Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Türkiyede Satılan Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede Satılan Elektrikli Araba Modelleri

Yazı İçeriği

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri, elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte daha geniş bir yelpazeye sahip olmaya başlamıştır.

Gelişen dünyada teknolojinin önemli getirilerinden birisi de %100 elektrikli araba modelleridir. Fosil yakıtlarla çalışan ve içten yanmalı motora sahip olan araçların aksine elektrik motoru ile üretilen yeni nesil taşıtlar, tüm enerji ihtiyacını aküde depolanan elektrik enerjisinden karşılar. Karbon emisyonu yok denecek kadar az olan elektrikli arabalar, aynı zamanda sessiz çalışması sayesinde çevrede gürültü kirliliğini de önlemektedir.

Elektrikli arabalar, elektrikli araç şarj istasyonu ile ev tipi tüm prizlerde kolayca şarj olabilmektedir. Sadece bir kablo ile kolayca şarj edilebilen ve elektrikle çalışan bu araçlar farklı özelliklerde üretildiğinden bu sektörde farklı tasarım ve teknik özelliklere sahip çeşitli modeller bulmak oldukça koladır.

Elektrikle çalışan arabaların sunduğu avantajlar aynı zamanda dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de büyük ilgi görmeye başlamıştır. Bu ilgi doğrultusunda talepleri karşılayabilmek için Türkiye’de de birçok araba markası çeşitli özelliklere sahip birçok elektrikli otomobil modelini satışa sunmaktadır. Ancak her markanın her modeli farklı özelliklere sahip olduğundan özellikler arttıkça fiyatlar da değişkenlik göstermektedir.

Türkiyede Satılan Elektrikli Araba Modelleri| Volta Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede satılan elektrikli araba modellerinin üretimini yapan markalardan birisi de Volta markasıdır. Bu alanda geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasa da Volta, Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri sektörüne Volta EV1 modeli ile giriş yapmıştır.

Yeni nesil bir tasarıma sahip olan EV1, mini elektrikli araba modelleri kategorisine giren modeldir. Konforlu bir şık tasarıma sahip olan EV1, 45 km/h maksimum hız özelliğinin yanı sıra aynı zamanda 72V 58 AH batarya kapasitesi ile Volta markası tarafından şehir için mobilitesi yüksek olan bir model olarak tasarlanmıştır.

Yuki Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında Yuki markasının 4 farklı modeli vardır. Yuki markası; Hector Pro, AMY Mini, AMY ve Tria olmak üzere 4 farklı elektrikli otomobil üretimi yapmaktadır. Bu araçlar arasından Tria modeli 3 tekerlekli olmakla birlikte diğer modeller ise 4 tekerlekli tasarıma sahiptir.

Yuki markasının Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri, genel olarak şehir içi kullanımına yönelik tasarlanmıştır. Bu sebeple modellerin motor gücü ve batarya kapasitesi daha küçük minvaldedir. Modellerin teknik özellikleri değişkenlik gösterdiğinden sürüş mesafesi de her modelde farklılık gösterebilir. Bazı Yuki modelleri 80-100 km sürüş mesafesine sahipken modeller arasında 50-60 km menzil özelliğine sahip model de yer almaktadır.

Mini Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli mini arabalar, minimal ölçülerde ve kompakt tasarımlarda üretilen arabalardır. Bu arabalar elektrik motoruna sahip olup %100 elektrikli araçlardır. Küçük ölçüleri sayesinde genellikle şehir içi mobilite özelliği yüksek olan mini elektrikli arabalar, şehirler arası kullanıma çok uygun olmasa da şehir içindeki yoğun trafikte üst düzey bir sürüş deneyimi sunar.

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında farklı araba markalarının çeşitli özelliklerde tasarladığı onlarca model vardır. Citroen, Renault, Volta, Yuki, Mercedes Benz, Regal Raptor gibi markalar başta olmak üzere daha birçok araba markası elektrikli araç pazarına onlarca model çıkararak Türkiye’de satışa sunmuştur.

A101 Elektrikli Araba Modelleri

Elektrik şarj istasyonları ile şarj edilerek kullanılabilen elektrikli arabalara olan ilginin artması aynı zamanda pazarın genişlemesine de ortam hazırlamıştır. Bu noktada bayilerin yanı sıra satış yapan noktalara A101 zincir marketler de eklenmiştir. Zaman zaman çeşitli aktüel ürünleri müşterileri ile buluşturan A101, çıtayı yükselterek zaman zaman aktüel ürünlerine elektrikli araba da eklemektedir.

A101 zincir market, zaman zaman aktüel ürünleri arasında Volta markasının EV1 elektrikli araba modelini satışa sunmaktadır. Volta EV1 modeli, kompakt SUV bir tasarıma sahip olup aynı zamanda şehir içi mobilitesi yüksek olan, teknolojik özelliklerle donatılmış bir modelidir.

Citroen Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında en çok satılan modellerden birisi de Citroen elektrikli araba modelleridir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Citroen markası, elektrikli araba sektörüne de 3 farklı model kazandırmıştır.

Citroen markasının Türkiye’de satışa sunulan elektrikle çalışan araba modelleri; mini elektrikli araba olan Citroen Ami ve daha büyük ölçülerde üretilmiş olan Citroen Elektrikli E-C4 ve Citroen Elektrikli E-C4 X modelleridir. Citroen elektrikli araba modelleri arasında yer alan Ami modeli, mini elektrikli araba olmakla birlikte şehir içi kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Citroen Elektrikli E-C4 serisi ise motor gücü ve batarya kapasitesi ile şehirlerarası seyahat için uygun olarak tasarlanmıştır.

Arora Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında Arora markası da geniş bir dilime sahiptir. Dört farklı elektrikli otomobil üretimi yapan Arora markası %100 elektrikli modellerini; AR-EV, AR-EV VAN, AR-EV PICKUP ve S 1 isimleriyle piyasaya çıkarmıştır.

Arora markasının S1 ve AR-EV modeleri, kompakt tasarımda üretilmiş ve şehir içi kullanımı için uygun olan modelleridir. Markanın modelleri içinde işletme maliyetlerini düşüren AR-EV VAN ve AR_EV PICKUP modelleri de mevcuttur.

En Ucuz Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli araç modelleri farklı markalar tarafından çeşitli özelliklerle üretilir. Dolayısıyla da modellerin özelliklerine ve tasarımlarına göre ücretler de farklı seviyelerde olabilmektedir. En ucuz fiyatlarda satılan elektrikli arabalar ise genellikle şehir içi kullanımına yönelik tasarlanmış olan modellerdir.

En ucuz elektrikli araba modellerini sunan markaların başında Yuki, Regal Raptor, Volta ve Arora markaları gelmektedir. Ayrıca Renault Twizy ve Citroen Ami modelleri de fiyatları orta seviyede seyreden ve birçok kullanıcının bütçesine hitap eden uygun fiyatlı modeller arasında yer alır.

MG Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri ürün yelpazesine ürün sunan markalardan birisi de MG markasıdır. Marka, %100 elektrikli olarak MG4 ve MG ZS EV modellerini piyasaya çıkarırken aynı zamanda bir de hem benzinli hem elektrikli olan hibrid modelini MG E-HS adında çıkarmıştır.

%100 elektrikli olan MG4 ve ZS EV modelleri, MG markasının teknolojik tasarımlar ile donattığı SUV modelleridir. Modellerin özellikleri farklılık gösterse de her iki modelde de dokunmatik ekran gibi tasarım ögeleri kullanılırken aynı zamanda MG markası hem elektrikli araba şarj istasyonu ile şarj olabilen %100 elektrikli modellerinde hem de hibrid modelinde üst düzey güvenlik sistemleri kullanmıştır.

BMW Elektrikli Araba Modelleri

BMW markası hem içten yanmalı motorlu hem de elektrikli olan geniş ürün yelpazesine sahip markaların başında gelir. BMW markası, üst düzey teknolojiye sahip içten yanmalı motora sahip klasik araç modellerinin yanı sıra aynı zamanda elektrikli otomobil şarj istasyonları ile şarj olabilen %100 elektrikli olan 11 farklı model üretmiştir.

BMW markasının İ serisi %100 elektrikli modellerden oluşmakla birlikte aynı zamanda üst düzey tasarıma ve güvenlik sistemlerine sahip olan modelleri kapsar. Dolayısıyla da BMW’nin Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri de sayıca oldukça fazladır.

BMW markasının %100 elektrikli modelleri; İX1, İX2, İX3, İ4 M50, İ4, İ7 M70 xDrive, İ7, İ5 M60 xDrive, İ5, İX M60 ve İX modelleridir. Yenilikçi ve gelişime açık bir dünya markası olan BMW, tüm modellerinde teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri de kullanmaya çalışmıştır. Dolayısıyla da BMW %100 elektrikli araçlar hızlı şarj istasyonları ile daha kısa sürede şarj olabilen mobilitesi yüksek modellerdir.

Mercedes Elektrikli Araba Modelleri

Mercedes markası %100 elektrikli olarak dört farklı model tasarlamıştır. Bu dört model arasında yer alan EQE ve EQS modelleri sedan kasa tipi ile tasarlanmış olup EQA ve EQB modelleri ise SUV tasarıma sahip %100 elektrikli modellerdir.

Mercedes %100 elektrikli araç modellerinin bazı spesifik özellikleri çeşitlilik gösterse de genel olarak araçlar şehirler arası seyahate uygun, beygir gücü ve batarya kapasitesi yüksek olan araçlardır. Araçların ortalama menzil özelliği 481 km ile 678 km arasında değişmektedir. Ayrıca tüm modelleri hızlı şarj olma özelliğine sahiptir. Bu sayede Mercedes elektrikli araç şarj süresi ortalama 30 dakika kadar kısa bir süredir.

Regal Raptor Elektrikli Araba Modelleri

Regal Raptor, elektrikli araç piyasasına daha çok şehir içi mobilitesi yüksek olan ve hatta işletme maliyetlerini düşürebilecek seçeneklere de sahip olan modeller ile giriş yapmıştır. Kompakt tasarımlara sahip olan Regal Raptor’un Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri; K4, K5 Long, K5 Pro, K5 VAN ve M1 modelleridir.

Regal Raptor modelleri tamamen şehir içinde kısa mesafe sürüşüne uygun olmakla birlikte aynı zamanda iç dizaynı konforlu ve teknolojik özelliklere sahip olan modellerdir. Tek kişilik ya da maksimum iki kişilik kapasiteye sahip Regal elektrikli araba modelleri arasında K5 VAN modeli ise büyük bir kapalı bagaj ile tasarlanmış olup işletme maliyetlerini en aza indirgeyebilecek modeller arasında yer alır.

Tesla Elektrikli Araba Modelleri

Çevresi elektrikli otomobil markası olarak kendisini tanımlayan Tesla markası, başarısını tüm dünyaya kanıtlamış bir marka olarak üretmiş olduğu elektrikli araba modelleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Tesla markasının Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında Model S, Model X, Model Y ve Model 3 araçları yer almaktadır.

Ferah, konforlu ve aynı zamanda teknolojik bir iç hacme sahip olan Tesla elektrikli araç modelleri arasında uzun menzil ve hızlı şarj olma özelliğine sahip olan araçlardır. Azami hızı 322 km/s olan Model Model S 600 km, 2.6 saniyede 0-100 km/s hızına ulaşabilen Model X 543 km, AWD çift motora sahip olan Model 3 629 km ve AWD çift motoru ve 2.100+ bagaj hacmi ile dikkat çeken Model Y 533 km menzil özelliğine sahiptir.

Toyota Elektrikli Araba Modelleri

Geniş model seçeneğine sahip olan Toyota markası, araç yelpazesinde %100 elektrikli araçların aksine hem benzin hem elektrikle çalışan yani hibrid modellere yer vermeyi tercih etmiştir. Buna göre Toyota; Yeni Corolla, Yeni Toyota C-HR, Corolla Hatchback, Yaris Cross, Yaris, RAV4, Camry ve Land Cruiser modellerini kullanıcılarına hibrid seçenekleri ile sunmaktadır.

Honda Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında talep gören modellerden birisi de Honda markasının hem benzinli hem elektrikli yani hibrid olarak üretmiş olduğu modellerdir. Henüz %100 elektrikle çalışan araç üretimi yapmamış olan Honda markasının üst düzey teknolojik tasarımlar ile donatılmış olan çeşitli hibrid modelleri mevcuttur.

Yeni Honda CR-V e:HEV, ZR-V e:HEV, Honda HR-V e:HEV ve Honda Jazz e:HEV modelleri Honda markasının yüksek performanslı hibrid modelleridir. Söz konusu modeller aynı zamanda sahip oldukları güçlü hibrid motorları sayesinde şehirler arasında kesintisiz seyahatlerinizi beklentilerinizin üzerindeki konfora çıkarmaktadır.

Kuba Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında özellikle şehir içi ulaşım için ekonomik çözümler arayanlar için Kuba elektrikli araba modelleri alternatif olarak değerlendirilebilir. Kuba markası, elektrikli teknoloji kapsamında çeşitli motosiklet, scooter gibi modeller üretirken aynı zamanda Kuba ürünleri arasında CITY Kuba elektrikli araba modeli de vardır.

Turkiye’de satılan elektrikli araba modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden birisi de özellikle işletme maliyetlerini düşürmek için çeşitli seçenekler arayan kişiler için E-kamyonet modelidir. Kuba CITY modeli, 3 kişi kapasiteli ve 90 km menzil özelliği sunan bir modeldir. Kuba E-Kamyonet modeli ise 3 tekerlekli olmakla birlikte 406 kg taşıma kapasitesi ile işletmeler için verimli şehir içi çözümleri arasında yer almaktadır.

Volvo Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında en çok paya sahip olan modellerden birisi de Volvo modelleridir. Volvo, genellikle şehirler arası seyahate uygun, üst düzey teknolojiye ve güvenlik sistemlerine sahip modeller tasarlar.

Volvo %100 elektrikli Crossover C40 Recharge modelinin yanı sıra aynı zamanda SUV tasarıma sahip olan EX30, EX90, XC40 Recharge modelleri de Volvo markasının yenilikçi tasarımlara sahip olan %100 elektrikli modelleridir.

Tüm modellerinden en az 8 yıl batarya garantisi veren Volvo, gelişmiş batarya güvenliği ve batarya dönüşümü ile %100 çevre dostu elektrikli araçlar üretmektedir. Dolayısıyla da Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında Volvo modelleri en çok satılan modeller arasında yer alır.

Hyundai Elektrikli Araba Modelleri

Kısa bir süre önce Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında yer alan IONIQ 5, Hyundai markasının üst düzey tasarım özellikleriyle üretmiş olduğu elektrikli araba modelidir. Hızlı elektrikli araç şarj üniteleri ile kısa sürede şarj olup uzun mesafe kat etme özelliğine sahip olan Hyundai IONIQ 5, beklentileri en üst seviyede karşılayan modeller arasında yer almaktadır.

Yüksek eko bilinci ile üst düzey mobilete çözümleri sunan Hyundai, IONIQ 5 modelinin iç tasarımını %100 çevre dostu ögeler ile dizayn etmiştir. Bitki yağı ekstresi ile boyanmış koltuk döşemeleri, kolza bitkisinin çiçekleri ile mısırdan üretilmiş olan ön konsol, direksiyon ve kapı panelleri aynı zamanda göz alıcılığı ile büyülemektedir.

Nissan Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında en çok tercih edilen ve ilgi çeken modellerden birisi de Nissan elektrikli araba modelleridir. Tüm teknolojik gelişmeleri modellerine muhteşem bir şekilde empoze etmeyi başarabilen Nissan markası, elektrikli araç modellerinde e-power ve e-4ORCE teknolojilerini kullanmaktadır.

Nissan markasının e-power ve gelişmiş e-4ORCE teknolojisiyle üretmiş olduğu modelleri X-TRAIL ve QASHQAI modelleridir. Söz konusu Nissan elektrikli araç modelleri, aynı zamanda Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında en çok ilgi gören modeller arasında yer alan modellerdir.

Yoyo Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli araba piyasasına sonradan giren ancak kısa sürede kendisini ispatlayan Yoyo markası, Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri yelpazesine ürün eklemiş markalardan birisidir. Şuan için tek bir elektrikli araç modeli olan Yoyo markasının %100 elektrikli araç modelinin adı XEV YOYO olmaktadır.

XEV YOYO, şehir içi kullanımı için özel olarak dizayn edilmiş kompakt tasarıma sahip bir modeldir. XEV YOYO, +80 km/h hızlanma özelliğine sahip olan bir model olmakla birlikte aynı zamanda sürüş modu, hava ve yol koşulları gibi faktörlere göre değişmekle birlikte ortalama 150 km menzil imkanı sunar. Çelik gövde tasarımı ile sağlamlığı yüksek olan XEV YOYO, Türkiye’de özellikle şehir içi kullanımında fazlasıyla ilgi gören modeller arasında yer alır.

Chery Elektrikli Araba Modelleri

Chery, Çinli otomotiv markası olarak elektrikli araba sektörüne üstün teknoloji ile üretmiş olduğu iki hibrit modeli ile giriş yapmıştır. Markanın henüz %100 elektrikli olan modeli şuan için bulunmuyor olsa da üretmiş olduğu hibrit modelleri, son derece ilgi çekici ve beklentilerin üzerinde modellerdir.

Chery markası, TIGGO serisinden TIGGO 8 PRO e+ ve TIGGO 7 PRO e+ modellerini şarj edilebilen hibrit teknolojisi ile üretmiştir. Zamanın teknolojik gelişmelerini yakından takip eden Chery markasının TIGGO PRO 7 e+ modeli temel prensiplerde üretilmiş olup TIGGO PRO 8 e+ modeli ise 3 motorlu, 3 vitesli, 9 çalışma modu ile 11 vites oranına sahip güçlü teknolojiyle tasarlanmıştır. Ayrıca 1000 km menzil imkanı sunan Chery PRO 8 e+ modeli, 1.5T hibrit motoru sayesinde üstün performans garantisi sunuyor.

Fiat Elektrikli Araba Modelleri

Türkiye’de ve dünyanın diğer ülkelerinde geniş bir Pazar payına sahip olan Fiat, elektrikli araç sektörüne kattığı Fiat 500 e modeli sayesinde kısa sürede geniş bir pazar payına ulaşmıştır. Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında en çok satılan modellerden birisi de Fiat markasının tasarlayıp üretmiş olduğu 500 e modelidir.

İkonik bir stile ve yeni elektrikli sürüş deneyimine sahip olan Fiat 500 e, marka tarafından cabrio, hatchback ve 3+1 olarak üç farklı tasarımda kullanıcılara sunulmaktadır. Avrupa ülkelerinde elektrikli araç segmentinde ilk sırada yer alan Fiat 500 e, aynı zamanda ikonik ve kompakt tasarımı sayesinde Türkiye’de de özellikle şehir içi kullanımına yönelik tercih edilen modeldir.

Opel Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında çok fazla gördüğüm modellerden birisi de Opel elektrikli otomobil modelleridir. Otomotiv sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden markalar arasında yer alan Opel markası, benzinli ve dizel yakıt türüne sahip klasik araç modellerinin yanı sıra aynı zamanda elektrikle çalışan tasarımlarını da piyasaya sürmüştür.

Üç farklı elektrikli otomobil modeli üreten Opel, tüm modellerinde yenilikçi elektrikli araç teknolojisi kullanarak beklentileri zirveye çıkaran tasarımlar kullanmıştır. Opel markası; Astra, Corsa ve Mokka modellerini %100 elektrikli model olarak üretmiştir. Ayrıca bu modeller DC elektrikli şarj istasyonları ile çok daha hızlı şarj olabilen ve uzun sürüş mesafesi imkanı sunan modellerdir.

Smart Elektrikli Araba Modelleri

Smart markasının Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri, genel olarak şehir içi mobilitesi yüksek olan kompakt tasarımlı modellerdir. İki kişi ve dört kişi kapasiteli olarak tasarlanan Fortwo ve Forfour modelleri Smart markasının ürettiği elektrikli otomobil modelleridir.

Minimal ölçülere sahip olan Smart elektrikli arabaları, küçük ölçüleri sayesinde şehir içinde kolay ve ergonomik sürüş imkanı sunar. Ayrıca küçük ölçüleri sayesinde Smart modelleri için park yeri bulmak ve park etmek son derece kolaydır.

Audi Elektrikli Araba Modelleri

Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında özellikle üst düzey performans ve verimlilik arayışı içinde olanlar için Audi markasının elektrikli modelleri oldukça etkili seçimlerdir. Audi markası e-tron GT ve RS e-tron GT olmak üzere iki farklı model üretmiştir.

Audi markasının e-tron GT ve RS e-tron GT modelleri, sedan tasarıma sahip olmakla birlikte aynı zamanda geniş bir iç mekana ve teknolojik iç mekan tasarımına sahiptir. Audi e-tron GT, 640 Nm torku ile 350 kW elektrik çıkışına ve 487 km menzile sahiptir. Audi RS e-tron GT ise 830 Nm elektrik toruna ve 440 kW elektrik çıkışına sahiptir. Ayrıca Audi RS e-tron GT, ortalama 488 km menzil özelliğine sahiptir.

Dacia Elektrikli Araba Modelleri

Dacia markasının Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında bulunan modeli %100 elektrikli şehir otomobili olan Dacia Spring otomobilidir. %100 elektrikli bir SUV tasarıma sahip olan Dacia Spring, günlük sürüşü keyfe dönüştürecek özel bir Dacia tasarımına sahiptir.

Dacia Spring, 26,8 kWh bataryaya ve 318 km menzile sahip olmasıyla şehir içi kullanımının yanı sıra şehirler arası uzun sürüş mesafesinde de üst düzey performansa sahiptir. Sürücü koltuğu ile birlikte toplamda 5 kişi kapasiteye sahip olan Dacia Spring, aynı zamanda 290 L bagaj kapasitesine ve 23,1 L saklama alanı mevcuttur.

Ford Elektrikli Araba Modelleri

Ford, birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi aynı şekilde Türkiye’de de adını duyurmuş ve hem içten yanmalı motora sahip hem elektrikli hem de hibrit araçları ile tercih edilen markalar arasında yerini almıştır. Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında iki farklı %100 elektrikli modeli bulunan Ford, aynı zamanda hibrit model üretimi de yapmaktadır.

Türkiye’nin ilk %100 elektrikli hafif ticari aracı olan Ford E-Transit ve gelişmiş teknolojileri, yenilikçi tasarımı ile Ford Mustang Mach -E Ford markasının %100 elektrikli olan iki ayrı modelidir. Yeni Ford E-Transit, %100 elektrikli olmakla birlikte aynı zamanda son derece dayanıklı ve fonksiyonel olması sayesinde işletme maliyetlerini yarı yarıya düşürebilecek performansa sahiptir.

Yeni Ford Mustang Mach-E modeli ise sedan kasa tipi tasarımının yanı sıra anahtarsız giriş özelliği, E-Latch sistemi sayesinde hem zarif hem göz alıcı iç tasarımı ile dikkat çekmektedir. Şehir içi ve şehirlerarası eşsiz bir sürüş deneyimi sunan Yeni Ford Mustang Mach-E, Ford markasının nefes kesen sürüş deneyimi ve aynı zamanda üst düzey verimlilik sunan elektrikli modelidir.

Kia Elektrikli Araba Modelleri

Bir Güney Kore araba üreticisi olan Kia markası, birçok ülkede olduğu gibi Türkiyede satılan elektrikli araba modellerine kendi modellerini de eklemiştir. Tüm araçlarında olduğu gibi elektrikli araçlarında da teknolojik gelişmeleri son sistemle kullanan Kia markası, kullanıcılar tarafından tercih edilen markalar arasında yer almayı başarmıştır.

KİA markasının ürettiği ve Türkiye’de de satışı olan %100 elektrikli araçları SUV tasarıma sahip olan Kia Niro EV ve Kia EV6 modelidir. Kia modelleri Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında gerek dış tasarımı gerekse iç tasarımı üst düzey teknolojiye sahip olan güvenlik ve eğlence sistemleri ile donatılmıştır.

Kral Elektrikli Araba Modelleri

Kral Motor markası, özellikle şehir içi mobilitesi yüksek olan elektrikli araç modelleri üretmekte olup aynı zamanda ekonomik fiyatlarla satışa sunar. Ekonomik fiyatları ve kompakt tasarımları sayesinde Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alan modellerdir.

Kral Motor markasının KR40 GRANDE-5 7000 ve KR-402 CHARA modelleri %100 elektrikli modelleridir. 3 Tekerlekli olan KR40 GRANDE-5 7000, aynı zamanda 2 kapasiteli olup şehir içinde fonksiyonel ve verimli olarak kullanılabilecek bir modeldir. KR-402 CHARA modeli ise 4 tekerlekli ve 3 kişi kapasiteli şık bir kompakt tasarıma sahiptir. Her iki model de şehir içinde fonksiyonel ve konforlu sürüş sunan Türkiyede satılan elektrikli araba modelleri arasında yer almaktadır.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.