Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Fiat Elektrikli Araba

Fiat Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Fiat elektrikli araba modelleri, kullanıcılara eşsiz sürüş deneyimi sunan yeni nesil çevresi taşıtlar olarak satışa sunulmaktadır. 

Elektrikli araba çeşitlerinin her geçen gün sadece Türkiye’de değil tüm dünyada çok daha fazla rağbet görmesi aynı zamanda birçok marka gibi Fiat markasının da elektrikli model üretimi yapmasına ortam hazırlamıştır. Neredeyse tüm dünya markaları gibi Fiat markası da elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj olarak elektrik enerjisiyle çalışan farklı modeller üretmektedir. 

Fiat, elektrikli taşıtların üretimini yapan markalar arasında yer alan bir üreticidir. Üst düzey batarya ve şarj özelliklerine sahip tam elektrikli modeller ile Fiat, kendisini bir adım öne çıkaran markalar arasında da yerini almayı başarmıştır. Modeller, özellikleri doğrultusunda farklı ücretler ile satışa sunulmaktadır. 

Fiat Elektrikli Araba: Fiat Elektrikli Araba Modelleri

Fiat, üretimini yaptığı elektrikli araçları tüm dünya genelinde satışa sunan başarılı bir üretici marka olarak elektrikli otomobil üretiminde de başarısını ortaya koymuştur. Markanın modelleri arasında farklı dış ve iç mekan tasarım özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda menzil ve elektrikli araç şarj süresi gibi farklı teknik özelliklere sahip modeller yer almaktadır. 

Fiat 500e

Fiat 500e elektrikli araba modelleri, markanın ikonik tasarıma sahip %100 elektrikli modeli olmakla birlikte aynı zamanda kompakt tasarım ile üretilmiş hatcback ürünüdür. 42 kWh batarya kapasitesi sayesinde hızlı şarj istasyonları ile çok daha kısa sürede şarj olabilme imkanı sunar. Hızlı şarj istasyonu maliyeti, şarj süresine göre değişebilmektedir. 118 beygir gücündeki elektrikli araba motoru ve 320 km’ye varan uzun menzil özelliği beklentileri ideal bir seviyede karşılamaktadır.  

Uzun menzil özelliği sayesinde şehir içi kullanımında tam performans sağlayan Fiat 500e, hız koruma özelliği sayesinde sadece kendi hızına değil önündeki aracın hızına da adapte olarak olası kazaların önlenmesine yardımcı olur. 

Fiat 500e Cabrio

Fiat 500e Cabrio, 500e modeli ile aynı teknik özelliklere sahip olmakla birlikte tasarımda sadece açılır tavan farkı ile 500e modelinden ayrılmaktadır. Fiat’ın şehir içi mobilitede üst düzey güvenlik özellikleri sunduğu modeller arasında yer alan 500e Cabrio, öncelikle açılır tavan tasarımı sayesinde ferah ve açık hava sürüşü deneyimlemenizi sağlar. 

Şehir içi kullanımında tam dolu şarj ile üstün bir menzil imkanı sunan Fiat 500e Cabrio, şehirlerarası uzun yol mesafesinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz ve sürüş moduna göre değişkenlik gösterebilen maksimum 320 km menzil özelliğine sahiptir. Tüm tasarım ve teknik özellikleri 500e modeli ile aynı olarak açılır tavan tasarımı, Cabrio modelini sportif ve açık hava sürüşlerini tercih edenlerin gözdesi haline gelmiştir. 

Fiat E-Ducato

Fiat, hususi araç üretimlerinin yanı sıra mobilite çözümlerini ticari araçlar üzerinde de denemeye başlamış ve E-Ducato modelini geliştirmiştir. Yük taşımacılığı için uygun olarak üretilen E-Ducato modeli, sürüş modlarına göre değişkenlik gösterse de ortalama 235 km’lik menzil imkanı sunmaktadır. 

Fiat Elektrikli Araba: Fiat Elektrikli Araba Özellikleri

Fiat elektrikli arabalar, modelden modele değişkenlik gösterse de genellikle verimli ve yüksek performanslı elektrik motorlarına sahiptir. Modellerin batarya kapasiteleri her modelde farklılık gösterse de modeller arasında uzun menzil ve performans süren bataryaya sahip modeller de mevcuttur. 

Fiat elektrikli taşıtlarda menzil özelliği 250 km ile 400 km ile farklılık gösterir. Ancak sürüş modu ve hava koşulları menzil üzerinde doğrudan etki göstermektedir. Hızlı şarj istasyonları ile şarj edildiğinde 30 dakika gibi kısa bir süre içinde %80 doluluk oranına ulaşmaktadır. 

Elektrik şarj istasyonları ya da ev tipi istasyonlar ile kolaylıkla şarj olabilen Fiat modelleri, üst düzey konfor ve teknolojiye sahiptir. Modellerde akıllı telefon entegrasyonu, otonom sürüş modları, güvenlik sistemleri ve dokunmatik ekran gibi teknolojik donanımlar yer almaktadır. 

Fiat Elektrikli Araba: Fiat Elektrikli Araba Fiyatları

Fiat markasının elektrikli taşıt modellerinin fiyatları donanım özelliklerine, batarya kapasitesine, menzil ve teknolojik özelliklere göre değişebilmektedir. Ayrıca ülke ve bölgeler arasında da fiyat farklılıkları görebilmek mümkündür.

Elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj edilerek enerji ihtiyacını karşılayan Fiat modelleri, içten yanmalı modellere göre daha yüksek maliyete sahip olsa da uzun vadede sunduğu yakıt tasarrufu sayesinde maliyetleri oldukça düşürmektedir. Ayrıca ikinci el modellerin sahibinden satın alınması da fiyatların daha da düşmesine ortam hazırlayabilmektedir. 

Genel olarak Fiat modelleri arasında özellikleri değişken olduğu gibi fiyat açısından da değişkenlik gösteren farklı modeller yer almaktadır. 

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.