şarj olma sürecini de takip edebilmektedir. Cafe, restoran ve dinlenme tesislerinin ihtiyaçlarına yönelik hem güvenli hem kaliteli hem de profesyonel çözümler sunan Bolt Energy; aynı zamanda kablolama/tesisat, montaj ve yazılımsal gibi konularda da teknik destek hizmeti vermektedir.

Akaryakıt İstasyonları

Elektrikli araç üretiminin ve kullanımının her geçen gün daha artmasıyla birlikte e-mobilite hizmetlerinde konfor ve rahatlığın önem arz ettiği mekanlardan birisi de akaryakıt istasyonları olmuştur. Bolt Energy çözümleri ile akaryakıt istasyonlarına uyarlanan elektrikli araç şarj istasyonu, özellikle uzun yollarda elektrikli araç kullanıcılarının araçlarını her menzilde şarj edebilmesine ortam hazırlamıştır.

Elektrikli araç sürülerinin araçlarını şarj ederken aynı zamanda akaryakıt istasyonundaki diğer hizmetlerden de faydalanabilir olması aynı zamanda işletmelere de ayrı bir kazanç kapısı aralamaktadır. Bolt Energy akaryakıt istasyonları çözümleri arasında AC akımlı ve DC akımlı olmak üzere farklı özellik ve hızda olan birçok ürün skalası mevcuttur.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kullanım Alanları: Market Zincirleri

Marketler, genellikle işlek konumlarda yer alan işletmelerdir. Otopark ve benzeri gibi mekanlara da yakın olan marketler haliyle birçok kişinin sürekli uğrak noktası olmaktadır. Bu süreçte elektrikli araç kullanıcıları, marketlerde alışveriş yaparken aynı zamanda araçlarının şarjlarını da doldurmak istediklerinden özellikle elektrikli araç şarj süresi kısa olan şarj istasyonlarının bulunduğu market zincirlerine uğramayı tercih etmektedir.

Elektrikli araç şarj istasyonu çözümlerini yenilikçi ve gelişimci anlayış ile sizlere sunan Bolt Energy Solutions; birçok yaşam alanında olduğu gibi market zincirlerinde de normal hızlı AC akımlı şarj istasyonu ürünlerinin yanı sıra DC akımlı ve yüksek hızlı elektrikli araç şarj istasyonu ürünleri temininin yanı sıra aynı zamanda tesisat ve yazılımsal destek hizmetlerini de güvenle sunmaktadır.

Otopark İşletmeleri

Hızlı şarj istasyonları arayışının olduğu ve elektrikli araç kullanıcılarının uğrak yeri olan alanlardan bir diğeri ise otopark işletmeleridir. Gerekli altyapı var ise hızlı şarj istasyonu maliyeti de düşmektedir. Son zamanlarda elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması ve geleceğe dair bu araç modellerinin daha yaygın bir şekilde kullanılacak olma düşüncesi e-mobilite hizmetlerinin de yenilikçi ve gelişimci bir forma kavuşturmuştur. Elektrikli araç kullanıcıları, araçlarını otoparka bırakırken bu bağlamda tercih edecekler otopark işletmelerinin de aynı zamanda elektrikli araç şarj istasyonu sistemlerine sahip olmasını ve aracının beklediği süre içerisinde şarj dolmasını tercih etmektedir.

Talep ve ihtiyaçlara yönelik daima yenilikçi ve gelişimci bir vizyona sahip olan Bolt Energy Solutions; otopark işletmelerine uyumlu olarak elektrikli araç şarj istasyonu ürünleri sunmaktadır. Aynı zamanda bu sistemler işletme yönetimi ve müşteriler tarafından araçların şarj dolum sürecinin takip edilebileceği Web Portal sistemine de sahiptir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.