Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Hızlı Şarj İstasyonu Maliyeti

Hızlı Şarj İstasyonu Maliyeti

Yazı İçeriği

Hızlı şarj istasyonu maliyeti, kurulan yerin alt yapı özellikleri ile istasyon modellerinin teknik özelliklerine göre değişmektedir.

Elektrikli araç modelleri, günümüz teknolojisinin yeni ürünleri olmakla birlikte aynı zamanda tasarruflu olması sebebiyle de her geçen gün kullanımı daha da yaygınlaşan modeller haline gelmiştir. Elektrikli araçlar, elektrikli araç şarj istasyonu ile enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Dolayısıyla da bu noktada bireysel ve ticari kullanıma uygun olarak farklı özelliklerde üretilen elektrikli araç şarj üniteleri temel ihtiyaç haline gelmiştir.

Piyasada farklı özelliklerde üretilen modeller arasında hızlı şarj istasyonu modelleri de yer almaktadır. DC akımlı olan bu modellerin elektrikli araç süresi aracın özelliklerine göre değişmekle birlikte en fazla 4 saat sürmektedir. Ancak bu süre 1 saat kadar kısa da olabilmektedir.

Hızlı Şarj İstasyonu Fiyatları

Elektrikli otomobil şarj istasyonları ve hızlı şarj istasyonu maliyeti, ürünün teknik özelliklerine ve kurulumun yapılacağı konumun alt yapı çalışmalarına göre değişebilir. Ayrıca DC ve AC akıma uyumlu iki farklı şekilde üretilen istasyon modellerinin fiyatları da bireysel ve ticari kullanım amacı doğrultusunda farklılık göstermektedir. Özellikle DC akım hızlı şarj istasyonları elektrikli araba modellerinin şarj dolumunu daha kısa sürede yaptığından elektrikli araç şarj ücreti de AC akımlı elektrikli araç şarj istasyonu modellerine göre yüksek olmaktadır.

Elektrikli aracınız için bireysel kullanıma uygun hızlı şarj istasyonu arayışı içerisindeyseniz Bolt Energy’nin güven ve kaliteyse sunduğu Juice markasının modellerini tercih edebilirsiniz. Juice Ultra 150kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, 150kW şarj gücü ve %100 metal gövdesi sayesinde son derece güvenilir ve hem de ekonomik bir üründür.

Daha yüksek şarj gücüne sahip bir modele ihtiyacınız varsa yine %100 metal gövdeye sahip olan ve olumsuz çevre koşullarına üst düzey dayanıklılık gösteren Juice Ultra 300kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu tercih edebilirsiniz.

Hızlı Şarj İstasyonu Kurulumu

Elektrik şarj istasyonları, normal hızlı (AC) ve yüksek hızlı (DC) olmak üzere iki farklı şekilde tasarlanmıştır. Ev, iş yeri, otopark ve bahçe gibi yaşam alanlarında tekli ya da çoklu kullanıcı ile kullanabileceğiniz elektrikli araba şarj istasyonu modelleri arasında yer alan hızlı şarj istasyonu maliyetine göre yüksek performans ile aracınızı güvenle şarj ederken aynı zamanda kısa sürede şarj etme özelliği sayesinde zamandan tasarruf etmenizi de sağlamaktadır.

Bireysel kullanım amacıyla kurulacak olan hızlı şarj istasyonları için kurulumun yapılacağı konumun alt yapı gereklilikleri haricinde şart bulunmamaktadır. Ancak elektrikli otomobil şarj etmek için ticari amaçlı hızlı şarj istasyonu kurmak isteyenler EPDK’nın çıkarmış olduğu “Şarj Hizmeti Yönetmeliği” kapsamında açıkça belirtilmiş olan şartlara uygunluk göstermek durumundadır. Hızlı şarj istasyonu maliyeti de kullanım alanına göre farklılaşabilmektedir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.