Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Elektrikli Araç Şarj Ücreti

Elektrikli Araç Şarj Ücreti

Yazı İçeriği

Elektrikli araç şarj ücreti; şarj istasyonu modelinin akım, araç şarj etme süresi başta olmak üzere teknik özelliklerine göre herkese göre değişebilir.

Elektrikli araç şarj üniteleri, yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz teknolojik sistemler olmakla birlikte aynı zamanda elektrikli araba modellerinin kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte ticari olarak da birçok noktaya kurulan ve kamuoyuna açık istasyonlar haline gelmiştir.

Tüm dünya üzerinde olduğu gibi Türkiye genelinde de gerek şehirlerarası gerekse şehir içi güzergahlarının birçok noktasında ücret karşılığında elektrikli aracınızı şarj ederek yolunuza kesintisiz devam etmenizi sağlayan elektrikli araç şarj istasyonları bulunmaktadır.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Fiyatı

Elektrikli otomobil şarj istasyonları, çalışır vaziyete gelebilmek için ihtiyaç duyduğu enerjiyi elektrik enerjisinden alan araçların enerji ihtiyacını karşılayan sistemlerdir. Ev, otopark, market, iş yeri, alışveriş merkezi, rezidans ve benzeri gibi aklınıza gelebilecek tüm yaşam alanlarında kullanılmaya yönelik tasarlanmış modellerdir.

Elektrikli araç şarj istasyonu modelleri; AC tipi ya da DC tipi akım özelliği ile üretilir. Aynı zamanda her modelin adaptör sayısı, şarj etme süresi gibi birçok teknik özelliği vardır. Ayrıca bu modeller arasında sabit modellerin yanı sıra aynı zamanda aracınızın bagajında çantasıyla birlikte kolayca taşıyabileceğiniz ve size tüm prizleri aracınız için şarj noktası haline getirmenize yardımcı olarak taşınabilir modeller de yer almaktadır.

Elektrikli otomobil şarj istasyonları modellerinin fiyatları öncelikle AC ve DC akım özelliğine göre değişir. Bununla birlikte elektrikli araç şarj ücreti üzerinde etkili olan bir diğer durum ise istasyonunun şarj etme süresidir. Bolt Energy Solutions, geniş ürün yelpazesi içerisinde onlarca çeşit sizlere sunmaktadır. Bu modeller arasından beklentilerinizi karşılayacak ürünlere ekonomik fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

Elektrikli Araç Şarj Fiyatı

Günümüzde birçok il ve hatta ilçede bulunan elektrik şarj istasyonları sayesinde aracınızla daha uzun mesafede yol yapabilmek için aracınızın şarj dolumunu ücret karşılığında gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada elektrikli araç şarj ücreti ise öncelikle dolar kuru üzerinden belirlenmekte olup aynı zamanda şarj istasyonlarının özelliklerine göre de değişebilmektedir.

Şarj istasyonlarının şarj etme süresi ne kadar kısa ise dolum elektrikli araç şarj ücreti de aynı oranda yüksek olacaktır. Bu nedenle de hızlı şarj istasyonları olarak bilinen DC tipi modeller, şarj süresini aracınıza göre de değişmekle birlikte 1 saat gibi kısa bir süreye kadar indirebilmektedir. Bu değişkenlere göre elektrikli araç şarj ücreti de 2 dolardan başlayarak ortalama 10 dolara kadar çıkabilmektedir. Bu fiyatlar şarj istasyonlarının bulunduğu konuma göre de bölgesel olarak farklılık gösterebilir.

Elektrikli Araç Şarj Ücreti ve Elektrikli Araç Hızlı Şarj Ücreti

Elektrikli araç şarj süresi özellikle uzun yola giden ve zamanla yarışan kişiler için önemli bir ayrıntı olmaktadır. Elektrikli araçlarını hızlı bir şekilde beklemeden doldurmak isteyenler için hızlı şarj istasyonları hizmet vermektedir. Ancak DC (Doğru Akım) gibi olan hızlı şarj istasyonlarının, AC tipi istasyonlara göre daha hızlı şarj etmesi ve teknik özelliklerinin daha üst seviyede olması aynı zamanda AC tipi istasyon şarj ücretleri ile karşılaştırıldığında hızlı şarj istasyonu maliyetinin daha yüksek olmasına ortam hazırlamaktadır.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Aracı Şarj Etme Ücreti

Elektrikli arabaların çevre dostu olması ve yakıt tasarrufu sağlaması aynı zamanda bu yeni nesil araçların birçok kişinin tercihi haline gelmesini sağlamıştır. Bu nedenle de birçok noktada elektrikli araç şarj istasyonları bulunmaktadır. Aracınızın enerjisi bitmeden, yolunuza kesintisiz devam etmek için bu istasyonlarda aracınızı hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Elektrikli araç şarj etme hizmeti veren elektrikli araç şarj istasyonu fiyatları her yıl EPDK tarafından belirlenmektedir. Dolayısıyla da elektrikli araç şarj istasyonu ücreti hem aracınızın akü özelliğine hem istasyonun teknik özelliklerine hem de aynı zamanda EPDK’nın belirlemiş olduğu taban fiyatlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sıkça arabanızı şarj etmeniz gerekiyorsa elektrikli araç şarj istasyonu kurmak sizin için daha avantajlı olabilir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.