Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Kia Elektrikli Araba

Kia Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Kia elektrikli araba modelleri, son teknolojik sistemler ile üretilmiş olup konforlu sürüş deneyimi ve teknolojik tasarımlara sahip modeller arasında yer alır. 

Teknolojinin her geçen gün daha hızlı şekilde gelişme göstermesi beraberinde elektrikli araba modellerinin de sürekli geliştirilerek hayata daha fazla empoze edilmesine imkan tanımaya başlamıştır. İçten yanmalı klasik araçların tam aksine elektrik motoruna sahip ve elektrik enerjisi ile çalışan elektrikli taşıtlar, elektrikli araç şarj istasyonu sayesinde şarj edilerek elektrik enerjisini aküye depolar. Böylece çalışma sırasında fosil yakıt değil, elektrik enerjisi kullanır. 

Elektrikli araba motoru, elektrikli araç tasarımlarının en önemli bileşenidir. Elektrik enerjisinin aküye dolmasını sağlayan elektrik motoru, aynı zamanda aracın tüm hareketlerini aküdeki elektrik enerjisini kinetik enerjiye çevirerek yapmasına da imkan tanır. 

Elektrikli otomobil, klasik taşıtlara kıyasla farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Elektrik enerjisi sayesinde atmosfere azot gazı salgılamaz ve sıfır emisyon özelliğindedir. Dolayısıyla da elektrik şarj istasyonları ile şarj edilebilen söz konusu araçlar, çevre dostu olmasının yanı sıra ciddi oranda yakıt tasarrufu da sağlamaktadır. 

Kia Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli araç üretiminde ciddi yatırımlar yapan ve kullanıcılara farklı elektrikli araba modelleri sunan araba markalarından birisi de Kia markasıdır. Kia elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj olan yeni nesil taşıtların üretimine KİA markası teknolojisi takip ederek modellerinde genellikle üst düzey teknoloji kullanmaktadır. 

Kia markasının üretmiş olduğu Yeni Niro EV ve EV6 modelleri günümüzde en çok beğenilen ve tercih edilen Kia elektrikli araba modelleri arasında yer almaktadır. 

Yeni Niro EV

Kia Niro EV; geniş sonroof ve relaxation özellikli ön yolcu koltuğu ile üst düzey konfora ait bir tasarıma sahiptir. İç tasarımında üst düzey sürüş deneyimi sunmak amacıyla 10,25” dokunmatik ekran ve multimedya eğlence paneli, multi mod kontrol paneli, kablosuz şarj sistemi gibi birçok teknolojik sistem kullanılmıştır. 

Teknolojik donanımlarının yanı sıra Niro EV, aynı zamanda üst düzey güvenlik sistemleriyle donatılmıştır. Kör nokta çarpma önleyici, şerit takibi, akıllı hız sabitleyici özelliği sayesinde konforlu sürüş deneyimi aynı zamanda üst düzey güvenlik seviyesine çıkarılmaktadır. 

Kalıcı mıknatıslı senkron motor ile üretilmiş olan Niro EV; 150 kW gücündeki motoru ile 255 Nm tork üretimi yapabilmektedir. 7,8 saniye gibi kısa sürede 0-100 km/s hızlanabilen atik tasarıma sahiptir. Hızlı şarj istasyonları ile şarj süresi 65 dakikaya kadar düşebilmektedir. AC akımlı elektrikli araç şarj üniteleri ile %100 şarj süresi 6,5 saattir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti şarj süresine göre farklılık gösterebilmektedir.

Kia EV6

Kia markasının yeni nesil elektrikli araç tasarımı ile dizayn edilen EV 6; üst düzey performansı, gelişmiş şarj özellikleri ve modern tasarım özellikleri sayesinde oldukça dikkat çeken modeller arasında yer almaya başlamıştır. 506 km menzil özelliği sayesinde uzun yolculuklarda sürüş konforunu üst düzeye taşıyan EV6, 3,5 saniyede 0-100 km/s hıza ulaşabilecek performansa sahiptir. 

Tam dolu tek şarj ile 506 km’ye kadar yol gidebilen EV 6, hızlı şarj özelliği sayesinde %10 şarjını 18 dakikada %80 oranına çıkarabilmektedir. Elektrik-küresel modüler Platformu esaslarına göre üretilmiş olan Kia EV6, elektrikli araç sisteminin daha hızlı geliştirilmesine de imkan sunan modeldir. 

Kia EV6, geniş ve ferah bir iç mekan tasarımına sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda üst düzey güvenlik sistemleridir. Uzaktan akıllı park asistanı, akıllı ön aydınlatma sistemi, güvenli çıkış asistanı ve çarpışma önleyici asistan sistemleri sayesinde özellikle uzun mesafeli yolculuklarda keyifli sürüş deneyiminin yanı sıra aynı zamanda güvenli sürüş imkanı da sunmaktadır. 

Kia Elektrikli Araba Özellikleri

Kia elektrikli araba modelleri genellikle üst düzey teknolojide üretilmiş olan modellerdir. Özellikle uzun yol sürüşü için tasarlanmış olan Kia araçları, beklentilerin üzerinde performans sergilemektedir. Tek ya da çift motorlu konfigürasyonlar ile üretilen araçlar, iyi derecede çekiş ve performans özelliğine sahiptir. 

Kia elektrikli araçların menzilleri modelden modele değişkenlik gösterse de şehir içi ve şehirlerarası kullanıma uygun farklı menzil özellikleri sunar. Hızlı şarj kabiliyeti olan Kia elektrikli otomobillerin elektrikli araç şarj süresi çok daha kısadır. 

Otomotiv sektöründeki gelişmeleri yakından takip eden Kia markası, üretimini yaptığı elektrikli araçların iç tasarımında hem ilgi çekici hem de modern tasarımlara yer vermiştir. Araçların iç tasarımı geniş dokunmatik gösterge ve multimedya ekranı, sürüş yardım asistan sistemleri gibi teknolojik sistemler ile donatılmıştır. 

Sessiz sürüş özelliğine sahip olan Kia elektrikli otomobiller; düşük gürültü seviyesi, entegre eğlence sistemleri, navigasyon, kablosuz şarj özellikleri sayesinde özellikle uzun mesafeli yolculukların keyifli ve konforlu gelmesini sağlar.

Son olarak elektrikli araç sektörüne ciddi katkılar ve yatırımlar yapan Kia markası, batarya ömrünün ve performansının en üst seviyeye ulaşması için araçlarını uzun kullanım ömrüne sahip batarya sistemleri ile üretmektedir. 

Kia Elektrikli Araba Fiyatları

Genel olarak elektrikli araba piyasası modellerin sahip olduğu teknik özelliklere ve tasarım özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Ayrıca bir modelin sıfırı ile sahibinden ikinci eli arasında da belirlenen elektrikli araba fiyatları çeşitlilik göstermektedir. 

Elektrikli otomobil şarj istasyonları ile şarj edilerek ekonomik ve konforlu sürüş imkanı sunan Kia elektrikli arabalar da farklı özelliklere sahip olduğundan özelliklerine göre farklı ücretler ile satışa sunulmaktadır. 

Kia elektrikli araçların fiyatlandırılmasında en önemli belirteçler; menzil, akümülatör sistemi, hızlanma performansı, iç mekan tasarım özellikleri ve güvenli sistemleridir. Menzil ve batarya ömrü uzadıkça aynı zamanda modellerin fiyatlarında da artış görmek mümkündür.

Benzin ya da motorin yani fosil yakıtlar ile çalışan klasik araçlar ile kıyaslandığında elektrikli arabaların fiyatları biraz da yüksek seviyede seyreder. Ancak elektrikli arabalar daha az bakım gerektirdiği için ve elektrik enerjisi fosil yakıtlara göre daha ekonomik olduğu için uzun vadede Kia elektrikli araba modelleri de oldukça ekonomik hale gelmektedir. 

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.