Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Renault Elektrikli Araba

Renault Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Renault elektrikli araba modelleri, son sistem Renault inovasyonlarını yansıtan konforlu ve ihtiyaçları karşılayan modellerdir.

Elektrikli araba modelleri, son yıllarda teknolojinin bir meyvesi olarak karşımıza çıkmakla birlikte aynı zamanda çevre dostu olmaları ve otonom sürüş deneyimi sunmalarıyla da fazlasıyla dikkat çekmeye başlamıştır. Karbon salınımını minimum seviyeye indiren bu modellerin her geçen gün daha da büyük ilgi görmesi beraberinde neredeyse tüm araba markalarını elektrikli araba üretimine yöneltmiştir.

Elektrikli araba modelleri üretimine giren araba markalarından birisi de Renault markasıdır. Farklı elektrikli araç modelleri üreten Renault, her modelinde kullanıcıların konforunu düşünürken aynı zamanda kolay kullanım ve kalite standartlarını da göz önünde bulundurmuştur.

Renault Elektrikli Araba Modelleri

Renault elektrikli araba modelleri, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre farklı tasarım ve özelliklerde üretilmiş modellerdir. Dolayısıyla da Renault’un üretimini yaptığı modelleri arasında tek kişilik mini elektrikli araba modelleri bulabileceğiniz gibi aynı zamanda megan ve benzeri gibi sedan kasa tipinde modeller de bulabilmeniz mümkündür.

Sadece Türkiye’de değil tüm dünya genelinde adını duyurmuş olan Renault; gelişmiş araba üretim teknolojisi sayesinde Zoe, Twizy, Megan ve Fluence gibi farklı modellerde elektrikli araç üretimi yaparak müşterilerine sunmaktadır.

Renault Elektrikli Araba Zoe

Renault elektrikli araba Zoe modeli, %100 elektrikli ve markanın en ekonomik olan modelidir. Ön panjurunda holografik tasarıma sahip Renault logosu bulunan modelin, farları ise üst düzey parlaklık sunan %100 led farlardan tasarlanmıştır. Her detayın kullanıcılar için düşünüldüğü modelin iç dizaynında yer alan multimedya sistemi ise bluetooth ve USB özelliklerine sahiptir.

Renault Zoe modelinin iç tasarımında yer alan tüm döşeme kumaşlar, %100 geri dönüştürülebilir kaliteli malzemeden üretilmiştir. Evde, iş yerinde, otoparkta ya da diğer yaşam alanlarınızda elektrikli otomobil şarj istasyonları ile kolayca şarj edebileceğiniz Renault Zoe, 52 kWh kapasiteli bataryası sayesinde 395 km’ye çıkabilecek menzil gücüne sahiptir.

Renault Elektrikli Araba Twizy

Renault markasının %100 elektrikli bir diğer modeli olan Twizy, markanın en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. İki koltuklu özel bir tasarıma sahip olan Twizy; park ve kolay kullanım imkanının yanı sıra aynı zamanda sıfır emisyonlu olmasıyla da rakipleri arasında bir adım öne çıkıyor.

Fütüristik bir tasarıma sahip olan Renault Twizy, şehir kullanıma uygun olarak tasarlanmış, küçük olmasına rağmen ayarlanabilir koltuğu, iki torpido bölümü, 12 V prizi ile kullanıcıların konforu maksimum seviyede düşünülerek üretilmiştir. Sürücü koltuğunun arkasında bulunan bir koltuk dahilinde iki kişiye yolculuk imkanı sunan Twizy modelinde bulunan emniyet kemeri ve ön hava yastığı ile güvenlik önlemleri de üst seviyeye ulaştırılmıştır.

Diğer elektrikli araba modelleri ile elektrikli araç şarj üniteleri ile kolayda şarj edebileceğiniz Renault Twizy, küçük tasarıma sahip olduğundan şarjı da hızlı dolan modeller arasında yer almaktadır.

Renault Megan Elektrikli Araba

Renault Megane elektrikli araba  modeli, %100 elektrikli bir model olmakla birlikte aynı zamanda sessiz ve konforlu bir sürüş deneyimi sunan modeldir. 220 beygir gücüne sahip motoru ve 60 kWh bataryaya sahip olan Renault Megane elektrikli araba, aynı zamanda su ile ısı yönetimine sahip olan ilk model olarak karşımıza çıkıyor.

Son derece konforlu ve estetik bir iç dizayna sahip olan Renault Megan elektrikli araba, otomatik vitestir ve bu nedenle de iç tasarımında vites kutusu yoktur. Bu özelliği sayesinde modelin alt zemini düz ve kusursuz bir tasarıma sahip olmuştur. Her noktada elektrikli araba şarj istasyonu ile kolayca şarj edebileceğiniz Renault Megane elektrikli araba; uzun yol seyahatlerinde de sizlere sarsma ve titreme yapmadan sunduğu üst düzey hızlanma gücü, direksiyon vites kumandaları ile kusursuz bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

Renault Fluence Elektrikli Araba

Renault fluence elektrikli araba modeli, fluence içten yanmalı binek araçtan esinlenerek 2011 yılında %100 elektrikli araba olarak üretilmiştir. 100 km hıza 13 saniye gibi kısa bir sürede ulaşan fluence elektrikli araba, mavi ambleminin de etkin rol oynadığı fütüristik tarzıyla dikkat çekici seviyede bir tasarıma sahip hale gelmiştir.

Modelin tıpkı dış tasarımı gibi iç tasarımı da üst düzey konfora sahiptir. Yumuşak dokuya sahip ön panel, ön panelde bulunan şarj ve enerji kullanımı göstergesi konforu arttırırken kullanım kolaylığıyla keyifli bir sürüş keyfi sunuyor.

AC tipi akımlı ve aynı zamanda DC tipi akımlı olan hızlı şarj istasyonları ile şarj edilebilen Renault Megane elektrikli araç şarj süresi de daha kısa olmaktadır. Bu sayede tam dolu bataryası ise 110 mil yani 177 km menzil gücüne sahip olabilmektedir.

Renault Twingo Electric

Renault Twingo elektrikli ara, modeli, tıpkı Zoe modeli gibi markanın en ufak elektrikli araç modelidir. Yüksek performansı, hatchback ve kompakt tasarımı sayesinde şehir içinde hem konforlu hem keyifli bir sürüşü deneyimi sunmaktadır. Ayrıca Renault Twingo Electric modeli, tam şarj edilmiş full bir batarya ile 180 km menzil yapabilecek güçte bir motora sahiptir.

Renault Kangoo Z.E

Renault Kangoo Z.E elektrikli araç modeli, ticari kullanım için üretilmiş olmakla birlikte bu kullanım amacı doğrultusunda yüksek menzile sahip olarak işletmeler için ekonomik bir alternatif haline gelmiştir. Tam dolu şarj ile 300 km menzil özelliğine sahiptir. Renault’un elektrikli bir ticari araç modeli olan Kangoo Z.E, markanın furgon tasarımına ve uzun menzilli bir bataryaya sahip aracıdır.

Renault Master Z.E

Renault Master Z.E, markanın kamyonet olarak tasarlayarak ürettiği bir elektrikli araç modelidir. Ağır yük taşımaya uygun olan Master Z.E, aynı zamanda hızlı şarj olma özelliğine de sahiptir. Tam dolu şarj ile ortalama 270 km menzile sahiptir. Hızlı şarj olabilme özelliği sayesinde elektrikli şarj istasyonunun özelliklerine de bağlı olarak 6 ila 8 saat arasında tamamen şarj edilebilmektedir. Hızlı şarj istasyonu maliyeti birbirinden farklı olabilmektedir.

İşletmelerin kullanımına özel olarak tasarlanmış olan Renault Master Z.E, yüksek performansı sayesinde işletmelere özellikle uzun vadede ciddi boyutta tasarruf sağlayacak elektrikli araç modellerinin başında geliyor.

Renault Elektrikli Araba Özellikleri

Renault elektrikli araba özellikleri, kullanıcıların konforunu sağlamak ve keyifli bir sürüş deneyimi sunmak amacıyla geniş kapsamlı bir alana sahiptir. Renault markasının üretmekte olduğu elektrikli arabaların iç dizaynı kişi sayısına göre dizayn edilmiş olmakla birlikte tüm modeller %100 elektrikli modellerdir.

Suyla soğutma yöntemini elektrikli arabalarda ilk kullanan marka olan Renault, bu sistemi ilk olarak Renault Megane elektrikli araba modelinde kullanmıştır. Ferah ve konforlu tasarımın yanı sıra sessiz otonom sürüş keyfi sunan Renault elektrikli otomobil modelleri, elektrik enerjisiyle çalışan modellerdir. Dolayısıyla da Renault elektrikli araba modeller elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilebilen çevre dostu araçlardır.

Renault Elektrikli Araba Fiyatları

Renault elektrikli araba modelleri, farklı özellik ve tasarımlarda üretilmektedir. Modellerin tasarım ve özellik bakımından farklılık göstermesi aynı zamanda fiyatlar üzerinde de doğrudan etki göstermektedir.

Elektrik şarj istasyonları ile şarj olarak çalışır vaziyete gelen Renault elektrikli araba modellerinin motor kapasitesi, beygir gücü, iç tasarımı, kişi sayısı ve benzeri gibi özellikleri ücretler üzerinde de doğrudan etki eden faktörlerdir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.