Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Honda Elektrikli Araba

Honda Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Honda elektrikli araba modelleri içerisinde hem %100 elektrikli hem de hibrit olarak üretilmiş yüksek verimliliğe sahip modeller vardır.

Elektrikli araç modellerinin içerisinde benzin ve dizel ile çalışan araçlardan farklı olarak elektrik motoru, pil ve batarya sistemi vardır. Bu sistem sayesinde araçlar elektrikli araç şarj istasyonu sayesinde elektrik ile şarj edilir ve böylece çalışır vaziyete getirilir.

Elektrikli araba (EV) modellerinin çalışma prensibi batarya sistemi ve elektrik motoru üzerine kurulmuştur. Bu çalışma prensibi sayesinde atmosfere karbondioksit salınımı yok denecek az olmakla birlikte sıfır emisyonsuz araçlar olarak son derece çevre dostu modellerdir.

Emisyon salmayan, yakıtı son derece düşük maliyetli olan yeni nesil çevre dostu araçlar bu özellikleri sayesinde son yılların en çok ilgi gören modelleri olmakla birlikte önümüzdeki yıllarda çok daha fazla yaygınlaşması öngörülmektedir. Dolayısıyla da günümüzde birçok araba üreticisi gibi Honda markası da elektrik şarj istasyonları ile şarj edilerek elektrik enerjisiyle çalışabilen yeni nesil taşıtların üretimlerini yapmaya başlamış ve bu doğrultuda farklı modellerini piyasaya sürmüştür.

Honda Elektrikli Araba Modelleri

Honda elektrikli araba modelleri arasında hem %100 elektrikli hem de benzin ve elektrik ile çalışan hibrit modelleri mevcuttur. Performans ve verimlilik açısından üst düzey bir teknolojiye sahip olan Honda elektrikli ve hibrit araba modelleri, bu noktada beklentileri üst seviyede karşılayabilecek iç ve dış tasarıma da sahiptir.

Son sistem ve son teknoloji ile üretilen Honda modellerinin dış tasarımları da her zevke ve tarza hitap edecek şekilde dizayn edilmiştir. İç tasarımda ise genellikle ferah bir alan ve sürüş sırasında tüm ihtiyaçların karşılanabileceği güvenlik ve eğlence sistemleri oluşturulmuştur.

Honda E

Honda SUV e-konsept, markanın 2020 yılının ilk yarısında öncelikle İngiltere’de satışına başladığı %100 elektrikli otomobil modelidir. Kompakt bir model olmakla birlikte aynı zamanda şehir için sürüşlerinde oldukça verimli, yüksek performanslı ve pratiktir. Arkadan çekişli olan Honda E modeli, 315Nmtork ve 136 PS güce sahiptir.

Hızlı şarj istasyonları ile kolay ve hızlı şarj edilebilen Honda E modelinin elektrikli araç şarj süresi 30 dakika kadar kısa bir süredir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti süreye göre farklılaşabilmektedir. Bu kadar kısa sürede aracın şarjı %80 doluluk oranına ulaşabilmektedir. 9.5 saniye kısa kısa bir sürede 100 km/s hıza ulaşabilen Honda E, maksimum 145 km/s hıza ve tam dolu şarj ile 200 km menzil özelliğine sahiptir.

Honda Civic Hybrid

2001 ila 2015 yılları arasında satışa çıkarılan hybrid modeli Honda Civic, 95 beygir güce sahip 1400 cc’lik benzin motoruna ve 20 beygir gücüne elektrikli araba motoruna sahiptir. Civic hybrid modelinin 167 Nmtork gücü ile birlikte toplam gücü 115 beygir gücüne eş değerdir. Markanın fabrika üretimi sırasında yapmış olduğu analizlere göre ise Honda Civic Hybrid, şehir dışında 4.3 litre, şehir içinde ise 5.2 litre yakıt sarfiyatı yapmaktadır.

Honda HR-V Elektrikli Araba

Honda HR-V, markanın hybrid özelliği taşıyan modellerinden birisidir. Civic tasarımında ilham alınarak üretilen HR-V modeli, elektrikli ve benzinli sürüş özelliği sayesinde üst düzey hibrit üretim teknolojisiyle üretilmiştir. Üretildiği üst düzey teknolojiye sahip hibrit teknolojisi sayesinde sürüş keyfini ve konforu üst düzey güvenlikte maksimum seviyeye çıkarmaktadır.

Honda Jazz e:HEV

Honda Jazz e:HEV, 1.5L i-MMD Hybrid motoruna sahip üst düzey tasarım ve teknik özelliklere sahip modeldir. Problemsiz bir hybrid sürüş deneyimi sunan 3 farklı sürüş modu vardır. Bu modlar arasından sürüş tarzına, yol ve hava koşullarına göre benzinli ya da elektrikli sürüş modu geçişi yapılabilmektedir. Eğer maksimum güce ihtiyaç var ise bu durumda hibrit sürüş modu devreye geçerek aracın performansını maksimum seviyeye çıkarmaktadır.

Teknik tasarımın yanı sıra aracın iç tasarımında sürüş sırasında eğlenceyi üst seviyeye çıkaran kablosuz Apple Car Play uygulaması ve akıllı asistan uygulaması bulunmaktadır.

Honda Elektrikli Araba Özellikleri

Elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj edilerek elektrik enerjisi ile çalışabilen Honda elektrikli araba modelleri, %100 elektrikli ve hem benzinli hem elektrikli hybrid modelleri içerisinde barındırmaktadır. Markasının tüm modelleri teknolojik tasarımlar olmakla birlikte aynı zamanda düşük emisyonlu modeller olduğundan çevre dostu taşıtlardır.

Honda elektrikli araba modellerinin içerisinde elektrik motoru yer alırken hibrit modellerde de hem elektrik motoru hem de benzin motoru yer almaktadır. Elektrikli modeller gibi aynı şekilde hybrid modeller de elektrikli araç şarj üniteleri ile 30 dakika gibi kısa bir sürede %80 doluluk oranına ulaşabildiğinden modellerin hızlı şarj olma özelliğine sahip olduğunu söylemek mümkündür. Model

Honda Elektrikli Araba Fiyatları

Honda elektrikli araba fiyatları; menzil, maksimum hız, beygir gücü, motor gücü, teknolojik özellikleri, iç tasarım ve dış tasarım özellikleri ve satıldığı bölgenin piyasasına göre farklılık gösterir. Bu nedenle de ücretler hakkında tek bir fiyat bandı verebilmek mümkün değildir.

İkinci el modeller için elektrikli araba fiyatları ise yukarıda belirttiğimiz unsurlara ek olarak kilometre özelliğine ve galeriden ya da sahibinden satılışına göre değişkenlik gösterir. Genel olarak galerinden satılan ikinci el bir modelin fiyatı sahibinden alındığında biraz da düşük seviyede seyretmektedir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.