Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Mini Elektrikli Araba

Mini Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Mini elektrikli araba modelleri, uygun fiyatlı modeller olmakla birlikte aynı zamanda kolay kullanım ve park imkanı sunan işlevsel araçlardır.

Mini elektrikli araba modelleri, küçük ve minimal boyutlarda üretilene genellikle tek ya da iki kişi kapasiteli olan yeni nesil çevresi taşıtlardır. Elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilen mini elektrikli arabalar, özellikle şehir içi kullanımına göre tasarlanmış araçlardır.

Boyutları oldukça ufak olan mini elektrikli otomobil modelleri, farklı tasarım ve teknik özelliklerde üretildiğinden modeller açısından bu konuda geniş bir seçenek yelpazesi olduğunu da söylemek mümkündür. Günümüzde yeni nesil elektrikli araçların her gün çok daha fazla rağbet görmesi neredeyse tüm araba markalarının bu alanda farklı özelliklerde tasarımları piyasaya sürmesine ortam hazırlamıştır. Markadan markaya ve modelden modele ücretler de değişkenlik gösterebilmektedir.

Mini Elektrikli Araba Modelleri

Mini elektrikli araç arayışında olanlar için piyasada farklı markaların farklı özelliklerde birçok modeli bulunmaktadır. Renault Twizy ve Citröen Ami modelleri başta olmak üzere küçük boyutlu ve şehir içi kullanımına özel olarak tasarlanmış birbirinden farklı modelleri ekonomik fiyatlarda bulmak mümkündür.

Geniş kapasiteli ve büyük elektrikli yeni nesil taşıtlar gibi mini araçlar da elektrik şarj istasyonları ile şarj edilerek çalışır vaziyete gelmektedir. Dolayısıyla da hem sahiplik fiyatları hem de enerji tasarrufu açısından oldukça ekonomik taşıtlar olduğunu söylemek mümkündür. Bakım masrafları yüksek olsa da benzinli ya da dizel araçlara göre daha az bakım gerektiren taşıtlar olduğundan uzun vadede kullanıcılara ciddi oranda tasarruf sunan taşıtlar olduğundan gördüğü rağbet her gün daha da artmaya devam etmektedir.

Mini Elektrikli Araba Özellikleri

Mini elektrikli araba modelleri; minimal küçük ölçülerde üretildiğinden öncelikle hafif, kullanımı kolay ve manevra işlevselliği oldukça yüksek olan taşıtlardır. Tüm elektrikli araçlarda olduğu gibi mini modellerde de elektrik motoru vardır. Mini arabalarda bulunan elektrikli motorlar, düşük güce ancak yüksek verime sahiptir.

Mini elektrikli arabalarda lityum-iyondan üretilmiş piller bulunur. Bu piller sayesinde elektrikli araç şarj süresi daha da kısalırken araçların sürüş mesafesi de daha uzun olmaktadır. Mini elektrikli arabalar, diğer modellere göre daha kısa menzile ve ortalama hız özelliğine sahip olduğundan genellikle şehir içi kullanımına uygun olan araçlardır. Tüm bunların yanı sıra sıfır emisyonlu araçlar olduğundan doğa dostu yeni nesil araçlar olduğunu söylemek mümkündür.

Elektrikli Mini Araba Fiyatları

Elektrikli araba fiyatları, birçok değişken doğrultusunda farklılık gösterebilmektedir. Öncelikle sıfır ve ikinci el modeller arasında ciddi bir fiyat farkı olurken diğer yandan ikinci el olarak alınacak olan modellerin de galeriden ya da sahibinden fiyatları da farklılık gösterir. İkinci el araçların galeri fiyatları sahibinden satışa çıkarılan modellere göre her zaman daha yüksektir.

Mini elektrikli arabalarda fiyatlar; araçların modeline, kişi kapasitesine, teker sayısına ve hatta rengine göre bile değişmektedir. Eğer scooter olarak adlandırılan elektrikli araç modeli almayı düşünüyorsanız 30.000 TL civarında beklentilerinizi karşılayabilecek modeller bulabilirsiniz. Ancak özellikler ve performans arttıkça mini elektrikli arabaların fiyatları 450.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

4 Tekerlekli Elektrikli Mini Araba

4 tekerlekli mini araba modelleri, elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj edilen ve elektrik enerjisi ile çalışan modeller arasında yer almaktadır. 4 tekerlekli ancak küçük boyutlarda üretilen bu modeller arasında farklı markaların farklı modellerini bulabilmeniz mümkün olmaktadır.

4 tekerlekli elektrikli mini araba denildiğinde özellikle Renault Twizy, Citröen Ami, Mini Cooper ve RKS gibi marka ve modeller akıllara gelmektedir. Tüm bu modeller küçük boyutlu olsa da elektrikli araç şarj üniteleri ile şarj edilebilen ve hatta küçük oldukları için daha kısa sürede şarj olabilen araçlardır.

Mini Cooper Elektrikli Araba

Mini Cooper, BMW markasının ürettiği araba modellerinden birisidir. Elektrikli küçük araba ve hafif olan Mini Cooper modelinin elektrikli versiyonu, oldukça yüksek performansa ve beklentilerin üzerinde bir iç tasarıma sahiptir. Elektrikli motor ile çalıştığından dolayı sıfır emisyon oranı ile çevresi olan Mini Cooper, yok denecek kadar az ses seviyesi ile de kullanıcılardan tam puan almaktadır.

İçerisindeki elektrik motorunun küçük olmasına rağmen uzun süre sürüş kabiliyetine sahip olan Mini Cooper, kolay park ve otonom sürüş keyfi sayesinde özellikle şehir içi kullanım için son derece ideal bir modeldir. Tüm bunların yanı sıra pille çalıştığından dolayı uzun süre bakım gerektirmeyen dolayısıyla da masrafları az olan modeller arasındadır.

RKS Coma Elektrikli Mini Araba

2500 W motor gücü ile şehir içi kullanımına özel olarak tasarlanmış olan RKS Coma mini elektrikli araba, 3 kişi kapasiteli olarak dizayn edilmiştir. İç tasarımındaki süspansiyon ve sürüş modları sayesinde üst düzey konfor sunan RKS Coma modeli, bu özellikleri sayesinde hem göze hem de cebe hitap eden modeller arasında yer almayı başarmıştır.

Elektrikli araba şarj istasyonu ile 6 ila 8 saat arasında kolayca şarj edilebilen RKS Coma elektrikli mini araba, 90 km menzile ve maksimum 45 km hız özelliğine sahip bir modeldir. Türkiye’de 165.000 TL civarında satışa sunulan ekonomik bir modeldir.

Renault Elektrikli Mini Araba

Renault markasının elektrikli mini araba modeli olarak ürettiği yeni nesil taşıt Renault Twizy modelidir. Kompakt ve minimal boyutları sayesinde kolay kullanım ve park imkanı sunan Renault Twizy, özellikle şehir içi kullanım için son derece ideal bir modeldir.

İki kişi kapasitesi olan Twizy modeli, sadece elektrik motoru olan bu sayede %100 elektrikli olan bir model olarak tüm elektrikli otomobil şarj istasyonları ile kolaylıkla şarj edilerek enerji ihtiyacı karşılanabilmektedir. Yüksek manevra ve otonom sürüş kabiliyeti sayesinde kullanıcılarına konforlu bir sürüş imkanı sunar.

2 Kişilik Mini Elektrikli Araba

Renault Twizy mini elektrikli araba modelinin yanı sıra diğer araba markalarının da üretmiş olduğu ve hızlı şarj istasyonları ile şarj edilebilen farklı iki kişilik elektrikli araba modelleri oldukça fazladır. Hızlı şarj istasyonu maliyeti de birbirinden farklı olabilmektedir. Özellikle Renault markasının Zoe modeli, Smart Fortwo Elektric Drive, Nissan New Mobility Concept ve BMW İ3 modelleri 2 kişi kapasiteli mini elektrikli araba modelleri olarak en çok tercih edilen modellerdir.

2 kişilik mini elektrikli araba modelleri, küçük boyutlarına rağmen üst düzey manevra kabiliyetine sahip düşük maliyetli araçlar olarak şehir içi kullanımı için dizayn edilmiş çevre dostu yeni nesil taşıt modelleridir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.