Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Mercedes Elektrikli Araba

Mercedes Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Mercedes elektrikli araba modelleri, Mercedes Benz markası tarafından son sistem ve teknolojiye sahip mobilite yöntemleri ile üretilmiştir.

Mercedes elektrikli araba modelleri, çalışmak için ihtiyaç duyduğu enerjisi elektrik enerjisinden karşılayan ve elektrik enerjisini içerisinde hareket enerjisine dönüştüren modellerdir. Elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilen araçlar olduğundan benzin ve dizel gibi yakıtlarla çalışan araçlara oranla atmosferde karbon salınımları yok denecek azdır. Bu nedenle de çevreci ve doğa dostu araçlardır.

Yakıt fiyatları ile elektrik enerjisi fiyatları karşılaştırıldığında elektrikli arabaların yakıtta yaptırdığı tasarruf da göz ardı edilemeyecek kadar yüksektir. Tüm bu nedenlerden dolayı tüm araba üreticileri gibi Mercedes Benz markası da bu alanda dev yatırım yaparak farklı modeller üretmeye başlamıştır.

Mercedes Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli araç üretiminde yenilikçi ve modern sistemler kullanan Mercedes markası; dev yatırımları sayesinde elektrikli otomobil şarj istasyonları ile şarj olabilen farklı özelliklerde birçok modeli farklı ücretler ile meraklılarına sunmuştur.

Farklı özelliklere ve farklı tasarımlara sahip birbirinden farklı yeni nesil çevreci araç modeli üreten Mercedes Benz markasının elektrikli otomobil modelleri ürün yelpazesi her beklentiyi üst düzeyde karşılayacak şekildedir.

Mercedes EQA

Sıfır emisyona sahip Mercedes Benz EQA modeli, sportif bir tasarımın yanı sıra aynı zamanda şık ve sağlam bir dizayna sahiptir. Tamamen elektrikli olan EQA modelinde yüksek performansa sahip lityum iyon batarya sistemleri kullanılmıştır. Ayrıca 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde %100 hızlı şarj olabilme özelliğine sahiptir.

422 km menzile sahip olan EQA modeli, kullanıcılara sunulan farklı donanım paketleri sayesinde farklı tasarım özellikleri ile sunulabilmektedir. İç tasarımı kadar iç tasarımı da tamamen konfor ve güvenlik amacıyla üst düzey kalitede hazırlanmıştır. Araç içi genişliği ve hem dokunmatik hem de sesle yönetilebilen kontrol ekranı sayesinde keyifli ve güvenli sürüş deneyimi sunan bir modeldir.

Mercedes EQB

Mercedes markasının bir diğer tam elektrikli SUV modeli olan EQB modeli, full şarj ile 407 km menzile sahip olmakla birlikte aynı zamanda 32 dakikada %100 şarj olabilen hızlı şarj özelliğine sahiptir. İstediğiniz her yerde kolay ve hızlı bir şekilde şarj edebileceğiniz EQB modeli, iç tasarımında yer alan eğlence ve bilgi sistemi sayesinde hem güvenli ve de keyifli yolculuğun kapılarını sonuna kadar aralar.

Geniş ebatlardaki bagajı ve yedi kişi kapasitesi ile uzun yol sürüşlerinde rahat edebileceğiniz Mercedes EQB modelinin üretiminde lityum-iyon batarya sistemi kullanılmıştır. Bu sayede son derece güvenli ve uzun ömürlü bileşenlere sahip olarak tercih edilebilecek ideal modeller arasında yer almayı başarmıştır.

Mercedes EQC

Beklentileri en üst seviyede karşılayan bir Mercedes elektrikli araba modeli olan Mercedes Benz EQC modeli, Mercedes markasının ilk elektrikli araba modelleri arasında yer alır. Konfor ve güvenlik sistemlerinin yanı sıra aynı zamanda içerisinde bulundurduğu ön ve arka elektrik motoru sayesinde sürüş dinamiğini de maksimum seviyeye çıkarır.

Hızlı şarj istasyonları ile şarj edildiğinde 40 dakika gibi kısa bir sürede full şarj olabilen EQC, full dolu bataryası ile 403 km menzile sahiptir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti birbirine göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca ön ve arkalarda bulunan led ışıkları, iç tasarımda bulunan geniş ve dokunmatik ekranı sayesinde kendisine has bir tasarıma sahiptir.

Mercedes EQE

Tam elektrikli ve en son çıkan tasarım ögeleri ile dizayn edilmiş olan Mercedes EQE elektrikli araba modeli, teknolojik iç tasarımı ve estetik görünümü ile adeta bir sanat eseri olarak meraklılarına marka tarafından tanıtılmıştır.

Hızlı şarj istasyonlarında elektrikli araç şarj süresi 32 dakikaya kadar düşer. Ayrıca lityum-iyon batarya sistemine sahip olan EQE modeli, full dolu şarj ile 559 km menzile sahip olan Mercedes Benz EQE modeli, bu menzil özelliği ile sınırları zorlayarak üst düzey bir verimliliğe sahip olarak tasarlanmıştır. Sedan kasa ve geniş iç alana sahip olmasıyla birlikte aynı zamanda hedefe vardığınızda otomatik park etme özelliği sayesinde sizi yormaz.

Mercedes EQS

Günümüzde üretilen elektrikli araba modelleri arasında aerodinamik tasarımı ile en iddialı tasarıma sahip olan Mercedes EQS elektrikli otomobil modeli, Hyperscreen ekran detayı ve 649 km’yi bulan müthiş menzil özelliği ile elektrikli araba modelleri arasında adeta devrim yaratan bir modeldir.

Hızlı şarj istasyonlarında 31 dakika gibi kısa sürede full şarj olabilen EQS modeli; görünmeyen gizli kapı kolları, üst düzey kaliteye sahip arka koltuk konforu ve iç mekan yardımcısı ile yolculukları eşsiz ve unutulmaz hale getirmek için özel olarak üretilmiş elektromobilite modelidir.

Mercedes Elektrikli Araba Özellikleri

Elektrikli araba sektöründe büyük yatırımlar yapan lider firmalar arasında yer alan Mercedes Benz markası, bu yatırımları doğrultusunda elektrik şarj istasyonları ile şarj edilebilen üst düzey konfor, üst düzey güvenlik sistemleri ve tasarım özellikleri ile farklı modeller üretmiştir. Üretimlerine halen devam eden Mercedes, aynı zamanda ürettiği modeller sayesinde sektörde mobilite alanında adeta devrim yaratacak özellikleri de kullanıcılarına sunmuştur.

Mercedes elektrikli araba modelleri, genellikle yüksek menzile sahip olan araçlardır. Aynı zamanda hızlı şarj istasyonlarında 31 dakika gibi kısa bir sürede hızlı şarj olabilen sıfır emisyonlu Mercedes elektromobilite modelleri, geniş ekrana sahip bilgilendirme ve eğlence ekranı sayesinde konforu maksimum seviyeye çıkarmaktadır. Diğer yandan keyifli ve kolay sürüş imkanı sunabilecek otomatik park özelliği de araçların bir çoğunda aktif olarak kullanılan temel tasarım özellikleri arasında yer alıyor.

Mercedes Elektrikli Araba Fiyatları

Mercedes Benz imzası taşıyan özel tasarım özelliklerine sahip olan çevre dostu araçlar, özellikleri doğrultusunda farklı fiyatlar ile satışa sunuluyor. Normal ve hızlı Mercedes elektrikli araba şarj üniteleri ile kısa sürede şarj edilebilen bu modeller, sahip olduğu özellikler doğrultusunda ekonomik modellerin de üzerine çıktığından fiyatların da diğer modellere kıyasla daha yüksek olduğunu söylemek mümkündür.

Mercedes elektrikli otomobillerin fiyatları özelliklerine, üretildikleri bölgeye ve menzil özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle de fiyat araştırması öncesinde tercih edilecek modelin belirlenmesi daha doğru bir aşama olacaktır.

Mercedes Yeni Elektrikli Araba

Mercedes Benz markasının piyasada sürdüğü ve ciddi yatırımlar yaptığı en yeni elektrikli otomobil modeli Mercedes EQS modelidir. Sahip olduğu aerodinamik tasarımı ile tüm modellere meydan okuyan EQS modeli, göz alıcı dış tasarımı ve konforu maksimum seviyeye çıkaran iç tasarımı ile de görenleri kendisine hayran bırakacak özelliklere sahiptir.

Hyperscreen ekran sayesinde kolay kontrol ve bilgilendirme imkanı, dış tasarımda göz alıcı gizli kapı kolları, otomatik park etme özelliği ve konfordan asla ödün vermeyen arka koltuk rahatlığı ile Mercedes EQS modeli, rakiplerine adeta meydan okuyan teknik ve tasarım özelliklerine sahiptir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.