Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Ücreti

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Ücreti

Yazı İçeriği

Elektrikli araç şarj istasyonu ücreti, şarj istasyonunun akım özelliğine dolayısıyla da şarj hızına göre ve aracınızın bataryasına göre değişmektedir.

Elektrikli araç şarj istasyonu ürünleri bireysel kullanıma uygun olarak üretilmekle birlikte aynı zamanda ticari amaçlı olarak birçok lokasyon üzerinde kurulan ve ücreti karşılığında elektrikli araç şarj dolumu yapan elektrikli otomobil şarj istasyonları da vardır. Bu şarj istasyonları, Türkiye’nin dört bir yanında şehir içi ve şehirlerarası lokasyonlarda bulunurken ücret karşılığında aracınızın şarjını yolda kalmadan doldurmanızı sağlamaktadır.

Elektrikli Araba Şarj İstasyonu Fiyatları

Elektrikli otomobil şarj dolumunun yapılmasını sağlayan elektrikli şarj istasyonu modelleri, bireysel kullanıma ve ticari kullanıma uygun olarak farklı modellerde üretilmektedir. Eğer aracınızın şarjını bireysel yaşam alanlarınızda kolayca şarj etmek istiyorsanız evinizde, otoparkınızda, iş yerinizde yani kısacası size ait olan yaşam alanlarınızda kullanabilmek için bireysel elektrikli araç şarj istasyonu ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Elektrikli araba şarj istasyonu fiyatları, öncelikle ürünlerin AC akım ve DC akım özelliklerine göre değişmektedir. Bu bağlamda AC akımla çalışan Juice Booster 2 EV Set Taşınabilir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Juice Charger Me Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Vestel EVC04-AC22 22 kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu modelleri DC akımlı modellere göre daha uygun olmaktadır.

Uygun fiyatlı ve bireysel kullanıma uygun bir model arıyorsanız aynı zamanda aracınızda taşıyarak istediğiniz yerde elektrikli aracınızı şarj etmek istiyorsanız o halde AC akımlı NRGKick Taşınabilir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu modeli de bütçenize uygun ve güvenilir bir model olarak tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır.

Elektrikli Araç Şarj Ücreti

Elektrikli araç şarj ücreti, genellikle dolar bazı üzerinden belirlenmektedir. Ayrıca fiyatların belirlenmesinde elektrikli araba şarj istasyonu dolum hızı da büyük önem taşımaktadır. Bu noktada modeller doğrultusunda ücretlerin de değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkündür.

Elektrikli araç şarj ücretlerini etkileyen hususlardan birisi de istasyonların şarj etme hızıdır. Özellikle DC akımlı olan şarj istasyonları, hızlı şarj istasyonları olduğundan daha hızlı dolum yapan ancak şarj ücreti de aynı oranda yüksek olan istasyonlardır. Bu bağlamda ortalama olarak fiyatların 2 ila 8 dolar arasında değişebildiğini söylemek mümkündür.

Elektrikli Araba Dolum Ücreti

Elektrikli araç şarj ücreti her yıl Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yenilenmekle birlikte genel olarak tüm elektrik şarj istasyonları bu fiyatlar üzerinden hizmet vermektedir. Aynı zamanda elektrikli aracınızın elektrikli şarj istasyonlarında elektrikli araç dolum ücreti dakika üzerinden hesaplanmaktadır. Bu doğrultuda dakika başına belirlenen birim fiyat ile aracınızı şarj ettiğiniz dakika çarpılarak dolum ücreti belirlenmektedir.

Hızlı Şarj İstasyonu Fiyatları

Elektrikli araç süresi 1 ila 4 saat kadar kısa olan hızlı şarj istasyonu modelleri, piyasada hem bireysel kullanıma uygun olarak üretilmiş olmakla birlikte hem de aynı zamanda DC akımlı olan bu istasyonlara elektrikli araç şarj istasyonları bünyesinde ulaşmanız mümkündür.

DC hızlı şarj istasyonları, daha hızlı şarj etme özelliğine sahip olduğundan AC elektrikli araç şarj istasyonu modellerine göre daha yüksek hızlı şarj istasyonu maliyetinde seyretmektedir. Bolt Energy güvencesiyle sizlere sunulan Juice Ultra 150kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, bireysel kullanıma uygun ve aynı zamanda DC akım özelliği sayesinde hızlı şarj eden üründür.

150kW şarj gücünün aracınız için yeterli olmayacağını düşünüyorsanız o halde aynı özelliklere sahip olan Juice Ultra 300kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu modeli daha yüksek şarj gücü sayesinde hızlı şarj eden DC akımlı hızlı şarj istasyonu modelidir. Bu modellerin AC modellerine göre şarj etme süresinin daha kısa olması modellerin fiyatlarının da bir tık yüksek olmasına ortam hazırlamaktadır.

Elektrikli Araç Kaç Liraya Şarj Olur?

Elektrikli araba kullanımının artmasıyla birlikte bireysel modellerin yanı sıra hem şehir içi hem de şehirlerarası lokasyonlarda elektrikli araçların enerji ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla elektrikli araç şarj üniteleri bulunmaktadır. Ücretli olan bu sistemler sayesinde elektrikli araç sürücüleri, yolda kalma korkusu yaşamadan enerji ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Elektrikli araçların kaç liraya dolacağı ise EPDK tarafından belirlenen birim fiyata ve elektrikli aracınızın aküsüne bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.