Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
MG Elektrikli Araba

MG Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

MG elektrikli araba modelleri, İngiliz üreticisi olan MG firması tarafından %100 elektrikli olarak üretilen yeni nesil modellerdir.

Elektrikli araba modelleri, piyasaya sürüldüğü günden bu yana hem çevreci hem ekonomik olması nedeni ile her geçen gün çok daha fazla ilgi görmeye başlamıştır. Yakıtlı araçların aksine içinde içten yanmalı motor barındırmayan elektrikli araçlar, elektrikli araba motoru sayesinde çalışır. Elektrikli enerjisini kinetik enerjiye dönüştüren elektrik motoru sayesinde doğaya sıfır emisyonsuz olan bu araçlar son derece çevreci taşıtlardır.

Elektrikli araç şarj istasyonu sayesinde elektrikle şarj olan yeni nesil taşıtların bu denli ilgi görmesi neredeyse tüm dünya genelindeki araç üreticilerini de harekete geçirmiş ve bu alanda yatırıma teşvik etmiştir. Nissan, Mitsubishi, Renault ve Mercedes Benz gibi birçok markanın yer aldığı piyasa da bir İngiliz markası ola MG de yerini almıştır. Sektöre ciddi yatırımlar yapan markalardan birisi olan MG markası da elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj olarak enerji ihtiyacını karşılayan %100 elektrikli araç modellerini piyasaya sürmüştür.

MG Elektrikli Araba Modelleri

İngiltere merkezli bir araba üreticisi olan MG, farklı model ve tasarımlarda %100 elektrikli otomobil modeli üreterek piyasaya sürmüştür. Ayrıca MG markasının üretmiş olduğu modellerin arasında hem benzinli hem elektrikli yani hibrit araç modeli de yer almaktadır. Elektrikli araç şarj üniteleri ile şarj olabilen MG elektrikli araç modelleri, beklentileri üst düzeyde karşılayabilecek özelliklerle donatılmıştır.

MG ZS EV

MG pilot özelliği ile kullanıcılarına teknolojik sürüş desteği sunan MG ZS EV modeli, %100 elektrikli araç modelidir. Akıllı şarj yönetimi sayesinde araçtan araca şarj etme özelliği olmakla birlikte aynı zamanda 440 km menzil özelliği sayesinde hem şehir içi hem şehirlerarası kullanım için oldukça ideal bir modeldir.

MG markasının en yeni modeli olan MG ZS EV modeli, kapasitesi arttırılmış batarya sistemi sayesinde hızlı şarj istasyonları ile şarj edildiğinde 40 dakika gibi kısa bir sürede %80 doluluk oranına ulaşabilmektedir. Aynı zamanda 3,6 saniye gibi kısa bir sürede 50 km/s hızına ulaşmaktadır. Hızlı şarj istasyonu maliyeti modele göre farklılık gösterebilmektedir.

MG E-HS Hibrit Araba

Üst düzey bir teknolojik tasarıma sahip olan MG E-HS Plug-in Hybrid modeli, hem elektrikli hem benzinli olan MG markasının hibrit araba modelidir. Teknolojik teknik özellikleri, konforlu iç tasarımı ile keyifli sürüş deneyimi sunmakla birlikte aynı zamanda iki farklı seçeneği ile kullanıcılara sunulmaktadır.

Üretim sırasında güvenliğin en ön planda tutulduğu MG E-HS Hybrid, MG Pilot Teknolojik Sürüş Desteği özelliği sayesinde sürüş sırasında güvenliği maksimum seviyeye çıkarmaktadır.

MG 4

MG markasının %100 elektrikli araba modellerinden birisi olan MG 4 modeli, markanın hatchback modelidir. Tam dolu şarj ile 450 km menzil özelliğine sahip olan MG 4, aynı zamanda 35 dakika gibi kısa bir elektrikli araç şarj süresi ile %80 hızlı şarj olma özelliğine sahiptir.

7,9 saniye içerisinde 100 km/s hızına ulaşma özelliği ile kullanıcılarını cezbeden MG 4 modeli, aynı zamanda yeni MSP mimarisi ile arkadan itiş özelliğine sahiptir. İç tasarımında yer alan MG Pilot Sürücü Destek Sistemi, 10,25 inç büyüklüğünde dokunmatik renkli kontrol ekranı, 360 derece dönüş özelliğine sahip kamerası, ısıtmalı özelliğe sahip ön koltukları ile kusursuz bir yolculuğun kapılarını sonuna kadar aralayan bir MG modelidir.

MG Marvel R

Sportif ve göz dolduran bir tasarıma sahip olan MG Marvel R; geniş iç tasarımı, üst düzey güvenlik önlemleri ve 402 km menzili ile beklentileri üst seviyede karşılayan, elektrik şarj istasyonları ile şarj olabilen %100 elektrikli araç modelidir.

Dengeli güç performansı ile anlık hızlanmalarda gücünü dengeleyebilen üstün teknolojiye sahip MG Marvel R modeli, üç motorlu AWD özelliği ile maksimum hız imkanı sunarken aynı zamanda 4.9 saniyede 100 km/s hızına ulaşabilme özelliğine sahiptir.

MG Elektrikli Araba Özellikleri

MG elektrikli araba modelleri, elektrikli otomobil şarj istasyonları ile şarj edilerek elektrik enerjisi ile kullanılan %100 elektrikli araçlardır. Elektrik enerjisi ile çalıştığından sıfır emisyonsuz olmakla birlikte aynı zamanda yüksek menzil özelliği ile sadece şehir içi kullanımında değil aynı zamanda uzun yol için son derece ideal bir yol arkadaşı olabilecek modellerdir.

Markanın elektrikli araba modellerinde elektrik motoru vardır ve hızlı şarj olma özelliği sayesinde daha kısa sürede batarya tamamen şarj olabilmektedir. Lityum-iyon batarya sistemi sayesinde uzun ömürlü pil sistemine sahiptir. Bluetooth, teknolojik sürüş desteği, kontrol ekranı gibi iç mekan tasarımlarının yanı sıra aynı zamanda MG elektrikli araç modellerinin birçoğu farklı sürüş modlarına sahip olmaktadır.

Yakıtlı araçlar ile kıyaslandığında daha yüksek ücretler ile satılsa da MG elektrikli araba modellerinin bakımı daha uzun aralıklarda ve daha az maliyetlerde yapıldığından aslında yakıtlı araçlara göre çok daha ekonomik taşıtlardır.

MG Elektrikli Araba Fiyatları

MG elektrikli araba markası, elektrikli araba sektörüne ciddi oranda yatırım yaparak farklı modeller üreten markalar arasında yer almayı başarmış bir markadır. Modellerin motor gücü, pil kapasitesi, tasarım özellikleri ve menzil gibi özellikleri farklılık gösterdiğinden modeller arasında her beklentiye uygun farklı modeller bulabilmek de mümkün hale gelmiştir.

Tasarım ve teknik özelliklerin farklılaşması aynı zamanda fiyatlar üzerinde de değişikliklerin oluşmasına ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle de en doğru fiyat bilgisi güncel olarak MG elektrikli araba bayilerinden tercih edilecek model üzerinden alınmalıdır.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.