Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Elektrikli Küçük Araba

Elektrikli Küçük Araba

Yazı İçeriği

Elektrikli küçük araba modelleri, enerjisini elektrik enerjisinden alarak çalışan genellikle az kişi kapasiteli ve küçük boyutlu olan araçlardır.

Elektrikli araba modellerinin her geçen gün daha da ilgi görmesi bu sektöre üretim teknolojilerinin geliştirilmesine ve aynı zamanda talepler doğrultusunda farklı özelliklerde modellerin üretilmesine ortam hazırlamıştır. Elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilerek elektrik enerjisiyle çalışan yeni nesil ve çevre dostu bu araçlar arasında en çok tercih edilen modellerin başında da ekonomik ve konforlu olması sebebi ile elektrikli küçük araba modelleri gelmektedir.

Elektrik şarj istasyonları ile şarj olan küçük araçlar, daha ekonomik olmakla birlikte aynı zamanda park ve kullanım kolaylığı sağlayan modellerdir. Geniş bir kitleye hitap eden küçük elektrikli arabalar, bu noktada farklı markalar tarafından farklı tasarımlarla üretilmektedir.

Elektrikli Küçük Araba Modelleri

Elektrikli araç modelleri farklı özelliklerde, farklı tasarımlarda ve farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Dolayısıyla özelliklerine göre ücretlere değişkenlik göstermektedir. Modeller arasında yer alan elektrikli küçük arabalar ise beklentileri karşılayabilecek düzeyde özelliklere sahip olmakla birlikte aynı zamanda ekonomik olarak da daha uygun fiyatlara sahip olmaktadır.

Küçük elektrikli otomobil modelleri denildiğinde en çok tercih edilen modellerin başında Renault Twizy, Kia Soul EV, BMW İ3, Volkswagen e-Up, Smart EQ Fortwo, Mitsubishi, Hyundai Kona Electric ve Nissan Leaf gibi modeller gelmektedir.

Elektrikli Küçük Araba Özellikleri

Elektrikli küçük arabalar, tıpkı diğer modeller gibi elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj edilerek elektrik enerjisiyle kullanılan arabalar olmakla birlikte aynı zamana küçük boyutlu oldukları için park etmesi ve kullanımı çok daha kolay olmaktadır. Bununla birlikte genellikle 2 ila 3 kişilik kapasiteye sahip modellerdir.

Küçük olan elektrikli arabalar, benzin ve dizel gibi yakıt türlerine gerek duymayan ve elektrik enerjisiyle çalışan bu nedenle de üst düzey sürdürülebilir taşıtlardır. Ekonomik fiyatlara sahip olmalarının yanı sıra aynı zamanda emisyon ve gürültü seviyesi son derece düşüktür. Şehir kullanımı için dizayn edilmiş olan küçük yeni nesil taşıtlar, bu bağlamda şehir içinde ve kısa mesafelerde oldukça ideal tercihler haline gelmiştir.

Şarj istasyonlarının olduğu her yerde şarj olabilme özelliğine sahip olan elektrikli küçük araçlar, küçük boyutlu olduklarından dolayı bataryaları da genellikle daha küçük ölçülerdedir. Bu nedenle de özellikle hızlı şarj istasyonları ile şarj edildiğinde elektrikli araç şarj süresi çok daha kısa hale gelmektedir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti de buna bağlı olarak değişebilmektedir.

En Küçük Elektrikli Araba

En küçük elektrikli araba denildiğinde piyasada farklı özelliklerde çok fazla model bulmak son derece mümkün olmaktadır. Özellikle şehir kullanımı için oldukça ideal bir seçim olan küçük arabaların fiyatlarının daha ekonomik olması, bakım maliyetlerinin düşük ve bakım zamanlarının daha uzun aralıklarda olması da bu taşıtların çok fazla tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasında yer almaktadır.

Renault elektrikli arabalarından Twizy modeli, Smart EQ Fortwo, Mitsubishi i-MiEV gibi modeller, elektrikli küçük araba denildiğinde akla ilk gelen ve kullanıcıların en çok tercih ettiği modellerdir. Bu modellerin ölçüleri, teknik özellikler ve tüm bu detaylar doğrultusunda fiyatları değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla da tercih yaparken beklentiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda seçim yapılması daha doğru bir tercih yapılmasında da doğrudan etkili olacaktır.

Renault Elektrikli Küçük Araba

Renault elektrikli küçük araba modeli Twizy E-Tech modelidir. %100 elektrikli ve sıfır emisyona sahip olan Renault Twizy modeli, 3 saat 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tüm elektrikli otomobil şarj istasyonları ile tam dolu bir şekilde şarj olabilmektedir.

Renault markasının elektrikli küçük arabası olan Twizy E-Tech, aynı zamanda 2 koltuklu kapasitesiyle en küçük elektrikli araba modelidir. Kompakt ölçüleri ve üst düzey estetiğe sahip tasarımı ile çevre dostu yeni nesil taşıt olan Renault Twizy, lityum-iyon pilinin tam dolu hali ile 80 km menzil özelliğine sahiptir. Şehir için kullanımı için tasarlanan Twizy, kolay kullanımı ve küçük boyutları sayesinde şehir içinde son derece konforlu sürüş deneyimi sunar.

Elektrikli Küçük Araba Fiyatları

Elektrikli küçük arabalar, her araba üreticisi tarafından farklı teknik ve tasarım özellikleri ile dolayısıyla da farklı modellerde üretilebilmektedir. Her ne kadar tüm modeller, küçük elektrikli araba olarak ifade edilse de bu modellerin motor gücü, menzili, pil ve batarya sistemi, kişi kapasitesi, iç tasarım özellikleri ve benzeri gibi akla gelen tüm özellikleri farklılık gösterebilir.

Mini elektrikli araba fiyatları da bu anlamda özellikler doğrultusunda değişmektedir ve en ucuz elektrikli araba seçenekleri arasında yer alabilmektedir. Diğer yandan satın alınacak adresin galeri olması ya da sahibinden satın alınması da fiyatlar üzerinde etkendir. Galeriden alınan sıfır ya da ikinci el elektrikli mini araba fiyatları, sahibinden satın alınan fiyatlara göre biraz daha yüksek olabilir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.