Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
En Ucuz Elektrikli Araba

En Ucuz Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

En ucuz elektrikli araba denildiğinde akla ilk olarak Citröen AMİ, Renault Zoe ve Renault Twizy gibi hatchback modeller gelir.

Elektrikli araba modellerinin enerji ihtiyacını elektrik enerjisinden karşılaması, karbon salınımı yapmaması ve aynı zamanda yakıtta ciddi oranda tasarruf imkanı sunmasıyla günümüzde gördüğü ilgi her geçen gün daha da artmaya başlamıştır. Bu ilgi ve talep doğrultusunda araba üretimi yapan markalar da bu alanda ciddi meblağlarda yatırımlar yaparak farklı özelliklerde elektrikli arabalar üretimini hızlandırmıştır.

Elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj olarak elektrik motoru sayesinde son teknolojiye sahip bir çalışma prensibi ile çalışan elektrikli arabaların bu denli rağbet görmesi aynı zamanda en ucuz elektrikli araba konusunun da meraklıları tarafından derinlemesine araştırma konusu olmasına ortam hazırlamıştır.

En Ucuz Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli araç üretim sektörü günümüzde hem hammaddenin artması hem de üretim sanayisinin gelişmesiyle birlikte bu alanda farklı teknik özelliklerde hatta hızlı şarj istasyonları ile daha kısa elektrikli araç şarj süresi ile dolan araçlar üretilmektedir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti farklılık göstermektedir. Haliyle model skalasının artması fiyatların da her bütçeye ve modellerin teknik özelliklerine göre şekillenmesine orta hazırlamıştır.

En ucuz elektrikli araba denildiğinde akla ilk gelen modeller; Renault Zoe, Renault Twizy, Opel Corsa-e, Hyundai Kona Elektrik gibi modeller gelmektedir. Bu modeller genellikle hatchback modeller olup kişi kapasitesi düşük ancak yüksek verimliliğe sahip olan modellerdir.

En Ucuz Elektrikli Araba Fiyatları

Elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilebilen ve bu sayede de çalışma sırasında kullandığı elektrik enerjisi sayesinde yakıt tasarrufu yapmanızı sağlayan elektrikli otomobil modellerinin fiyatları üretici firmaya, teknik özelliklerine ve hatta satın alındığı yere göre bile değişebilir özelliktedir.

Ücretler üzerinde değişkenliğe sebebiyet veren en önemli faktörlerin başında modellerin teknik ve tasarımsal özellikleri gelir. Aynı zamanda genellikle sahibinden alınan modellerin fiyatları galeri fiyatlarına ve sıfır model fiyatlarına göre daha uygundur.

Türkiye’de En Ucuz Elektrikli Arabalar

Birçok dünya ülkesinde olduğu gibi Türkiye de elektrikli araba sektöründe ciddi yatırımlar yapan ve bu alanda üretimler gerçekleştiren bir ülke haline gelmiştir. Bu nedenle de Türkiye’de elektrikli otomobil şarj istasyonları ile şarj edilebilen, farklı fiyat skalasında çeşitli elektrikli araba modelleri bulmak mümkündür.

Piyasada modellerin özelliklerine ve üretici markaya göre fiyatlar değişse de Renault Zoe ya da Twizy modeli, Citröen AMİ modeli, Opel Corsa-e ve Hyundai Kona Elektrik modelleri en ucuz elektrikli arabalar sınıfına gire yüksek performanslı modellerdir. Ayrıca Türkiye’de Kia, Volkswagen ve Dacia gibi üreticilerin de uygun fiyatlı modellerini bulmak mümkündür.  

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.