Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Elektrikli Mini Araba Fiyatları

Elektrikli Mini Araba Fiyatları

Yazı İçeriği

Elektrikli mini araba fiyatları, kompakt tasarımda olduklarından dolayı diğer modellere göre genelde daha ekonomik seviyede seyretmektedir.

Mini elektrikli araba modelleri, kompakt tasarımları sayesinde özellikle şehir içindeki yoğun trafikte kolay sürüş ve park etme deneyimi sunan modellerdir. Bu sebeple özellikle şehir içinde ekonomik fiyatlı elektrikli araba kullanmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında elektrikli mini arabalar gelmektedir.

Elektrikli mini arabalar da tıpkı diğer elektrikli taşıtlar gibi elektrik motoruna sahip olan ve elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilen araçlardır. Elektrikli mini arabalar, küçük boyutlu araçlar olduğundan şarj süresi daha kısa olmakla birlikte aynı zamanda park etme kolaylığı da sunar. Bu sebeple şehir içi trafiğinde sunduğu sürüş deneyimi son derece keyifli ve konforludur.

Elektrikli mini arabalar, küçük boyutlu araçlar olduğundan diğer modeller ile kıyaslandığında elektrikli mini araba fiyatları da oldukça ekonomiktir. Daha az kapasiteli olan bu araçların üretiminde daha düşük kapasiteli motor, daha küçük batarya sistemi gibi küçük malzemeler kullanıldığından fiyatlar da aynı oranda düşük seviyede seyreder.

Mini Elektrikli Araba Modelleri

Mini elektrikli araç modelleri, adından da anlaşılabileceği gibi küçük boyutlu kompakt araçlardır. Dolayısıyla da söz konusu araçlar genel olarak şehir içi kullanımına yönelik tasarlanmıştır. Özellikle küçük boyutlu olan mini arabalar, küçük olması sayesinde kolay sürüş deneyiminin yanı sıra aynı zamanda kolay park etme özelliği de sunar.

Elektrikli araba modelleri geniş bir ürün yelpazesine sahip olsa da modeller arasında özellikle mini tasarımlar kolay kullanımı ve ekonomik olması sebebiyle çok daha fazla tercih edilmektedir. Bu sebeple elektrikli otomobil üretimi yapan markaların birçoğu aynı zamanda kendi bünyesinde elektrikli mini araba modellerinin üretimini de yapmaktadır. Dolayısıyla da bu alanda seçeneklerin fazla olduğunu söyleyebilmek mümkündür. 

Mini Elektrikli Araba Özellikleri

Elektrikli mini arabalar, kompakt tasarımlı hatchback modelde üretilmiş arabalardır. Söz konusu tasarımlar da tıpkı diğer elektrikli araçlar gibi elektrik motoru ve batarya sistemi ile tasarlanmış olup %100 elektrik enerjisiyle çalışır. Ancak küçük boyutlu araçlar olduğundan içlerindeki elektrik enerjisinin depolandığı akü kapasitesi daha küçük olur. Bu da araçların şarj süresinin daha kısa olmasını sağlar.

Elektrikli mini arabaların özellikleri modellere göre değişkenlik göstermekle birlikte menzil özellikleri şehir içi kullanıma uygundur. Dolayısıyla da bu araçlar genellikle şehirler arası kullanım için uygun değildir. Tüm bunların yanı sıra her modelin kendisine özgü tasarım ve teknik özellikleri olabilir. Ancak genel olarak tıpkı diğer modeller gibi elektrikli mini arabaların iç mekanları çeşitli eğlence ve güvenlik sistemleri ile donatılır.

Mini Elektrikli Araba Fiyatları

Elektrik şarj istasyonları ile şarj edilerek kullanılan %100 elektrikli mini arabalar, kullanıcılarına özellikleri doğrultusunda çeşitli ücretler ile sunulabilir. Araçların motor gücü, menzili, hız ve akü kapasitesi fiyatların üzerinde doğrudan etkilidir.

Araçların iç mekan tasarımı, tasarımda kullanılan teknolojik özellikler ve dış tasarım özellikleri gibi tüm ayrıntılar aynı zamanda elektrikli mini araba fiyatları belirlernirken göz önünde bulundurulur. Bu nedenle her markanın her elektrikli taşıt modeli için tek bir fiyat verebilmek mümkün değildir.

4 Tekerlekli Elektrikli Mini Araba Fiyatları

4 tekerlekli elektrikli mini arabalar, 4 tekerli olmakla birlikte aynı zamanda kişi kapasitesi az olan minimal modellerdir. 4 tekerleği olan elektrikli mini arabalar arasında çeşitli özelliklere sahip modeller vardır. Modellerin sahip olduğu özelliklere göre fiyatları da farklı seviyede seyreder. Buna göre 4 tekerlekli elektrikli mini araba fiyatları 90.000 TL ile 900.000 TL arasında değişkenlik gösterir.

2 Kişilik Mini Elektrikli Araba Fiyatları

2 kişilik elektrikli araba modelleri de elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj edilen yeni nesil taşıtlardır. Ücretler ise çeşitli faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Arabaların modeli, markası, batarya ömrü ve kapasitesi, arabaların menzil ve maksimum hız özellikleri, diğer tasarım özellikleri fiyatların belirlenmesinde göz önünde bulundurulur. Arabaların özellikleri arttıkça satış fiyatları da artış gösterebilir.

2 kişi kapasiteli arabalar 4 tekerlekli daha büyük boyutlu araçlara göre çok daha ekonomik fiyatlarda satılır. Ücretler model ve özelliklere göre değişse de 2 kişilik elektrikli mini araba fiyatları ortalama 100.000 TL ile 900.000 TL minvalindedir.

Mini (BMW Grubu) Mini Elektrikli Araba Fiyatları

BMW markasının elektrikli mini araba modeli Mini Cooper Electric SE, markanın elektrikli araç yelpazesinde en sevilen modellerinin başında gelir. Kompakt tasarıma sahip Mini Cooper SE, aynı zamanda BMW’nin teknolojik gelişmeleri entegre ettiği modern modellerden birisidir. Dolayısıyla da diğer ekonomik elektrikli mini arabalara göre Mini Cooper SE elektrikli mini araba fiyatları daha yüksek olmakla birlikte ortalama 1.450.000 TL civarında satılır. Ancak versiyonların özelliklerine göre modellerin fiyatları da değişebilir.

Smart Mini Elektrikli Araba Fiyatları

Elektrikli mini araba üretiminde ismini duyuran markalardan birisi de Smart elektrikli araba markasıdır. Smart Fortwo ve Smart Forfour modelleri markanın mini boyutlarda, kompakt tasarımlarda ürettiği elektrikli araçlardır. Fortwo modeli iki kişi kapasiteli olarak tasarlanmış olup Forfour modeli ise 4 kişi kapasiteye sahiptir.

Smart Fortwo elektrikli mini araba fiyatları Türkiye’de ortalama 200.000 TL gibi bir fiyatla satışa sunulurken Smart Forfour elektrikli mini elektrikli araba fiyatları ise 600.000 TL civarında satılmaktadır. Ancak bu fiyatlar ortalama fiyatlar olup araçların sahip olduğu özelliklerine, satış yapılan bölgeye göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Fiat Mini Elektrikli Araba Fiyatları

Fiat markası elektrikli araba sektörüne 500e modeli ile girerek kullanıcıların beğenisini toplamıştır. Fiat 500e, şehir içi kullanımına uygun olarak tasarlanmış elektrikli mini araçtır. Kompakt tasarımı sayesinde şehir içinde kolay sürüş ve park etme deneyimi sunan Fiat 500e modeli marka tarafından Cabrio, Hatchback ve 3+1 olmak üzere üç farklı kombinasyonda üretilir.

Modellerin özelliklerine göre Fiat 500e fiyatları da 850.000 TL ile 950.000 TL arasında satışa sunulur. Fiat 500e, yurtdışında da birçok ülkede satışa sunulan elektrikli mini araçlar arasında yer alır. Yurtdışındaki Fiat mini elektrikli araba fiyatları ortalama 27.300 dolar civarındadır.

Honda Mini Elektrikli Araba Fiyatları

Sürekli gelişmekte olan elektrikli otomobil sektörüne farklı modeller kazandırmış araba markalarından birisi de Honda markasıdır. Geniş ve teknolojik tasarıma sahip modellerin yanı sıra aynı zamanda Honda markası, elektrikli mini araç seçeneğine de sahiptir.

Honda E modeli, markanın şehir içi mobilitesi yüksek olan donanımlı ve modern tasarıma sahip mini araç modelidir. Hızlı şarj istasyonları ile hızlı şarj olma özelliğine de sahip olan Honda elektrikli mini otomobil, elektrikli araç şarj süresi kısa olan tasarımlar arasında yer alır. Türkiye’de şuan üretimi olmayan Honda mini elektrikli araç modelinin yurtdışında ise Honda mini elektrikli araba fiyatları 35.000 Euro civarında olduğu biliniyor.

Renault Mini Elektrikli Araba Fiyatları

Renault markasının elektrikli mini arabası Twizy, kompakt tasarımı ve hatchback görünümü ile şehir içi kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır. Bir şehir aracı olan Twizy, çift koltuklu ve %100 elektrikli olmakla birlikte şehir içi için optimize edilmiş düşük hızlı bir araçtır.

Farklı özelliklerde üretilebilen Renault Twizy, farklı versiyonlarda üretildiğinden dolayı hem satıldığı bölgeye hem de sahip olduğu donanımlara göre fiyatı farklılık gösterebilir. Ancak şehir içi kullanımı için üretilmiş düşük menzilli bir araç olduğundan diğer elektrikli mini araçlara göre çok daha ekonomik fiyatlıdır. Türkiye’de özelliklerine göre değişmekle birlikte ortalama 200.000 TL civarında satışa sunulan Renault Twizy mini elektrikli araba fiyatları 15.000 Euro dolaylarında satılmaktadır.

Peugeot Mini Elektrikli Araba Fiyatları

Peugeot markası da elektrikli araç üretimi yapan dünya markaları arasında yer alır. Yenilikçi, modern ve gelişimlere açık bir araba markası olan Peugeot, ürün yelpazesine elektrikle çalışan birçok model eklemiştir. Bu modeller arasında şehir içi mobilitesi yüksek olan modeller de vardır. Bu modeller, diğer geniş modellere kıyasla daha kompakt tasarımlara sahip olduğu için fiyatları da diğer elektrikli otomobil şarj istasyonları ile şarj edilen modellere göre daha ekonomiktir.

Peugeot markasının elektrikle çalışan mini arabalarının fiyatları Türkiye’de ortalama 1.200.000 TL civarında olurken araçların yurtdışı Peugeot elektrikli mini araba fiyatları ise ortalama 30-35 bin Euro arasında seyreder. Fiyatlar modellerin versiyonlarına göre artabilir ya da azalabilir.

Citroën Mini Elektrikli Araba Fiyatları

Dünya çapında tanınmış ve başarılı olan Citroen elektrikli araba markası olarak Ami modelini elektrikli mini araba konseptinde üretmiş ve kullanıcıların da beğenisini toplamıştır. Küçük boyutları sayesinde özellikle şehir içinde kullanımı ve pak etmesi son derece kolay olan Citroen Ami, aynı zamanda ekonomik fiyatlara sahiptir.

75 km menzile sahip olan Citroen Ami, doğrudan şehir içi kullanımı için tasarlanmıştır. İki kişilik kapasiteye sahip olan Ami modeli Türkiye’de özelliklerine göre değişmekle birlikte Citroen elektrikli mini araba fiyatları 400.000 ila 500.000 TL arasındadır.

Volkswagen Mini Elektrikli Araba Fiyatları

Volkswagen markası, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede geniş ürün yelpazesiyle geniş pazar alanına sahip markalar arasında yer alır. Üst düzey ve modern teknolojiye sahip araçların yanı sıra Volkswagen modelleri arasında elektrikli mini araç bulmak da mümkündür. Markanın elektrikli mini araba fiyatları Türkiye’de ortalama 1.200.000 TL’ye satılırken yurtdışı fiyatı ise ortalama 20 bin Euro olarak bilinmektedir.

Seat Mini Elektrikli Araba Fiyatları

Seat mini elektrikli arabalar da tıpkı diğer modeller gibi elektrikli araç şarj üniteleri ile şarj edilerek kullanılan %100 elektrikli araçlardır. Çeşitli modelleri farklı özelliklerle geliştirebilen Seat markasının elektrikli mini arabası şehir içi kullanımı için tasarlanan kompakt bir modeldir.

Seat markasının elektrikli mini arabası şehir içi ya da düşük maliyetli işletme için kullanılabilecek ideal ölçülere sahiptir. Modellerin özellikleri değişebileceğinden Elektrikli Seat elektrikli mini araba fiyatları fiyatları 800.000 TL ile 925.000 TL arasında değişebilir.

Opel Elektrikli Mini Araba Fiyatları

Opel markasının farklı segmentlerde farklı elektrikli otomobil modelleri vardır. Bu modeller arasında mini boyutlarda modeller de mevcut olmakla birlikte bu modeller arasında şehir içi kullanımına uygun tasarımlar bulunurken aynı zamanda kompakt tasarıma sahip ancak şehirler arası seyahatler için uygun olan tasarımlar da mevcuttur. Bu sebeple Opel elektrikli mini araba fiyatları da farklılık gösterebilir.

Opel elektrikli araba modellerinin fiyatları araçların batarya kapasitesi, menzil ve benzeri özelliklerine değişkenlik gösterir. Bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda Opel elektrikli mini araba fiyatları 1.156.000 TL ile 1.500.000 TL arasında seyreder.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.