Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Ford Elektrikli Araba

Ford Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Ford elektrikli araba üretiminde dünya genelinde adını ve başarısını duyurmuş olan önemli araba üreticileri arasında yer almaktadır. 

Elektrikli araba modelleri, günümüz gelişen teknoloji ile birlikte adeta teknolojisinin meyveleri arasında yer almaya başlamıştır. Söz konusu olan yeni nesil araçlar; %100 elektrik enerjisi ile çalışan ve enerji ihtiyacını elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilerek karşılayan yeni nesil modellerdir. 

Elektrikli otomobil modelleri, teknolojinin ve üretim sanayisinin gelişmesiyle birlikte her gün daha fazla geliştirilmekte ve ilgi görmektedir. Haliyle neredeyse tüm araba üreticileri gibi Ford markası da elektrik şarj istasyonları ile şarj olabilen araçların üretiminde adeta çığır aşmıştır. 

Çevre dostu olan, benzin ve motorin gibi fosil yakıtların kullanımını azaltarak çevreyi korumayı amaçlayan yeni nesil araçlar; sadece Türkiye’de değil tüm dünya genelinde her gün çok daha fazla rağbet görmektedir. Haliyle Ford markası da kullanıcıların beklentilerini üst seviyede karşılayacak farklı model ve özelliklerde elektrikli araç üretimi yapan markalar arasında yerini almıştır. 

Ford Elektrikli Araba Modelleri

Birçok araba markası gibi yeni nesil araçlara olan ilgi karşısında Ford markası da elektrikli modellerin üretimine başlamıştır. Genel olarak üst düzey teknik özelliklere ve modern tasarıma sahip olan Ford modelleri, aynı zamanda elektrikli sürüş deneyimini en üst haz seviyesinde kullanıcılarına sunan modellerdir. 

Dünya pazarına açılmış olan Ford markası, elektrikli araba yelpazesini genişletmek adına sürekli kendisini yenilemeye ve sektördeki teknolojik yenilikleri de takip etmeye devam etmektedir. Elektrikli araba şarj istasyonları sayesinde kısa sürede şarj olma özelliğine sahip olan Ford elektrikli otomobiller skalasına Ford markasının yeni modelleri ekleyeceği de aşikar bir gerçektir. 

Ford Mustang Mach-E

Yenilikçi ve modern bir tasarıma sahip olan Ford Mustang Mach – E, %100 elektrikli olmakla birlikte aynı zamadna E-Latch sistemine sahip modern kabin dizaynına sahiptir. Tek pedal özelliği ile konforlu sürüş deneyimini aynı zamanda üç ayrı sürüş modu ile aracın performansını kolay kontrol edilebilir seviyeye taşımaktadır. 

Ford Mustang Match – E, modern iç dizaynında ihtiyaç duyulabilecek tüm ekipman ve tasarımları barındırmaktadır. İç tasarımdaki sezgisel 15,5” dokunmatik ekrana sahip SYNC 4A iletişim ve eğlence sistemi sayesinde tüm yolculuğunuzu konforlu, güvenli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. 

Gelişmiş dört çeker özellikteki Mustang Mach – E, 6.1 saniye kadar kısa bir süre içerisinde 100 km/s hızına ulaşabilen ve kullanıcılarına 44o km uzun menzil imkanı sunan modeldir. 430 torku ve 198 kW gücü sayesinde hem menzil hem de hız özellikleri ile beklentileri en üst seviyede karşılamaktadır. 

Ford E – Transit

Ford markasının yeni çıkarmış olduğu %100 elektrikli hafif ticari aracı E-Transit, 15.1 m³ yükleme alanına sahip olmakla birlikte aynı zamanda 420 Nm torku ile tam dolu şarjı ile 317 km menzil özelliğine sahiptir. Ayrıca hızlı şarj istasyonları sayesinde Ford E – Transit, 34 dakika gibi kısa bir sürede %15 olan şarjını %80 oranına çıkarabilmektedir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti de şarj süresine bağlı olarak değişebilmektedir.

Teknik donanımının yanı sıra aynı zamanda iç dizaynı da geniş, ferah bir mekan olmakla birlikte aynı zamanda teknolojik sistemlerle donatılmıştır. İç dizaynda 12” büyüklüğünde 360 dere görüş açısına sahip kamera sistemi vardır. Ayrıca geri manevra asistanı sayesinde kullanımı son derece kolay ve güvenlidir. 

Ford Elektrikli Araba Özellikleri

Elektrikli araç şarj üniteleri ile evde, işte ya da şarj istasyonlarında kolayca şarj edilebilen Ford elektrikli arabaları farklı modeller ile üretildiğinden her modelin özellikleri de farklılık gösterebilmektedir. Ancak genel olarak Ford elektrikli arabaların özellikleri şu şekildedir;

  • Elektrikli araba motorları ile üretilen Ford modellerinde menzil özelliği araçların batarya büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. 
  • Araçların batarya kapasitesi ve şarj edildikleri istasyonun AC veya DC olması aynı zamanda elektrikli araç şarj süresi özelliklerinin de değişken olmasına ortam hazırlamaktadır. 
  • Ford elektrikli arabalarda kullanılan elektrik motorlarının tork ve hızlanma özelliği yüksek olduğundan modellerin yüksek performans ve hız özelliğini sahip olduğunu söylemek mümkündür.
  • Modellerde en yeni teknolojik sistemler empoze edilmiştir. Bu sayede Ford modellerinde bağlantı seçenekleri, dokunmatik ekran, sürüş modları ve sesli komut sürüş asistanı gibi özellikler mevcuttur.
  • Aerodinamik özellikleri sayesinde üst düzey verimlilik ve menzil özelliklerine sahip olan Ford elektrikli araba modelleri, hem modern hem de cezbedici tasarım ile göz kamaştırmaktadır. 
  • Son olarak modeller konforlu ve güvenlik sürüş deneyimi sunduğundan kullanılan güvenlik sistemleri de gelişmiş ve teknolojik sistemlerdir. 

Ford Elektrikli Araba Fiyatları

Ford elektrikli araba fiyatları konusunda kendi içerisinde farklılık gösterebilmektedir. Modellerin menzil, şarj süresi başta olmak üzere diğer teknik ve tasarım özellikleri fiyatları belirleyen önemli faktörlerdir. 

Modellerin menzili uzadıkça, şarj süresi kısaldıkça yani kısacası model özellikleri üst seviyeye çıktıkça ücretler de değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak Ford elektrikli araba modelleri de tıpkı diğer modeller gibi benzin ve motorin gibi fosil yakıtlarla çalışan araçlara göre daha pahalıdır. Ancak uzun sürede bakım ve sahiplik masrafları az olduğundan daha ekonomik hale gelirken sağladığı yakıt tasarrufu da oldukça fazladır. 

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.