Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Opel Elektrikli Araba

Opel Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Opel elektrikli araba modelleri arasında yer alan yeni nesil taşıtlar, beklentileri üst seviyede taşıyan %100 elektrikli modellerdir. 

Elektrikli araba, çalışmak için tüm enerji ihtiyacını elektrikten alan ve bu sayede sıfır emisyon sayesinde atmosfere zarar vermeyen yeni nesil çevre dostu taşıt modelidir. Elektrikle çalışan arabalar, elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilir. İstasyona bir kablo ile bağlanan elektrikli arabalar, elektrik enerjisini aküye depolar ve bu sayede çalışmaya hazır hale gelir. 

Günümüzde elektrikli araç modellerine olan ilginin artması aynı zamanda araba üreticilerinin de bu sektöre büyük yatırımlar yapmasına ortam hazırlamıştır. Sektörde büyük yatırımlar yapan ve elektrikle çalışan çeşitli elektrikli araba modelleri üreten markalardan birisi de Opel markası olmuştur. Elektrik şarj istasyonları ile kısa sürede şarj edilebilen Opel modelleri, beklentileri karşılayabilecek teknolojik tasarımlara ve teknik özelliklere sahip modellerdir. 

Opel Elektrikli Araba: Opel Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli araba pazarına ciddi yatırımlar yapan ve çeşitli modelleri kullanıcılarına sunan araba markalarından birisi de Opel’dir. Birden fazla elektrikli otomobil modeli üreten Opel, teknolojiyi yakından takip ederek tüm teknolojik gelişmeleri modellerine en doğru şekilde empoze ederek üretimlerini gerçekleştirmektedir. 

Opel Corsa Elektrik

%100 elektrikli olan Opel Corsa Elektrik modeli, hızlı şarj olma özelliği ve tatmin edici menzili ile elektrikli araç meraklılarını cezbeden modeller arasında yer almaya başladı. Spor, Eco ve Normal mod olmak üzere üç fark sürüş modu olan Corsa elektrik, yol ve hava koşullarına bağlı değişkenlik gösterse de tam dolu batarya ile ortalama 362 km menzil özelliğine sahiptir. 

Hızlı ve kolay şarj imkanı sunan teknolojiye sahip olan Opel Corsa Elektrik, %80 doluluk oranı için elektrikli araç şarj süresi 30 dakika kadar kısa bir süredir. Yüksek donanımlı tasarımı içerisinde bulunan panoramik ve siyah cam tavan, anahtarsız çalışma özelliği, otomatik klima ve 7” büyüklüğünde dijital sürücü bilgi ekranı ile ekstra konforlu bir sürüş deneyimi sunmaktadır. 

Yeni Astra Elektrik

Opel markasının %100 elektrikli modellerinden olan ve elektrikli araba şarj istasyonu ile kolayca şarj edilebilen Yeni Astra Elektrik modeli, 418 km’ye kadar sürüş mesafesine sahiptir. Uzun menzil özelliği sayesinde uzun yol sürüşlerine uygun olan Astra Elektrik, 115 kW motor gücü sayesinde maksimum hızını minimum ses ile sunmaktadır. 

Hızlı ve kolay şarj olma özelliğine sahip olan Yeni Astra Elektrik, %20 olan bataryasını DC akımlı hızlı şarj istasyonları sayesinde sadece 26 dakikada %80 oranına çıkarabilmektedir. Şarj süresine göre hızlı şarj istasyonu maliyeti de değişebilmektedir. Cesur tasarımı ile Alman mühendisliğinin bir eseri olan Yeni Astra Elektrik, kolay ve konforlu sürüş deneyiminin yanı sıra aynı zamanda üst düzey güvenlik tasarımı ile tüm yolculuğu güvenli hale getirmek için özel tasarlanmıştır. 

Opel Mokka Elektrik

Opel markasının cesur tasarımı ve yüksek enerjisi ile dikkat çeken Opel Mokka Elektrik, %100 elektrikli ve elektrikli araç şarj üniteleri ile kısa sürede şarj olma özelliğine sahip modelidir. Saf kokpit tasarımı ve Pure Punel sistemiyle dikkat çeken Mokka Elektrik, saatte 60km/s hız ile 350 km sürüş mesafesi vardır. 

Rejeneratif fren sistemi sayesinde uzun yol sürüş deneyimini konforlu ve güvenli hale getiren Mokka Elektrik, 260 Nm anlık tork gücüne sahiptir. Maksimum gücünü minimum sesi ile ortaya çıkan Mokka Elektrik, yolculuk sırasında kendini şarj edebilen özelliği ile de oldukça kapsamlı hale getirilmiştir. 

Opel markasının diğer elektrikli araba modellerinde olduğu gibi üç farklı sürüş moduna sahiptir. Ayrıca Mokka Elektrik modelinde hidrolik direksiyon desteği, pedal haritalama ve soğutma sistemi gibi teknolojik özellikler de mevcuttur. 

Opel Elektrikli Araba: Opel Elektrikli Araba Özellikleri

Opel elektrik araba modellerinin tümü %100 elektrikli olmakla birlikte aynı zamanda elektrikli otomobil şarj istasyonları noktasında kolay ve hızlı şarj olma özelliğine sahiptir. Her modelin tasarımı ve teknik özellikleri doğrultusunda özellikleri farklılık gösterse de bazı özellikler tüm Opel elektrikli araç modellerinde kendisini göstermektedir. 

Opel markasının elektrikle çalışan araç modellerinin tümü uzun sürüş mesafesine yani yüksek menzil özelliğine sahiptir. Ayrıca modellerde kullanılan elektrikli araba motoru hızlı hızlanma, titreşimli ve düşük ses seviyesi özelliklerine sahiptir. 

Opel elektrikli modellerde hızlı şarj desteği vardır. Bu sayede araçların şarjı ortalama olarak 30 dakika gibi bir sürede %80 doluluk oranına ulaşmaktadır. Ayrıca üç farklı sürüş modu, bilgi ve eğlence sistemlerinin olduğu dokunmatik panel sistemi gibi teknolojik tasarımların yanı sıra Opel elektrikli araba modelleri; sürücü destek sistemleri ve güvenlik önlemleri ile güvenliği en üst seviyeye çıkaran tasarımlarıyla öne çıkmaktadır. 

Opel Elektrikli Araba: Opel Elektrikli Araba Fiyatları

Opel markasının üretmiş olduğu ve 0 km olan elektrikli arabaların fiyatları; aracın teknik özelliklerine, menziline, motor gücüne, şarj olma süresine göre değişkenlik gösterir. Bu noktada modeller arasında menzil ve motor gücü daha yüksek olan modeller söz konusu olduğunda elektrikli araba fiyatları da bir tık daha yüksek olmaktadır. Örneğin; Opel Corsa-e modeli, Mokka-e modeline göre daha düşük özelliklere sahip olduğundan Mokka elektrikli modelin fiyatının biraz daha yüksek olabilmesi muhtemeldir. 

Sıfır kilometre olan modellerin yanı sıra ikinci el modellerde de ücretler benzer faktörlere göre değişkenlik gösterebilir. Ancak ikinci el modellerde aracın yaptığı kilometre, kazalı olup olması, değişen parçasının olup olmaması fiyatları doğrudan etkiler. Ayrıca sahibinden satın alınan ikinci el araçlar ile galeriden alınan ikinci el araç fiyatları arasında da galeri komisyon uyguladığı için çok fazla fark olması muhtemeldir. 

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.