Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Nissan Elektrikli Araba

Nissan Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Nissan elektrikli araba üretimi yapan bir üretici marka olarak son dönemlerde üst düzey teknolojiye sahip modelleriyle dikkat çekmeye başlamıştır.

Benzin ve motorin gibi fosil yakıtlarla çalışan klasik araçlar, içten yanmalı motora sahip araçlar olurken yeni nesil elektrikli araç modelleri, elektrik motoru ve batarya sistemiyle tasarlanmış modellerdir. Söz konusu yeni nesil araçlar, elektrikli araç şarj istasyonu vasıtasıyla şarj edilir ve bu sayede bataryasına depolanan elektrik enerjisini kullanarak çalışır. 

Fosil yakıtla çalışan klasik araçlar aynı zamanda atmosfere karbondioksit salınımı da yapar. Ancak EV yani elektrikli otomobil, klasik araçların aksine elektrik motoru ve batarya sistemine sahip olmakla birlikte elektrik enerjisiyle çalışır. Dolayısıyla da sıfır emisyon özelliğine sahip çevre dostu taşıtlardır. 

Yeni nesil elektrikle çalışan araçlar, sıfır emisyon özelliği sayesinde çevre dostu olmasıyla birlikte aynı zamanda fosil yakıtlara göre yakıt maliyetini elektrik enerjisi sayesinde daha ekonomik bir hale getirir. Dolayısıyla da yeni nesil araçlara olan rağbet sadece Türkiye’de değil tüm dünya genelinde her gün daha da artar durumdadır. Tüm bunlar sonucunda birçok araba markası gibi Nissan da elektrik şarj istasyonları ile şarj olabilen çeşitli modeller üreterek elektrikli otomotiv sektörüne ciddi yatırımlar yapan markalar arasında yerini almış durumdadır. 

Nissan Elektrikli Araba Modelleri

Nissan elektrikli araba modelleri, Japonya merkezli araba markası olan Nissan, tüm dünya üzerinde araba tasarımları ve özellikleriyle kendisinden söz ettiren markalar arasındadır. Elektrikle çalışan araç kullanımının her geçen gün daha yaygınlaşmasıyla birlikte bu durum birçok araba markası gibi Nissan markasını da bu alanda büyük yatırımlar yapmaya yönlendirmiştir. 

Nissan Türkiye elektrikli araba modelleri, hibrit ya da %100 elektrikli olarak üretilmekle birlikte aynı zamanda performans ve verim açısından oldukça başarılı, üst düzey teknolojik tasarıma sahip modellerdir. Beklentileri üst seviyede karşılayacak olan Nissan elektrikli tasarımları sayesinde tüm dünya genelinde ciddi satış oranlarına sahip araçlara sahiptir. 

Nissan markası, tasarlayıp ürettiği elektrikli araçlarını son sistem özelliklerle donatarak üreten yenilikçi bir markadır. Dolayısıyla da elektrikli araba modelleri, her beklentiyi karşılayacak ve her tarza hitap edebilecek çeşitliliğe sahiptir. 

Nissan Elektrikli Araba: Nissan Leaf

Nissan Leaf, markanın 2010 yılında üretime aldığı %100 elektrikli modelidir. Leaf, kullanıcılarına 40 kWh ve 62 kWh olmak üzere iki farklı batarya seçeneği ile sunulmuştur. 40 kWh batarya ile elektrik motoru 150 beygirlik güce, 320 Nm torka sahipken aynı zamanda ortalama menzili ise 378 kilometredir. 

Nissan Leaf 62 kWh batarya ise çok daha güçlü yapıya sahip olup 218 beygir gücünde elektrik motoruyla 0-100 km/s hızına 7.3 saniye gibi kısa sürede ulaşabiliyor. 62 kWh batarya türünde tork değeri 340 Nm, menzil ise sürüş ve hava koşullarına göre değişmekle birlikte ortalama 385 kilometre menzil özelliği vaat etmektedir. 

Nissan Leaf, %100 elektrikli bir araç olmakla birlikte aynı zamanda 5 kapılı ve kompakt bir tasarıma sahiptir. Aracın iç tasarımında LCD dokunmatik ekran ve benzeri gibi son sistem ve son teknolojiye ait birçok teknolojik tasarım da yer almaktadır. 

Nissan Elektrikli Araba: Nissan Ariya

Elektrikli araba pazarını güzünü zirveye diken Japon markası Nissan’ın ürettiği %100 elektrikli modellerden birisi de Nissan Ariya modelidir. Geniş ve ferah iç mekanı, teknolojik tasarımıyla göz kamaştıran Nissan Ariya, 218 beygir güce sahip tek elektrik motoruyla tasarlanmıştır. Tesla araçlarıyla kıyasıya mücadele edecek özelliklere sahip olan Ariya, maksimum 200 km/s hız yapma özelliğine sahiptir. 

7,5 saniyede 0-100 km/s hızlanabilecek atikliğe sahip olan Nissan Ariya, markanın üst düzey teknolojiye sahip modelleri arasında yer alırken aynı zamanda tam dolu şarj ile sunduğu 480 km menzil özelliği ile de gözleri üzerine çekiyor. 

Nissan Elektrikli Araba: Nissan X-Trail

Nissan X-Trail, Nissan markasının son üretimlerinden biri olmakla birlikte aynı zamanda e-power teknolojisiyle ürettiği üst düzey teknolojik elektrikli araç modelidir. 7 koltuk kapasiteli geniş ve ferah iç mekan tasarımına sahip olan Nissan X-Trail, şarj kablosuna ihtiyaç duymayan e-power teknolojisi sayesinde kendi kendini şarj eden teknolojiye sahiptir. 

Nissan X-Trail, e-4ORCE teknolojisi sayesinde dört tekerlek çekiş sistemiyle çalışır. E-4ORCE teknolojisi sayesinde tekerler yol ve sürüş koşullarına göre yola tam uyum sağlayarak konforlu sürüş deneyiminin kapılarını sonuna kadar aralar. 

Nissan, X-Trail modelinde güvenlikten tasarıma kadar tüm detayları en ince ayrıntısına kadar düşünmüştür. Geniş iç tasarımında yer alan 12.3” dijital ve dokunmatik panel ve multimedya ekranı sayesinde sürüşler güvenli olduğu kadar aynı zamanda eğlenceli hale gelir. Ayrıca dokunmatik gösterge panelinde gelişmiş harita, canlı harita bilgisi ve sezgisel navigasyon özellikleri de mevcuttur. 

Nissan Qashqai

Nissan Elektrikli Araba, Nissan Qashqai e-power, önden ya da dört teker çekişli olarak kullanılabilen ve markanın üst düzey teknolojisine sahip elektrikli araç modellerinden birisidir. Şehir içi kullanımında %34’e kadar yakıt tasarrufu sağlayan özel çalışma prensibinde bulunan e-power teknolojsiyle şarj kablosuna ihtiyaç olmadan şarj olma özelliğine sahiptir. 

Refah ve teknolojik sistemlerle donatılmış olan iç mekanında uzun yolculukların konforlu ve keyifli olabilmesi için bel destekli ve masaj özellikli ergonomik koltukları özel deri ile tasarlanmıştır. Elektrik şarj üniteleri ihtiyacı duymadan kendisini şarj edebilen Nissan Qashqai, üst düzey güvenlik sistemleri sayesinde tüm yol boyunca yolcuların güvenliğini ön planda tutuyor.

Akıllı telefon entegrasyonu ile çalışan bilgi ve eğlence sistemi, dokunmatik gösterge paneli ve benzeri gibi tüm teknolojinin düşünüldüğü Nissan Qashqai modeli uzun seyahatler için uzun ve kesintisiz menzil imkanı sunuyor.

Nissan Elektrikli Araba Özellikleri

Nissan Elektrikli Araba, Nissan, farklı özelliklerde ve modellerde elektrikli araçların üretimini yapmaktadır. Özellikler arabaların modellerine göre değişkenlik gösterse de markanın modellerinin genel bir özellik sistematiği vardır. Öncelikle Nissan, araçlarında farklı batarya sistemleri kullandığından modellerinin performans ve menzil özellikleri değişkendir. 

Otomatik park, otonom frenleme, şerit takip asistanı gibi sürüş destek sistemleri bulunan Nissan modelleri; hızlı şarj olma özelliği sayesinde elektrikli araç şarj süresi çok daha kısadır. Rahat, konforlu ve modern iç tasarıma sahip olan Nissan elektrikli araçlar, aynı zamanda sürücüye ve yolculara üst düzey teknolojiye sahip bilgi ve eğlence sistemlerinin yanı sıra aynı zamanda uzaktan kontrol imkanıyla akıllı telefon uygulamaları entegrasyon özelliği sunar. 

Nissan Elektrikli Araba Fiyatları

Nissan elektrikli araçlar, elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj olabilen aynı zamanda hızlı şarj istasyonları sayesinde hızlı şarj olabilen teknolojik araçlardır. Nissan, farklı özelliklerde modeller ürettiğinden fiyatlar da araçların özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Özellikle batarya ve elektrik motorunun kapasitesi, menzil özelliği, iç mekan tasarımı ve benzeri gibi özellikler elektrikli araba fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. 

Nissan elektrikli arabalar piyasada ikinci el olarak da satılır. İkinci el fiyatları da kilometre, menzil ve arabanın yıpranma payına göre belirlense de ücretler galerilere göre genellikle sahibinden satın alındığında çok daha uygun olabilir. Bu sebeple özellikle ikinci el araştırmalarında çok kapsamlı araştırma yapılması daha faydalı olacaktır. 

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.