Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Hyundai Elektrikli Araba

Hyundai Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Hyundai elektrikli araba modelleri, farklı seçeneklerle donatılmış yelpazeye sahip olmakla birlikte hibrit modelleri de içinde barındırmaktadır.

Elektrikli araç üretimi yapan ve bu sektöre ciddi boyutlarda yatırım yapan araba üreticilerinden birisi de Hyundai markasıdır. Gelişen üretim teknolojileri, talep ve ilgiler doğrultusunda artık günümüzde yeni nesil ulaşım alternatifleri olan elektrikli araçlar çok daha fazla ilgi görmeye başlamıştır. Bu doğrultuda birçok araba markası gibi Hyundai de ciddi yatırımlar ile farklı tasarım ve dizaynlarda beklentileri üst seviyede karşılayacak hem %100 elektrikli hem de elektrikli ve benzinli olan hibrit modeller üretmeye başlamıştır.

Elektrikli araç şarj istasyonu ile oldukça kolay ve hızlı şekilde şarj olabilen elektrikli araba modelleri, sıfır emisyon ve düşük gürültü sayesinde çevreci olması ve yakıt tasarrufu sağlaması sayesinde her gün çok daha fazla ilgi görmeye başlamıştır. Bu noktada Hyundai markasının üretmiş olduğu modeller de beklentileri karşılarken aynı zamanda üst düzey performans ve teknolojisi ile dikkat çeken modeller arasında yer almaya başlamıştır.

Hyundai Elektrikli Araba Modelleri

Elektrik enerjisini hayata son sistem teknoloji ile muhteşem bir uyumla dahil etmeyi başaran sayılı markalar arasında yer alan Hyundai, birbirinden eşsiz ve üstün tasarımlara sahip modeller üretmiştir. Gelişmiş teknolojiye sahip olan Hyundai elektrikli araba modelleri içerisinde %100 elektrikli araba modellerinin yanı sıra aynı zamanda benzin ve elektrik ile çalışabilen hibrit modeller de bulmak mümkündür.

Diğer birçok araç gibi elektrikli araç şarj üniteleri ile şarj edilebilen Hyundai modelleri, sahip oldukları üst düzey tasarım ve teknik özellikleri ile kullanıcılarının beklentilerini de en üst seviyede karşılayabilecek potansiyele sahip modeller haline gelmiştir.

Kona Elektrik

Hyundai markasının nefes kesen tasarım özellikleri ile üretmiş olduğu Kona Elektrik modeli, %100 elektrikli bir modeldir. Modelin iç tasarımında elektronik vites paneli, 10,25 inç dokunmatik bilgi ve eğlence ekranı, KRELL premium ses sistemi gibi farklı teknolojik özellikler bulunmaktadır.

Kona Elektrik modelinin maksimum menzili 484 km olmaktadır. Üst düzey menzil özelliğine sahip olan Kona Elektrik modelinin sürüş mesafesi; yol şartlarına, sıcaklığa, sürüş şekline ve araç lastik tipine göre ufak farklılıklar gösterebilmektedir.

Akıcı formunun yanı sıra aynı zamanda Kona Elektrik, yeni LED farları sayesinde SUV modellerinin farklı bir boyuta taşınmasında fazlasıyla etkili olarak sportif tasarımı ile gözleri üzerine çeken bir model haline gelmiştir.

Hyundai IONIQ 5

Hyundai IONIQ 5 modeli, kullanıcılara mobilite deneyimini doruklarda yaşatacak olan üstün tasarım ve özelliklere sahiptir. Hyundai markasının %100 elektrikli araba modelleri arasında yer alan IONIQ 5, tamamen sürdürülebilir ve çevre dostu olan malzemelerde üretilerek yeni mobilite çözümlerini de beraberinde getirmiştir.

Ultra hız şarj özelliğine sahip olan Hyundai IONIQ 5, hızlı şarj istasyonları ile şarj edildiğinde 18 dakika gibi kısa bir sürede %80 şarj seviyesine ulaşabilmektedir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti de şarj hızına göre değişebilmektedir. Ayrıca markanın yaşayan bir iç tasarım yarattığı bu modelde 140 mm geri kayabilen hareketli konsol, panoramik cam tavan, manyetik ön konsül gibi tasarımlar geniş bir iç mekan özelliği ile birleştirilerek kombine edilmiştir.

Hem Elektrikli Hem Benzinli Araba Hyundai

Elektrikli otomobil üretimine hız vererek tüm üretimlerini neredeyse teknolojik versiyonlar ile bağdaştıran Hyundai markası, %100 elektrikli araba modellerinin yanı sıra aynı zamanda hem elektrikle hem de benzinle çalışan hibrit modellerin üretimini de yapmaktadır.

Sahip olduğu misyon ile üretimde sonsuz yeniliği ön planda tutan Hyundai hibrit modelleri, bu bağlamda beklentilerin üzerinde modeller olmakla birlikte aynı zamanda dış tasarımı ve sportif görünümleri de dikkatleri fazlasıyla üzerlerine çeken SUV modellerin başında gelmeyi başarmıştır.

TUCSON Hibrit

Çevre dostu sürüşü en zevkli hale getiren Hyundai TUCSON Hibrit, 44,2 kW elektrikli araba motoru ve Smartstream G1.6 T-GDi motoru sayesinde turbo şarj özelliği ile birlikte 230 PS’ye ulaşabilme gücüne sahiptir.

Uzun menzile ve güçlü performansa sahip olan TUCSON Hibrit, geniş iç mekanı ve iç mekan tasarım özellikleri sayesinde sadece şehir içi kullanımında değil aynı zamanda uzun yol sürüşlerinde de akıllı park yardım asistanı ve 10,25 inç bilgi ve eğlence sistemi ekranı sayesinde hem keyifli hem de güvenli yolculuğun kapılarını sonuna kadar aralamaktadır.

Santa Fe Hibrit

Yeni nesil hibrit teknolojisine sahip olan Hyundai Santa Fe Hibrit, aynı zamanda son sistem bir SUV modeli olarak SUV modeline en uygun hibrit sistemine sahiptir. Sahip olduğu özellikler kapsamında optimum sürüş ve fren performansı, üst düzey yakıt performansını da kullanıcılara üst düzey güvenlik önlemleri kapsamında sunmaktadır.

Önceki modellere nazaran bataryasının yeniden konumlandırılması ile birlikte iç mekanda diz mesafesi ve bagaj genişliği çok daha tatmin edici bir noktaya ulaştırılmıştır. Tüm bunların yanı sıra kullanıcıların hibrit performansını en iyi şekilde deneyimleyebilmeleri için elektrikli motorun performansını yükseltmek için tasarıma bir de şanzımana entegre edilmiş elektrikli bir teknolojik cihaz eklenmiştir.

Duruşu ve dış tasarım özellikleri ile adeta kendisine hayran bırakan Hyundai Santa Fe Hibrit modelinin iç mekanı ise oldukça geniştir. Modelin iç tasarımında 7 kişi kapasitesi bulunmakta birlikte aynı zamanda yumuşak deriden üretilmiş orta konsol da tüm yolcuların konforu düşünülerek itina ile tasarlanmıştır.

Elektrikli otomobil şarj istasyonları ile kısa sürede şarj olabilen Santa Fe Hibrit, aynı zamanda benzin ile de çalışabildiğinden dur durak bilmeyen performansı ile tam bir uzun yol dostu olarak tasarlanmıştır.

Hyundai Elektrikli Araba Özellikleri

Hyundai elektrikli araba modelleri, genellikle teknolojik tasarımlar ile donatılmış ve kullanıcıların beklentilerini hem görünüm hem de teknik özellikler ve tasarım açısından üst düzey karşılayan modellerdir. Öncelikle elektrik şarj istasyonları ile sadece bir kablo bağlantısı ile şarj edilebilen Hyundai modelleri, hızlı şarj olma özelliğine sahip olduğundan modellerin elektrikli araç şarj süresi oldukça kısadır.

Sıfır emisyon ve düşük gürültü sayesinde çevreci modeller olan Hyundai elektrikli araba modelleri, %100 elektrikli ve hem elektrikli hem benzinli yani hybrid olarak iki farklı şekilde üretilmiştir. Marka tarafından üretilen tüm modeller genellikle iç tasarım üst düzey teknoloji ve performansa sahip olurken aynı zamanda yakıt verimliliğini de maksimum seviyede sunmaktadır. Genellikle geniş bir iç mekana sahip olan modellerin iç tasarımında bilgi ve eğlence sistemi olan 10,25 inç boyutlarında panel ve akıllı park etme asistanı bulunmaktadır.

Hyundai Elektrikli Araba Fiyatları

Hyundai elektrikli araba fiyatları, modellerin özellikleri doğrultusunda değişmektedir. Modelin %100 elektrikli ya da hibrit model olması, motor gücü, menzil özellikleri, sıfır ya da ikinci el olması gibi tüm faktörler elektrikli araba fiyatları üzerinde doğrudan etkili olmaktadır.

Sıfır Hyundai elektrikli araba fiyatları için en doğru fiyat bilgisini üretici firmadan almak çok daha doğru olacaktır. Zira fiyatlar ülkeden ülkeye hatta bölgeden bölgeye dahi bile değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak ikinci el Hyundai elektrikli araba alınacak ise galeriye göre sahibinden fiyatları bir tık daha uygun olabilmektedir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.