Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Black Friday İndirimleri: Fırsatı Yakala!
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Tüm kartlara vade farksız 3 Taksit: Fırsatı Yakala!
Volvo Elektrikli Araba

Volvo Elektrikli Araba

Yazı İçeriği

Volvo elektrikli araba modelleri, İsveç merkezli kurulan Volvo markasının ürettiği modeller olmakla birlikte dünya genelinde satılmaktadır. 

Elektrikli araç şarj istasyonu ile şarj edilip elektrikle çalışan yeni nesil taşıtlar, çevre dostu olması sebebiyle her geçen gün çok daha fazla rağbet görmektedir. Elektrikli araba kullanımının her geçen gün artması aynı zamanda birçok araba markasını da harekete geçirmiş ve bu alanda yatırım yapmaya yöneltmiştir. 

Elektrikli araç üretim sektörüne hızlı bir giriş yapan ve bu sektörde yüksek yatırımlar gerçekleştiren markalardan birisi de Volvo olmuştur. Elektrikli şarj istasyonları ile şarj olabilen ve elektrikle çalışan arabaların üretiminde adeta çığır aşan Volvo markası, farklı modeller ile beklentileri üst seviyede karşılayan markalar arasında yer almayı başarmıştır. 

Volvo Elektrikli Araba: Volvo Elektrikli Araba Modelleri 

Üst düzey teknoloji ile farklı elektrikli otomobil modelleri üreten Volvo, eletrikli araba modellerinde teknolojik tasarımlar kullanmaktan kaçınmamıştır. Ayrıca hybrid model üretimi de yapan Volvo, modellerinin sahip olduğu özellikler sayesinde beklentileri de üst seviyede karşılamaktadır. 

Volvo C40 Recharge

Volco C40 Recharge, 450 km menzil özelliği ile adeta uzun yol sürüşleri için tasarlanmış elektrikli otomobildir. 4.7 sn gibi kısa bir sürede 100 km/s hızlanma özelliğine sahip olmakla birlikte aynı zamanda 408 hp güç imkanı sunar. 

Hızlı şarj istasyonları sayesinde hızlı şarj olma özelliğine sahip olan Volvo C40 Recharge modeli, %80 batarya doluluk oranına ortalama 28 dakikada ulaşabilmektedir. Tek pedalla konforlu sürüş imkanı sunan bir model olarak iç tasarımı da konforu maksimum seviyeye çıkaracak özelliklere sahiptir. 

Volvo Cars uygulaması, hava temizleme sistemi, 360 derece dönebilen kamera sistemi, çapraz trafik uyarı sistemi gibi özellikleri sayesinde uzun yol sürüşlerini bile konforlu ve güvenli hale getirmektedir. Mobilite alanında üst düzey sürdürülebilirlik ile üretilmiş eşsiz modeller arasında yer alan Volvo c40 Recharge, yoğun ilgi gören modeller arasında yer almaktadır. 

Volvo XC40 Recharge

Tamamen elektrikli kompakt bir SUV modeli olan Volvo XC40 Recharge modeli, aynı zamanda Volvo markasının ilk tam elektrikli olarak ürettiği modeldir. 445 km menzil imkanı sunarken aynı zamanda sunduğu 231 hp güç sayesinde 7.4 sn içerisinde 100 km/s hızlanma özelliğine sahiptir. 

Hızlı şarj olma özelliği sayesinde %80 doluluk oranında elektrikli araç şarj süresi sadece 28 dakika kadar kısa bir süre olduğundan ulaşımınız asla yarıda kalmaz. Hızlı şarj istasyonu maliyeti şarj hızına göre değişebilmektedir. %100 deri içermeyen iç tasarımında aynı zamanda geri dönüşümlü halı kaplamaları kullanılmıştır. 

Dönen kamera sistemi, çapraz trafik uyarı sistemi gibi özelliklerin yanı sıra diğer modellerden farklı olarak Volvo XC40 Recharge, bir de şarj kablonuzu ve diğer eşyalarınızı koyabilmeniz için ekstra saklama alanına sahiptir. 

Volvo Elektrikli Araba: Volvo Elektrikli Araba Özellikleri

Volvo markasının imzasıyla piyasaya sürülmüş olan elektrikli araba modellerinin neredeyse hepsi üst düzey teknolojik sistem ve donanıma sahip olan modellerdir. Öncelikle neredeyse tüm modeller 400 km ve üzeri menzil özelliğine sahiptir. 

Gerek iç gerekse dış tasarımları beklentilerinin üstünde bir seviyeye sahip olmakla birlikte kullanıcıların özellikle uzun yol sürüşlerinden konforunu maksimum seviyeye çıkarabilmek adına tüm ayrıntılar düşünülmüştür. Dokunmatik kontrol paneli, hava temizleme sistemi, 360 derece dönebilen kamera sistemi ve Google uygulaması sayesinde araçların iç mekanı son derece ferah ve konforludur. 

Volvo markasının neredeyse ürettiği tüm modeller, elektrikli otomobil şarj istasyonları ile şarj edilse de hızlı şarj özelliğine sahiptir. Hızlı şarj özelliği sayesinde Volvo elektrikli modeller ortalama 28 dakika gibi kısa bir sürede %80 doluluk oranına ulaşabilmektedir. 

Sürüş destek sistemleri ve güvenlik ekipmanları Volvo modellerinde oldukça fazla olan Volvo modelleri; aynı zamanda sıfır emisyon özelliği ile doğayı koruyan çevreci modellerdir. 

Volvo Elektrikli Araba: Volvo Elektrikli Araba Fiyatları

Elektrikli araba şarj istasyonu ve araç üretimi konusunda adeta bir dünya markası olan Volvo, genellikle üst düzey konfor ve teknolojide modeller ürettiğinden aynı şekilde fiyatlar da modellere göre şekillenebilmektedir. Dolayısıyla da modellere dair tek bir fiyat verebilmek mümkün değildir. 

Sıfır bir Volvo electric car modeli tercih edecekseniz istediğiniz özellikler arttıkça ücretler de artacaktır. Ancak elbette ikinci el modeller özellikle sahibinden aldığınızda sıfır fiyatlara göre çok daha uygun olmaktadır. Eğer galeriden ikinci el Volvo modelleri satın alacak olursanız sahibinden alacağınız fiyatlara göre daha yüksek olacağını söylemek mümkündür. 

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.