Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti

Yazı İçeriği

Elektrikli araç şarj istasyonu kurulum maliyeti, istasyonun ve kurulum yapılacak olan lokasyonun özelliklerine göre değişmektedir.

Elektrikli araç şarj istasyonu, elektrikli araç kullanımının artmasıyla birlikte araçların enerji ihtiyacını karşılayabilmek ve araçların çalışır vaziyete gelmesini sağlayabilmek için temel ihtiyaçlar haline gelmiştir. Bu noktada talepler doğrultusunda piyasada birçok farklı özellikte bireysel kullanıma uygun olarak da farklı modeller üretilmeye başlanmıştır. Haliyle elektrikli araç şarj istasyonu kurulum maliyeti merak edilen önemli konulardan birisi haline gelmiştir.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurmak

Elektrikli araba şarj istasyonu kurmak bireysel ve ticari açıdan olmak üzere iki farklı şekilde de mümkün olmaktadır. Ticari anlamda elektrikli otomobil şarj istasyonları kurmak isteyenler için EPDK tarafından çıkarılan “Şarj Hizmeti Yönetmeliği” kapsamında belirtilen hususlara uygunluk göstermek gereklidir.

Ticari istasyonların yanı sıra ev, otopark, iş yeri ve benzeri gibi bireysel yaşam alanlarında da kullanılabilecek elektrikli araç şarj üniteleri üretilmektedir. Juice Booster 2 Basic Set Taşınabilir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Juice Booster 2 EV Set Taşınabilir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Juice Booster 2 TR Set Taşınabilir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ve NRGKick Taşınabilir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu modelleri bireysel kullanıma uygun ve aynı zamanda aracınızda kolayca taşıyarak priz olan her yeri aracınız için şarj noktası haline getirebileceğiniz taşınabilir modellerdir.

Elektrikli Şarj İstasyonu Maliyeti

Elektrikli araba şarj istasyonu günümüzde artan talep ile birlikte farklı modeller olarak üretilmeye başlanmıştır. Burada tek bir maliyet bandından bahsetmek mümkün değildir. Ürünlerin şarj gücü gibi teknik özelliklerine ve kurulacak olan konumun alt yapı çalışmalarına göre elektrikli araç şarj istasyonu fiyatları da farklılık gösterebilmektedir.

Juice Charger Me Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Juice Ultra 150kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Juice Ultra 300kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu gibi Bolt Energy ürünleri en çok ilgi gören sabit istasyonlar olmakla birlikte şarj gücü farklı olan ürünlerdir. Dolayısıyla da tercih edeceğiniz modelin şarj gücüne ve diğer teknik özelliklerine göre fiyatları da farklı bantlarda seyretmektedir.

Eve Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti

Elektrikli otomobil kullanıcıları için araçlarının enerji ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına en önemli temle ihtiyaçları elektrik şarj istasyonları olmaktadır. Bu noktada evinizde, otoparkınızda, iş yerinizde rahatlıkla ve güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz bireysel kullanıma uygun sistemler tercih edebilmeniz mümkündür.

Bireysel kullanıma yönelik üretilmiş ve evinize kurabileceğiniz ürünlerin teknik özellikleri arttıkça elektrikli araç şarj istasyonu kurulum maliyeti de artış gösterecektir. Ancak eğer tek araç için Vestel EVC04-AC22 22 kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu gibi kişisel bir ürün tercih edecekseniz kurulum maliyeti daha düşük olacakken çoklu kullanıma uygun ürünler tercih ettiğinizde maliyet de artacaktır.

Hızlı Şarj İstasyonu Maliyeti

Hızlı şarj istasyonları, sahip olduğu özelliklerden dolayı elektrikli araba şarjını daha kısa sürede doldurduğundan elektrikli araç şarj süresi daha kısa olan sistemlerdir. Ayrıca, elektrikli araç şarj istasyonu kurulum maliyeti, hızlı şarj istasyonları için çok büyük farklılıklar göstermemektedir. Ancak, burada kurulum maliyetin belirleyen iki önemli faktör vardır. Bu faktörlerden ilki kuracağınız hızlı şarj istasyonunu şarj gücü ve priz sayısıdır. İkinci faktör ise alt yapı çalışmalarıdır. Eğer kurulum yapılacak olan konumun alt yapısı uygunsa ve tek araç için tek prizli bir hızlı şarj istasyonu tercih edecekseniz hızlı şarj istasyonu maliyetiniz de aynı oranda daha düşük olacaktır.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.